Do dwóch razy sztuka

29.04.2024

Wielokrotnie przekonałam się, że to, kiedy sięgamy po daną lekturę ma ogromny wpływ na odbiór. Nie mam jednak w zwyczaju przerywać rozpoczętych książek, więc często męczę się, brnąc do końca. Jeśli jednak czuję, że moja ocena nie ma związku z treścią, a wynika właśnie z tego, że trafiło na mój gorszy okres, to lubię sobie taką powieść odświeżyć, n... Recenzja książki Człowiek, który umarł dwa razy

Wybaczysz mi?

29.04.2024

Pierwszy raz sięgnęłam po utwór autorstwa Niny Zawadzkiej. W ostatnim czasie czytuje wiele książek o tematyce wojennej lecz "Zrabowane nadzieje" ukazuje na rzadko poruszaną strone wojny. Strone, która jest bardzo bolesna i okrutna. Moim zdaniem to wspaniale, że autorka skupiła się na temacie nie tylko dorosłych ale również dzieci i dosłownie całyc... Recenzja książki Zrabowane nadzieje

Perła warta milion

29.04.2024

Henry jest właścicielem hoteli,kasyn i kilku nielegalnych biznesów.Niezwykle przystojny,pewny siebie i wpływowy mężczyzna,który zawsze osiąga swój cel. A jego celem stała się dziewczyna ,która już od pierwszego wejrzenia bardzo go zaintrygowała. Pearl pracuje w hotelu i spłaca długi ojca zaciągnięte przez jego zamiłowanie do hazardu i nałogu ... Recenzja książki Perła warta milion

,,Plecy, które chce kopnąć"

29.04.2024

,,Chciałam, żeby mnie dostrzegano. Chciałam, żeby mnie akceptowano. Chciałam pochwycić w palce czarne pasma, które oplatają moje serce, tak samo jak ściąga się z grzebienia pozostałe na nim włosy i wyrzuca do śmieci." Ostatnio można zauważyć znaczny wysyp powieści azjatyckich. Sama z dużym zaskoczeniem przekonałam się, że jest to niezwykła litera... Recenzja książki Plecy, które chcę kopnąć

Recenzja

29.04.2024

Tytuł : Więźniarka Autor : Aneta Maśluk Wydawnictwo Magia Słów Data premiery : 25.03.2024r. #współpracareklamowa #współpracabarterowa #współpracarecenzencka Opis książki : Młoda kobieta Alice Hackman zostaje zgwałcona. W wyniku nieszczęśliwego splotu wydarzeń jej oprawca umiera. Za nieumyślne spowodowanie śmierci mężczyzny, kobieta zostaje skazan... Recenzja książki Więźniarka

Dean Koontz stworzył świetną historię, która wciąga od pierwszej strony. Serwuje ogromny wach...

29.04.2024

W tajnym rządowym laboratorium Banodyne wybuchł pożar. Konsekwencją jest ucieczka dwóch zmodyfikowanych i połączonych ze sobą stworzeń. Jedno z nich jest obdarzone ludzką inteligencją, a drugie nazwane „Obcym", którego dominującą cechą jest chęć zabijania. Zaczyna się polowanie, którego efektem jest śmierć ludzi, którzy stają na drodze „Obcemu". ... Recenzja książki Opiekunowie

@g.sekala@g.sekala × 7

"Willa przy Perłowej" Paulina Molicka - opinia

29.04.2024

Tym razem autorka zabiera nas na ulicę Perłową, przy której stoi stara willa. Mieści się w niej pensjonat i mała restauracja, ale niestety interesy nie idą tak dobrze, jakby sobie tego właścicielka, Grażyna Wolska, życzyła. Michalinę Sarnecką poznaliśmy przy okazji wizyty w księgarni Oli, w poprzednim tomie. Dziewczyna przyjechał nieoczekiwanie d... Recenzja książki Willa przy Perłowej

Przybądź wraz z północą

29.04.2024

Do sięgnięcia po powieść „Przybądź wraz z północą” skłonił mnie przede wszystkim opis, ale i okładka, która jest pełna uroku! Jednak wiedźmy w książce? Nie trzeba mi dwa razy powtarzać. Musiałam poznać tę historię. Mortana to dziewczyna, która od urodzin ma ułożone życie. W wieku lat dwudziestu ma wyjść za syna gubernatora. Jednak pewnego wiec... Recenzja książki Przybądź wraz z północą

To, co utracone

29.04.2024

Wybierając do przeczytania powieść „To, co utracone” miałam troszkę obawy. To głównie ze względu na motyw przewodni, którym jest miłość między adoptowanym rodzeństwem. Ten motyw właśnie pojawia się ostatnio bardzo często w literaturze i bałam się trochę, że historia będzie oklepana. Jednak tego co dostałam się zupełnie nie spodziewałam. Charlo... Recenzja książki To, co utracone

Chodź do mnie...

