Umysł mordercy. Dosłownie

14.05.2024

Znaczna większość z Was wie, że Max Czornyj jest moim ulubionym autorem. Po raz kolejny udowadnia nam, dlaczego. Chyba jako jedyny potrafi aż tak mocno wejść w postać, jej psychikę i styl bycia by wywołać w nas szeroką gamę emocji. Od niedowierzania, szoku przez zachwyt, obrzydzenie (do czynów bohaterów jego książek) etc. Postać Teda Bundy'ego w... Recenzja książki Ted Bundy. Umysł mordercy

Kolekcjoner strzał - thrillery z Patagonii.

14.05.2024

"Kolekcjoner strzał" nigdy nie trafiłby w moje ręce, gdyby nie Pan Piotr Jarco i jego Autornia. Pan Piotr z pasją i zaangażowaniem tłumaczy i publikuje powieści niezależnych autorów hiszpańskojęzycznych. Jednym z takich autorów jest Cristiano Perfumo, autor thrillerów, których akcja rozgrywa się w argentyńskiej Patagonii, miejscu urodzenia i wycho... Recenzja książki Kolekcjoner strzał

@nowika1@nowika1 × 2

Oglądanie wypiera czytanie

14.05.2024

Ozdobą tego numeru dwumiesięcznika poświęconego książkom jest długa rozmowa Jacka Dukaja z Łukaszem Orbitowskim na temat nowej książki Dukaja 'Po piśmie'. Wieszczy Dukaj czarną przyszłość pisma i literatury. Mówi, że pełnych analfabetów wkrótce w ogóle nie będzie, ale istnieją: „analfabeci funkcjonalni, którzy potrafiąc tak operować literami, nie ... Recenzja książki Książki. Magazyn do czytania, nr 2 (35) / maj 2019

@almos@almos × 25

Rakowiska

14.05.2024

Nienawiść nie bierze się znikąd. Zawsze jest ten fundament, to zasiane ziarno, które kiełkuje. Z czasem przeradza się w spiralę, która rozpędza się do niewyobrażalnych prędkości i nie sposób ją zatrzymać. W miarę dorastania i dojrzewania zmienia się percepcja. Nastolatkowie mają pewien stopień trudności z patrzeniem poza siebie, bo skupiają się na... Recenzja książki Rakowiska

Oszukana

14.05.2024

Czytałam dwie inne powieści autorki. Nie poczułam flow. Skuszona licznymi pozytywnymi opiniami innych czytelników postanowiłam dać jeszcze jedną szansę. Bez zmian. Nie zaiskrzyło. "Oszukana" to powieść obyczajowa postawiona na kryminalnym fundamencie. Została jednak zakwalifikowana do gatunku thriller/sensacja/kryminał, a te oceniam przez pryzmat... Recenzja książki Oszukana

@Logana@Logana × 35

Mrożąca krew w żyłach historia

13.05.2024

⚡️Recenzja przedpremierowa⚡️ Premiera: 15.05.2024 "Rakowiska" to niezwykle intrygująca, porywająca i przerażająca historia, w którą zagłębiłam się z ogromną ciekawością. Co prawda znałam ją z programu "Opowiem Ci o zbrodni", którą przedstawił Przemysław Piotrowski, ale byłam ciekawa jak opisze tę zbrodnię Magdalena Majcher. Przyznam, że autorka to... Recenzja książki Rakowiska

KA
@kamilawalota

Brnij naprzód i nie oglądaj się za siebie

13.05.2024

Hej, hej. Jak tam rozpoczęliście swój tydzień ? My nadrabiamy nasze pozycje do recenzji i bierzemy się na kolejne tytuły. Dzisiaj przychodzimy do was z uroczą historią, którą nie tylko polubicie, ale również pokochacie w niej dosłownie wszystko. Jest to historia o pomyłce, która zmieni życie głównych bohaterów. A mowa o książce "The Name drop" od... Recenzja książki The Name Drop

Zapytaj filozofa

13.05.2024

Książki z serii wydawniczej ZROZUM to dla mnie zawsze bardzo ciekawe pozycje. Ich treść wywołuje u mnie różne odczucia, jednak stawiane pytania i rozwijane tematy zdecydowanie sprawiają, że mózg mi się gotuje i chce więcej. Jaka mogła być więc moja reakcja jak zobaczyłam podtytuł tej książki? "Wszystkie pytania, które chcieliście zadać"? Skoro chc... Recenzja książki Zapytaj filozofa

Wojowniczka

13.05.2024

Odważna, bezkompromisowa kobieta. Tak postrzegam p.Agnieszkę Kobus-Zawojską, wioślarkę, dwukrotną medalistkę olimpijską, po przeczytaniu niezwykłej książki. Ile trzeba mieć w sobie siły, wbrew chorobie, która potrafi wywrócić całe życie do góry nogami, żeby powstały takie szczere wspomnienia - " Mój wyścig z depresją". Momentami miałam wrażenie, p... Recenzja książki Mój wyścig z depresją

