Duma i uprzedzenie Jane Austen

Okładka Duma i uprzedzenie
autorzy:
Jane Austen, Simon Langton
wydawnictwo:
Prószyński Media
data wydania:
2010
ISBN:
9788374680752

Opis

" Na początku dziewiętnastego stulecia każdy niezbyt zamożny ojciec córek- nader często musiała zadawać sobie pytanie : kiedyż to w sąsiedztwie pojawi się jakiś odpowiedni kawaler ?..."

Słowa kluczowe

Jane Austen, 1775-1817 Jane Austen, której ostrego języka lewym policzku ledwie podczas jej krótkiego życia, a których akustycznej satyrze przetrwały interwencji , przez rewolucję i wojnę,mogą wreszcie przebic i utopił się w szalone fale idiotcznej rozkoszy! To dziwne, że pochodziła z jej zap... więcej »
Jane Austen, 1775-1817 , której ostrego języka lewym policzku ledwie podczas jej krótkiego życia, a których akustycznej satyrze przetrwały interwencji , przez rewolucję i wojnę,mogą wreszcie przebic i utopił się w szalone fale idiotcznej rozkoszy! To dziwne, że pochodziła z jej zapalonym czytelni... więcej »
Nie wiem czy wiecie, ale uwielbiam styl Jane Austen. Kiedy czytam jej książki, mam wrażenie, że wiek XIX to wiek pełen inteligencji, poważnych i mądrych konwersacji, uczonych poglądów oraz zupełnie beztroskiej zabawy. I to co mnie urzekło w “Emmie”, tak urzeka mnie w “Dumie i uprzedzeniu”. Dość ... więcej »
Jane Austin jest jedną z moich ulubionych pisarek XIX wieku. Opisuje w swoich książkach niesamowite historie miłosne, które podbiły, zapewne, nie jedno kobiece serce. Duma i Uprzedzenie jest jedną z takich właśnie książek, które zacznie się czytać, oderwać się nie można, a później jest się zawied... więcej »
Jak to jest znaleźć się w innym kraju w zupełnie innej kulturze i czasach? Fantastycznie, jeżeli znajdziemy się tam przez lekturę „Dumy i uprzedzenia”. Przez długi czas biłam się z myślami czy przeczytać czy też nie przeczytać tej książki. Myślałam sobie, że na ‘tanie” romansidła trzeba mieć nas... więcej »
Życie przeciętnej rodziny Bennet raptownie zmienia przyjazd bogatego i stojącego wysoko w hierarchii społecznej mężczyzny Charlesa Bingleya. Głowa rodziny oraz ojciec pięciu córek, za namową żony wyrusza do posiadłości znamienitego gościa, aby serdecznie go powitać. Pani Bennet jest z tego powodu... więcej »
Niektóre książki trzeba po prostu znać i aż wstyd się przyznać, że ich się nie czytało lub nie oglądało filmu (opcja dla osób, które nie czytają). Mam wiele powieści, z którymi muszę się w najbliższym czasie zapoznać. Tak miałam na przykład z fenomenalnym "Wielkim Gatsby'm" F. Scotta Fitzgeralda ... więcej »
Dodali do kolekcji
gosiaw
Nocena
catrin
dzusta_85
majak
November
naai
ulawardzinska
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!