29.04.2024

✨ Recenzja Lubicie książki z gatunku fantasy? Ja jeszcze nie wiem czy je lubię czy też nie. Ta książka jest pierwszą z tego gatunku w moich rękach. Zawsze szerokim łukiem omijałam ten gatunek. Myślę, że jest to dobra propozycja by zacząć przygodę z tym gatunkiem literackim. Kostroma jest wiedźmą żyjącą razem ze swoim klanem na bagnach, ale poza t... Recenzja książki Opowieści z bagien. Zaśpiewaj dla mnie

KD
@kd.mybooknow

Kolejna udana przygoda w świetnie stworzonym przez Lovecrafta

29.04.2024

Wkraczając w świat gier paragrafowych, nie sposób nie zatrzymać się przy serii "Choose Cthulhu". Z każdą kolejną częścią autorzy potrafią zaskoczyć, prowadząc graczy przez labirynt mrocznych uliczek i tajemniczych historii inspirowanych twórczością H. P. Lovecrafta. Tym razem, w trzynastej odsłonie - "Choose Cthulhu 13: Przypadek Charlesa Dextera... Recenzja książki Przypadek Charlesa Dextera Warda

Pełna tajemnic saga rodzinna z historią w tle

29.04.2024

Dwie poprzednie części cyklu obyczajowego „Ogród sekretów i zdrad” Agnieszki Krawczyk nasyciły w stu procentach mój głód barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego, o którym zawsze czytam z ogromną fascynacją, a wzbudziły ciekawość co do dalszych losów ich bohaterów. Zarówno tych skrytych już za zasłoną przeszłości, jak i współczesnych. Auto... Recenzja książki Wśród burz

Niejednoznaczna

29.04.2024

Max Czornyj towarzyszy mi już od lat i choć nigdy nie zbliżył się nawet do poziomu, w jakim debiutował, trudno mi zrezygnować z jego twórczości, w końcu trzy pierwsze tomy serii z Erykiem Deryło były naprawdę genialne. I o ile te fikcyjne opowieści dzielą się w moim rankingu na lepsze i gorsze, to już te oparte podobno na faktach należą wyłącznie ... Recenzja książki Ted Bundy. Umysł mordercy

Kryminał, który gra w sercu jeszcze długo po jego zakończeniu 🕵🏻‍♀️🎷🎺🎹

29.04.2024

„Krótkie pożegnanie” autorstwa Mariusza Czubaja to literacka podróż pełna tajemnic, emocji i refleksji. Autor przenikliwie opisuje historię Błażeja Janczara, którego życie wywróciło się do góry nogami w jednym z przełomowych momentów. Wnikliwie kreśli on obraz współczesnej Polski, gdzie wojna toczy się równolegle z triumfami sportowymi i polit... Recenzja książki Krótkie pożegnanie

Szepty przeszłości

29.04.2024

Słowa, mają wielką moc. Mogą na nowo pobudzić kogoś do życia, albo złamać go, roztrzaskujac jego duszę na miliony kawałków. Rodzina Koscieszewskich ma to, czego wielu pragnie. Tytuł, pieniądze i wpływy. Żyją, wydawać by się mogło beztrosko, w pięknym dworze ze służbą i bez zmartwień. W rzeczywistości jednak, nawet ich życie, nie jest usłane różam... Recenzja książki Szepty przeszłości

Ostatnia podróż

29.04.2024

Ten tytuł skrywa wiele tajemnic, które już od pierwszych stron wciągają czytelnika. Książka dzieli się na dwie części, najpierw poznajemy Albę, która ma bardzo lekkie podejście do życia. Jednak ta lekkomyślność to tylko maska, którą dziewczyna nałożyła, aby ukryć ból, który nosi w sercu. Czuje się nierozumiana, a przede wszystkim ignorowana przez ... Recenzja książki Ostatnia podróż "Valentiny"

Profesorowa Szczupaczyńska na tropie

29.04.2024

"Tajemnica Domu Helclów" to klimatyczny kryminał w stylu retro. Napisany pięknym, literackim językiem, z elementami gwary galicyjskiej, zachwyca kunsztem słowa, lekkością i subtelnym humorem. Opowieść ukazuje życie XIX - wiecznego Krakowa, opisanego drobiazgowo i ze smakiem. Kraków 1893 roku obfitował w bogate życie towarzyskie. Proszone herbatki,... Recenzja książki Tajemnica domu Helclów

„W mroku można znaleźć piękno, tak jak w świetle czasem kryje się groza”

29.04.2024

@Obrazek Elfy z reguły przedstawiane są w świecie fantasy, jako świetliste, pełne delikatności i dobroci istoty, które nie mają złych zamiarów wobec innych osób, a tym bardziej ludzi. Przedstawiane z reguły jako małe osóbki ze spiczastymi uszami, urokliwymi oczami, emanujące pięknem, zarówno zewnętrznym, jak i wewnętrznym, posiadające magiczne ... Recenzja książki How Does It Feel?

