Chrzest ognia Andrzej Sapkowski

Okładka Chrzest ognia
autor:
Andrzej Sapkowski
wydawnictwo:
SuperNowa
data wydania:
2010
ISBN:
9788370541033

Opis

Geralt, wyleczony przez driady z ran odniesionych w czasie nieudanego puczu na wyspie Thanedd, wyrusza na poszukiwanie przeznaczonego mu Dziecka Niespodzianki. Oprócz nieodłącznego Jaskra, trubadura i domorosłego filozofa, do kompanii wiedźmina przystępują : pełna temperamentu łuczniczka Milva, nilfgaardzki rycerz - koszmar ze snów Ciri, którego poszukują najlepsi szpiedzy Cesarstwa, sprytny gnom zwiadowca, pięciu rubasznych krasnoludów oraz noszący się staroświecko i pachnący intensywnie ziołami.. cyrulik - osobnik jakby nie z tej bajki.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Będąc zachwyconym dopiero co przeczytanym „Czasem pogardy” niezwłocznie udałem się do biblioteki po „Chrzest ognia” –kolejną (już trzecią) część słynnej sagi o wiedźminie napisanej przez znakomitego polskiego pisarza literatury fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Długo zabierałem się za napisanie do ... więcej »
  Andrzej Sapkowski polski pisarz fantasty urodzony w 1948 w Łodzi, z wykształcenia ekonomista. Debiutował w roku 1986 na łamach "Fantastyki" opowiadaniem "Wiedźmin", które zapoczątkowało serię opowieści o Geralcie z Rivii. "Wiedźmin" składa się z siedmiu tomów, w których dwa pierwsze to zbiory róż... więcej »
  Dodali do kolekcji
  ranisz
  kmita
  Lilia
  Arien
  shamrok
  mnzn
  neko
  szumo
  Cytaty z książki+ Dodaj cytat
  Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

  Dodane przez Rebellish

  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!