@Strusiowata@Strusiowata × 26

Pamiętniki mają duszę

13.05.2024

Pamiętniki przenoszą czytelnika do innej rzeczywistości. Łącząc w sobie, to dobre i przyjemne, z tym co zle i przerażające. Niosą ze sobą ogromny bagaż emocjonalny, naładowany morzem emocji i bolesnych wspomnień. Nie da się ukryć, że pamiętniki mają w sobie duszę. Dusze tych, których już z nami nie ma. Nina Siegal przeniosła czytelnika do czasów ... Recenzja książki Pamiętnikarze

Polecam

13.05.2024

"Obracam się do okna, aby ponownie spojrzeć na mokradła (...) Tej nocy czuję hipnotyzującą moc, która ciągnie mnie w ich stronę. W moim umyśle pojawiają się obrazy tego miejsca. Wystające z wody korzenie drzew, rzęsa osiadła na tafli wody." 🌙🌙🌙 Wybrzmiewająca całą gamą emocji, którym towarzyszy nieustanny strach i niepewność o jutro. Łącząca gat... Recenzja książki Każdej nocy słyszę twój oddech

AZ
@azarewiczu

"Moment pęknięcia"

13.05.2024

“Jedno zdarzenie, gest lub słowo może uwolnić siłę, determinację i odwagę, o jakiej nikt dotąd nie miał pojęcia. Wtedy następuje moment pęknięcia”. Gdy Ola znika bez śladu, rodzina zgłasza jej zaginięcie. Policjanci zbierają informacje na temat kobiety, jednak zarówno mąż jak i syn niewiele wiedzą, wydają się zupełnie nie przejmować jej zaginięci... Recenzja książki Moment pęknięcia

"Jego wzroku nie chcesz na sobie poczuć"

13.05.2024

Jeżeli jesteście gotowi się zmierzyć się fabułą nieco przypominającą film "Omen", to książka "Złe dziecko" jest właśnie dla Was. Przecież już tytuł wskazuje nam, że treść musi być związana za "złym dzieckiem", czyli nie raczej niegrzecznym, ale złym w tym innym znaczeniu... Fabuła podzielona jest na dwa wątki, w których są inni narratorzy i choci... Recenzja książki Złe dziecko

@maciejek7@maciejek7 × 31

Czas dorosnąć..., ale co to znaczy?

13.05.2024

@Obrazek „Nie możesz się spodziewać, że życie da ci wszystko, czego pragniesz.” Gdy jesteśmy nastoletnimi ludźmi, nie zastanawiamy się nad tym, jak nasze zachowanie może wpłynąć na przyszłość. Kiedyś mówiono, że łatwo sobie zepsuć opinię, gorzej ją potem naprawić. Zwracano nam uwagę, że czegoś nie wypada zrobić, ostrzegano przed zszarganiem s... Recenzja książki Reputacja niegrzecznej dziewczyny

@Mirka@Mirka × 5

Merytoryczna i wciągająca powieść sensacyjna!

13.05.2024

Decydując się na powieść „Afghan narcos” Marcina Szymańskiego miałam pewne obawy, czy nie okaże się zbyt ciężka w odbiorze ze względu na tematykę i styl narracji, skuszona jednak wysokimi notami, jakie zyskały poprzednie książki Autora powiedziałam jej „tak”. I to była najlepsza decyzja, jaką mogłam podjąć, bo ominęłaby mnie szalenie wciągająca i ... Recenzja książki Afghan narcos

Białe kwiaty czarnego bzu

13.05.2024

Decydując się na emigrację, człowiek chce zmienić coś w swoim życiu. Jedni gonią za pieniądzem inni za przygodą a jeszcze inni chcą znaleźć swoje miejsce na świecie. Trzy kobiety decydują się opuścić swój kraj, chcąc zmienić coś w swoim życiu. Każda z nich ma inną przeszłość i inne plany na przyszłość. Różni je niemal wszystko, łączy emigracja. ... Recenzja książki Białe kwiaty czarnego bzu

O przestępcach na wesoło

13.05.2024

Czy czytanie o przestępcach może być przyjemne? Czy może sprawiać, że czytelnik się uśmiecha, albo wręcz parska śmiechem? Tak, jeśli się sięgnie po książkę Najgłupsi przestępcy świata Alaina Bauera! Autor zebrał w swojej króciutkiej publikacji aż 300 przypadków osób, które popisały się wyjątkową głupotą albo bezmyślnością przy okazji popełniani... Recenzja książki Najgłupsi przestępcy świata

