Homo bimbrownikus Andrzej Pilipiuk

Okładka Homo bimbrownikus
autor:
Andrzej Pilipiuk
wydawnictwo:
FABRYKA SŁÓW
data wydania:
2010
ISBN:
9788375741889

Opis

Polska odpowiedź na Conana Barbarzyńcę
Jakub Wędrowycz polską odpowiedzią na Conana Barbarzyńcę. (Andriej Bielanin) Że bimbrownik, degenerat i społeczny pasożyt? A kto ochronił ludzkość przed Golemem i skrzyżowaniem wąglika z chorobą wściekłych krów? Dzięki komu doszło do obrad Okrągłego Stołu? Kto niby w 1948. uratował Świętego Mikołaja przed komunistami? Wędrowycz żywi, poi, ubiera, Wędrowycz nigdy nie umiera. Właśnie rusza na podbój stolicy. Tradycyjne OGŁOSZENIA DROBNE, których tak nie l..ubicie: * Zakopiemy wasze problemy hurtowo. * Masz pieniądze, ale brak ci doświadczenia? Zamieńmy się. * Kursy buractwa i warcholstwa. Posłowie zniżka 25%. * Haftowanie wycieraczek. Tanio, solidnie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Beletrystyka » Satyryczna i humorystyczna
  Tematyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Twórczość Andrzeja Pilipiuka miałam okazję już częściowo poznać, jednakże było to dla mnie pierwsze spotkanie ze słynnym Jakubem Wędrowyczem. Spotkanie całkiem ciekawe ;) “Homo bimbrownikus” składa się z trzech krótkich historii i jednej - tytułowej – mini-powieści. I właśnie ta tytułowa powie... więcej »
  Jakub Wędrowycz ewoluował. Kto czytał wszystkie książki o wiejskim egzorcyście samouku, ten na pewno to zauważył. Ja nie czytałem... a też to zauważyłem. To już nie jest ten sam Jakub co w "Kronikach ...". Zmienił się znacznie - ucywilizował się, spoważniał, wyszedł do ludzi i jest nawet chętny d... więcej »
  „Homo bimbrownikus” Andrzeja Pilipiuka to piąty z kolei zbiór przygód niejakiego Jakuba Wędrowycza. W książce znajdziemy trzy krótkie opowiadania oraz jedną długą, można rzec „pełnometrażową”, przygodę, na której to właśnie się skoncentruję. Na początku poznajemy tło, czyli jak to Jakub wraz z... więcej »
  Dodali do kolekcji
  hoopek007
  jimmystone
  dr_socrates
  ambiv
  MerrikaTheWitch
  Choco
  fanabanana
  Sheen
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!