@Mirka@Mirka × 6

Wspaniała historia

29.04.2024

Życie na emigracji nie jest łatwe, a gdy do tego dochodzą jeszcze piętrzące się codzienne problemy, to czasem ciężko jest odnaleźć się w tym wszystkim. Pani Daria w swej historii ukazała to tak realistycznie, że nieraz miałam wrażenie, iż to ja borykam się z trudnościami i dylematami bohaterów. Nieznany kraj, irlandzkie tradycje, a w tym wszystkim... Recenzja książki Chestnut Hill. Nie daj mi odejść

@Izzi.79@Izzi.79 × 5

Targ niewolników

29.04.2024

Janek miał zaledwie kilka lat, kiedy spotkał się z okrucieństwem ze strony innych ludzi i wydarzeniami, które na zawsze miały zapaść mu w pamięci, mimo że nie do końca je rozumiał. II wojna światowa zaskoczyła jego i całą jego rodzinę, a okupant wywiózł ich w głąb III Rzeszy, gdzie zostali sprzedani Niemcom, jako parobkowie. Handel ludźmi. Janek m... Recenzja książki Na targu niewolników III Rzeszy

Jak piękna, tak okrutna

29.04.2024

Irma Grese z jednej strony okrutna, ale z drugiej niebywale piękna. "Piękna bestia", bo takie przezwisko nadali jej więźniowie w obozie koncentracyjnym, pod niewinnym uśmiechem skrywała nienawiść, pogardę i okrucieństwo dla drugiej osoby. Jak to się stało, że ze zwykłej wiejskiej dziewczyny zmieniła się w prawdziwego potwora? Nazistowska ideologia... Recenzja książki Piękna bestia. Irma Grese – strażniczka SS z Auschwitz

Juvenile

29.04.2024

RECENZJA „JUVENILE” AUTOR: Karolina Góra Współpraca Reklamowa — WYDAWNICTWO: Editio Red „Już i tak tłamsiłam w sobie zbyt wiele emocji. Czułam się, jakbym wygrała milion w loterii, a czekał mnie przecież tylko jeden miły dzień ze wspólnikiem mojego ojca. Boże, to nawet w myślach nie brzmi dobrze, a co najgorsze, ja i tak nie boję się ... Recenzja książki Juvenile

W cieniu katyńskiej zbrodni

29.04.2024

"Miłość w cieniu wojny. Jak ujawniono zbrodnię katyńską" prezentuje koszmar wojny w sfabularyzowanej formie, przy czym fikcję literacką stanowią tu tylko bohaterki i ich emocje, a cała reszta jest aż nazbyt prawdziwa. Pojmany z początkiem wojny przez Sowietów, Stefan Bergel zbiegł z niewoli i przyświeca mu tylko jeden cel: obnażyć prawdę o zbro... Recenzja książki Miłość w cieniu wojny

Sztuczna inteligencja. Błogosławieństwo czy zagrożenie?

29.04.2024

Jeszcze nigdy nie mówiło się tak wiele na temat sztucznej inteligencji jak w obecnych czasach. Jest obecna w wielu aspektach współczesnej technologii: stronach internetowych, telefonach komórkowych, tekstach dziennikarzy internetowych. Staje się coraz bardziej dostępna również dla "zwykłych zjadaczy chleba", którzy zaciekawieni nowymi możliwościam... Recenzja książki Sztuczna inteligencja w ogniu

Ekonomia ciekawsza niż myślisz

29.04.2024

"Krótka historia ekonomii" autorstwa Nialla Kishtainy to fascynująca podróż przez historię jednej z najbardziej wpływowych nauk społecznych. Autor jest cenionym brytyjskim historykiem i pisarzem, który specjalizuje się w dziedzinie historii ekonomii. Uzyskał tytuł doktora na University of Cambridge, gdzie prowadził badania nad historią gospodarczą... Recenzja książki Krótka historia ekonomii

@atypowy@atypowy × 8