Córka dymu i kości Laini Taylor

Okładka Córka dymu i kości
autor:
Laini Taylor
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2012

Opis

„Córka dymu i kości jest mroczna, zmysłowa, niepokojąca, niejednoznaczna. Wyobraźnia olśniewa, język jest piękny, każde słowo coś znaczy. A miłość… przerywa granice, przekracza czas i przestrzeń.”

Na wszystkich kontynentach na drzwiach domów pojawiają się czarne odciski dłoni. Wypalają je skrzydlaci nieznajomi, którzy wkradają się do naszego świata przez szczelinę w niebie…

Przemierzająca kręte uliczki zasypanej śniegiem Pragi siedemnastolatka ze szkoły sztuk plastycznych zo..stanie wkrótce uwikłana w brutalną wojnę istot nie z tego świata. I odkryje prawdę o sobie – zrodzonej z dymu i kości…

Jej szkicowniki są pełne potworów. Mówi w wielu językach, nie tylko ludzkich. Ma jaskrawoniebieskie niefarbowane włosy, niezwykłe tatuaże i blizny. Kim jest?

Karou prowadzi podwójne życie: jedno w Pradze jako utalentowana i tajemnicza artystka, drugie w sekretnym sklepie, gdzie rządzi Brimstone – Dealer Marzeń. Karou nie wie,skąd przybywa i czy jest tylko człowiekiem. Nie wie, po co wyrusza przez magiczny portal na ryzykowne wyprawy. I nie wie, do którego świata należy. Dopóki nie spotka najpiękniejszej istoty: mężczyzny o skrzydłach z płomienia, ustach bez uśmiechu i oczach koloru ognia, których spojrzenie jest jak płonący lont wypalający powietrze pomiędzy nimi.

