Jeździec Miedziany Paullina Simons

Okładka Jeździec Miedziany
autor:
Paullina Simons
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2010
ISBN:
9788324721382

Opis

Epopeja chwytająca za serce jak „Doktor Żywago”. Część pierwsza trylogii. Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego. Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Rosja w czasach II wojny światowej nie wydaje się być idealnym miejsce dla kiełkującej miłości. Jednak jak to mówią, pozory często mylą. „Jeździec Miedziany” jest na to świetnym przykładem. Książka ukazuje nam losy 17-letniej Tatiany, która w dzień najazdu Niemiec na swój kraj poznaje przystojneg... więcej »
O tej książce bym pewnie nie słyszała gdyby nie to, że gdzieś rok temu czytałam „Białą wilczycę”, która porównywana była między innymi do nieznanego mi „Miedzianego jeźdźca”, lubię książki z wielką historią w tle. I tak ciągle miałam w pamięci żeby nabyć, bo w mojej bibliotece nie było. I tak z... więcej »
Dodali do kolekcji
monica
kora800
flo
mellowfruit
kocur
Lady_Ann
basima
goslava
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!