Akiva staje się jej tak bliski, jakby kochała go całe życie…

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Książka intryguje zarówno piękną okładką, jak i informacjami, które są na niej zamieszczone. Emanuje z niej tajemnica i magia, okładka przyciąga jak magnes, a kiedy zaczyna się ją czytać żal odkładać. Bardzo się ucieszyłam, kiedy w moje ręce wpadł egzemplarz recenzencki, bo książka ma swoją premi... więcej »
DAWNO, DAWNO TEMU... Córka Dealera Marzeń przemierza ulice współczesnej Pragi w drodze na zajęcia w akademii plastycznej. Jej szkicownik pełen jest istot nie z tego świata. Zadziwia wszystkich swoją wyobraźnią, która tak naprawdę jest tylko odzwierciedleniem rzeczywistości młodej panny. Niebiesk... więcej »
Osoby które mnie znają wiedzą, jak bardzo nie cierpię niespodzianek! Więc kiedy rozpakowywałam paczuszkę i zobaczyłam w niej „Córkę dymu i kości” wkurzyłam się. Bardzo nie lubię dostawać czegoś, czego nie chcę! Książka powędrowała więc na półkę, a ja na spokojnie zajęłam się ciut pilniejszymi i w... więcej »
Uważnie przyglądasz się otaczającym Cię ludziom. Twój wzrok pada na pięknego chłopaka, jego tygrysie oczy zdają się płonąć. Roztacza on wokół siebie tajemniczą aurę, która sprawia, że wszyscy wokół patrzą na niego z mieszaniną zachwytu, respektu i strachu. Zaczynasz go rysować. Zerkasz na niego c... więcej »
Nic już nie wydaje się takie samo. Spojrzenie na świat zostaje skrzywione, od teraz rządzą nowe prawa. Magia przeniknie wszystko… Akcja rozgrywa się w Pradze. 17-letnia Karou jest uczennicą szkoły sztuk plastycznych. Wydaje się zwyczajna, jednak od innych różni ją fakt posiadania niebieskic... więcej »
Dawno, dawno temu, anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze* Do książki przyciągnęły mnie recenzje z bardzo wysokimi ocenami i okładka przedstawiająca zamaskowaną postać. „Córka dymu i kości” opowiada o dziewczynie Karou, która charakteryzuje się niebieskim... więcej »
Na tę książkę miałam już ochotę jak tylko pojawiła się w zapowiedziach wydawnictwa Amber. Moją ciekawość podsycały kolejne pozytywne recenzje na jej temat. Więc gdy dostałam możliwość jej zrecenzowania, o mało nie spadłam z krzesełka z radości. Czy książka nie zawiodła moich oczekiwań? Zaraz zoba... więcej »
Książka "Córka dymu kości" jest ostatnio bardzo znana. Nie ma chyba osoby, która by o niej wcześniej nie słyszała. Również bardzo chciałam przeczytać tą powieść. Kiedy tylko wpadła w moje ręce, rzucił mi się w oczy napis na okładce: "Laini Taylor wyczarowała świat, który zajmie miejsce Harry'ego ... więcej »
"Dawno, dawno temu, anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze." "Córka dymu i kości" to pierwsza część pięknego i mrocznego cyklu, o przygodach siedemnastolatki imieniem Karou, napisanego przez amerykańską pisarkę - Laini Taylor. Sama autorka wspomina, że jest to ksią... więcej »
Uwiodła mnie, potrząsnęła mną , sprawiła że dotychczasowa moja wyobraźnia wstydziła się za wtytczone wczesniej granice. Po książkę sięgnęłam przypadkiem- otrzymana w prezencie, nie wzbudziła we mnie większego entuzjazmu. Nie przepadam za fantastyką i pewnie do dnia dzisiejszego by tak bylo gdyby... więcej »
"Córka dymu i kości" jest pierwszą częścią cyklu o zakazanej miłości anioła i córki demona. Karou jest utalentowaną i tajemniczą artystką mieszkającą w Pradze. Prowadzi podwójne życie. Drugie wiedzie w sekretnym sklepie, którym kieruje Brimstone. Dziewczyna nie zna swojego pochodzenia. Nie ma poj... więcej »
Czy ktokolwiek z Was miał okazję zobaczyć zdjęcie Laini Taylor? Ta Pani kompletnie mnie kupiła swoim uroczym uśmiechem, niezwykłym imieniem i... jaskrawo różowymi włosami. Pierwszy raz zdarzyło mi się aby postać autorki zachęciła mnie do przeczytania książki. Niezależnie jednak, jakie czynniki sp... więcej »
Fenomen !!! Wciąga od pierwszych stron !!! Jestem zachwycona !!! Jak zaczęłam czytać, tak nie mogłam się od niej oderwać. Świat, który kreuje autorka jest zniewalający i tak fascynujący, że chwilami zastanawiałam się jak niesamowitą trzeba mieć wyobraźnię, by stworzyć coś tak innego i tak magiczn... więcej »
Laini Taylor napisała baśń inną niż wszystkie… „Dawno, dawno temu były dwa siostrzane księżyce” (str. 301) Karou to siedemnastoletnia uczennica ze szkoły sztuk plastycznych w Pradze. Prowadzi tajemniczy szkicownik pełen istot znanych z wyobraźni, ale czy na pewno są to tylko wymysły rozma... więcej »
,,Nadzieja ma wielką moc. Może nie ma w niej prawdziwej magii, ale jeśli wiesz, na co masz nadzieję, i pielęgnujesz ją wewnątrz siebie jak światło, możesz sprawić, że to się stanie, prawie jak za pomocą magii." Karou jest nietypową dziewczyną - ma jaskrawoniebieskie włosy, ciało pokryte... więcej »
Laini Taylor pisze książki czerpiąc z mitologii i własnej wyobraźni. W jej powieściach świat rzeczywisty i magiczny przenikają się i współistnieją na równych prawach. Jej książki głównie skierowane są dla młodzieży, jednak jak sama twierdzi, mogą je czytać także dorośli. "Córka dymu i kości" jest... więcej »
Kolekcjonuje się różne przedmioty. Jedni posiadają wielkie albumy z mnóstwem znaczków pocztowych, inni przechowują pocztówki, a co poniektórzy mają półki pełne figurek. Ale czy ktokolwiek słyszał o gromadzeniu zębów? Diler Marzeń właśnie tym się zajmuje a jego niebieskowłosa wychowanka skuteczni... więcej »
„Dawno, dawno temu, anioł i diablica zakochali się w sobie. Nie skończyło się to dobrze.” Co by było, gdyby życzenia się spełniały? Świat byłby raczej dobry, czy zły? Przeważyłyby te „dobre” życzenia, czy może ludzkość wyniszczyłaby sama siebie? A dla Ciebie, drogi czytelniku, co jest tak ważn... więcej »
Początkowo miałem pewnie obawy przed czytaniem jej – tak szeroko rozreklamowana często okazuje się wielkim niewypałem, skokiem na kasę i banalną historią. W tym przypadku jest to prawda połowiczna. Porównania do Harry’ego Pottera, mnogość recenzji, zachwytów, opinii pełnych zachwytów, ochów i ach... więcej »
Autor: Laini Taylor Tytuł: "Córka Dymu i Kości" Oryginalny tytuł: "Daugher of Smoke & Bone" Tłumacz: Julia Wolin Wydawnictwo: Amber Rok wydania: 2012 Ilość stron: 399 "Na wszystkich kontynentach na drzwiach domów pojawiają się czarne odciski dłoni. Wypalają je skrzydlaci nieznajomi, któr... więcej »
Córka Dymu i Kości
Recenzent: RecenzentkaEurydyka
„-Słyszałam, że bycie martwym jest nudne. (...) - Nuda brzmi nieźle. Może wreszcie dokończę książkę.” Jakoś tak nie miałam ochoty tego przeczytać. Namawiana przez Karou zawsze coś jej tam wymyśliłam. W tym roku nie mogłam się już wymigać. ,,Córkę Dymu i Kości" zakupiłam już w grudniu i m... więcej »
"Córka dymu i kości" autorstwa Laini Taylor jest jedną z tych książek, które po prostu musiałam mieć! Wiele osób mówiło, że akcja jest porywająca i wciągająca, lecz ja mam na ten temat całkowicie odmienne zdanie. Karou jest nastolatką o jaskrawo niebieskich włosach, ciemnych oczach i ciele pokry... więcej »
Po ostatniej niezbyt miłej przygodzie z "Dotykiem Julii" mogłam śmiało zacząć tracić wiarę w literaturę młodzieżową, ale skoro już miałam "Córkę dymu i kości", a i jechałam pociągiem to postanowiłam przeczytać. Czy tym razem wysokie oceny były uzasadnione? Tak. Tak. I jeszcze raz: tak! Zanim j... więcej »
Karou to niezwykła siedemnastoletnia miłośniczka rysunku. Jej charakterystyczną cechą są długie włosy koloru błękitnego. Swoimi rysunkami wzbudza ogromny zachwyt wśród uczniów, a nawet nauczycieli Czeskiej Akademii Sztuk. W swoich szkicownikach przedstawia realne wydarzenia, choć nikt nie wierzy ... więcej »
Laini Taylor, finalistka National Book Award 2009, pisze książki dla młodzieży, ale jak sama mówi, mogą ją czytać i dorośli. Córka dymu i kości została wydana w USA nakładem 250 000 egzemplarzy, a prawa do jej tłumaczenia zakupiły 22 kraje. Autorka czerpie pomysły z mitologii, a w połączeniu z je... więcej »
Plątaniną praskich uliczek podąża młoda niebieskowłosa dziewczyna z nieodłącznym szkicownikiem pod pachą. Żyje w dwóch różnych światach, dwoma odmiennymi życiami. Za dnia jest zwykłą uczennicą liceum plastycznego (zazwyczaj), a nocą (no, dobra, z tą nocą to przesadziłam ;)) zmienia się w posłańca... więcej »
Przez zbliżającą się coraz bardziej maturę mój poziom stresu gwałtownie wzrasta z każdym dniem, dlatego tego też postanowiłam, że muszę w jakiś sposób się wyluzować. Porzuciłam więc rozmyślania dotyczące tego, nad podręcznikiem z którego przedmiotu powinnam zapłakać żałośnie i zabrałam się za prz... więcej »
Nie liczyłam na cuda. Tym razem postanowiłam postawić na coś mniej lub bardziej odmóżdżającego, coś lekkiego i w miarę możliwości ciekawego. I z tą właśnie myślą sięgnęłam po "Córkę dymu i kości". Tak więc mamy utalentowaną artystycznie nastolatkę z niebieskimi włosami i kilkoma tatuażami na c... więcej »
Karou mieszka w Pradze, jest artystką, niedawno się rozstała z chłopakiem. Chadza z przyjaciółką do pewnej osobliwej restauracji, jeszcze niedawno dorabiała sobie strasząc wycieczki, a wychowuje ją grupa chimer. Dziewczyna ma też niebieskie włosy, tatuaże i możliwość spełniania życzeń. Poza t... więcej »
Karou jest piękną artystką i kocha rysować, jej szkice wzbudzają wielkie zainteresowanie, lecz nikt nie wie, że bohaterowie jej prac są prawdziwi. Dziewczyna prowadzi podwójne życie, jedno w Pradze a drugie w sekretnym sklepie Brimstonea- Dealera Marzeń. Wychowała się w tym miejscu a kiedy podro... więcej »
Wydawało mi się, że pula magicznych stworzeń, które można wykorzystać do zasiedlenia światów w romansach paranormalnych i powieściach fantastycznych skierowanych do nastolatek została już wyczerpana. Czytałam powieści o wampirach, wilkołakach, aniołach, słyszałam o książkach, w których występują... więcej »
Dodali do kolekcji
Bezimiennaa
EmilyStrange
markietanka
tala86
iziu08
Betsy
kasandra
kwiatsniegu
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!