𝗭𝗱𝗲𝗽𝘁𝗮𝗻𝗲 𝘀𝗲𝗿𝗰𝗲

13.05.2024

𝐶𝑧𝑎𝑠𝑒𝑚 𝑙𝑒𝑝𝑖𝑒𝑗 𝑤𝑖𝑒𝑑𝑧𝑖𝑒ć 𝑜 ś𝑤𝑖𝑒𝑐𝑖𝑒 𝑚𝑛𝑖𝑒𝑗, 𝑏𝑜 𝑡𝑜 𝑧𝑚𝑛𝑖𝑒𝑗𝑠𝑧𝑎 𝑟𝑜𝑧𝑐𝑧𝑎𝑟𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑒, ż𝑒 𝑛𝑖𝑒 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑡𝑘𝑖𝑒𝑔𝑜 𝑏ę𝑑𝑧𝑖𝑒𝑚𝑦 𝑚𝑜𝑔𝑙𝑖 𝑠𝑝𝑟ó𝑏𝑜𝑤𝑎ć. Kasia Magiera już na samym początku uprzedza, że ta książka jest zupełnie inna od tych, które napisała wcześniej. 𝑀𝑜𝑚𝑒𝑛𝑡 𝑝ę𝑘𝑛𝑖ę𝑐𝑖𝑎 zawiera mniej elementów kryminalnych, autorka bowiem bardziej skupia się na aspektach psychologicznyc... Recenzja książki Moment pęknięcia

@gala26@gala26 × 24

Części zamienne.

13.05.2024

"Części zamienne" to wciągający thriller, który trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Katarzyna Wolwowicz mistrzowsko buduje atmosferę tajemnicy i zagrożenia, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury. Komisarz Olga Balicka, mimo osobistych tragedii, nieustraszona walczy z przestępczością, a jej determinacja i siła cha... Recenzja książki Części zamienne

@Malwi@Malwi × 25

O szaleństwie pisarza i jego normalności

13.05.2024

Książka momentami wzruszająca, innym razem zabawna, czasem niezrozumiała, jeszcze częściej intrygująca, a w całej swej postaci oryginalna. Ciężko jednak stwierdzić jednoznacznie, o czym jest. O kimś takim jak Sigbjørn Wilderness? Oczywiście. Ale też o Malcolmie Lowrym - autorze. To opowieść o podróży poślubnej głównego bohatera i jego żony do Meks... Recenzja książki W ciemności grobu

Mroczne, baśniowe, znakomite fantasy!

13.05.2024

Literaturę fantasy znaczą heroiczne czyny wspaniałych bohaterów, epickie bitwy o wolność, barwne przygody w których to dobro zawsze zwycięża... Czasami jednak zdarza się i tak, że strony takiej opowieści wypełnia mrok, któremu nie można się oprzeć... Tak właśnie ma się rzecz ze znakomitą książką Michaela Moorcocka pt. „Elryk z Melniboné”, której ... Recenzja książki Elryk z Melniboné

Świetna książka <3

13.05.2024

"Nie­na­wiść i mi­łość dzie­li cien­ka gra­ni­ca. Wła­śnie dla­te­go tak bar­dzo, jak Me­lo­dy go ko­cha­ła, rów­nie mocno po­sta­no­wi­ła go nie­na­wi­dzić, aby ła­twiej przy­szło jej po­go­dzić się z tym, że to wszyst­ko prze­pa­dło". "– Nie patrz na to, że cze­goś nie po­win­naś. Spójrz na to, czego pra­gniesz. Nikt nie ma prawa cię za to oc... Recenzja książki Grzesznik z Las Vegas

Przepiękna rzecz o życiu i umieraniu

13.05.2024

To chyba nie jest książka dla młodych ludzi, oni jeszcze nie mają świadomości, że każdego dnia zbliżają się nieuchronnie do drugiego brzegu, na którym znajdzie się prędzej czy później każdy człowiek. Dla mnie, 60-latka, już tak. Jestem już w fazie życia, w której ma się zdecydowanie więcej wspomnień niż planów na przyszłość. A że nie znam wielu... Recenzja książki Mój drugi brzeg

@matren@matren × 7

Esesmanka – recenzja

13.05.2024

Literatura faktu, reportaże, true crime – to gatunek, bez którego nie wyobrażam sobie swojej biblioteczki. Na moich półkach goszczą między innymi reportaże Jarosława Molendy. Lubię sięgać po jego twórczość, autor bardzo dobrze przygotowuje się do pisania, a informacje zawarte w jego książkach są szczegółowe i bardzo rzetelne. W swojej najnowszej ... Recenzja książki Esesmanka

„Życie jest pełne cudów”

13.05.2024

W sercu wielu z nas drzemie pragnienie odnalezienia swojego miejsca na ziemi i wiary w cuda. To właśnie te uniwersalne tęsknoty są tematem przewodnim książki "Wonder" autorstwa Karoliny Glabisz. "Wonder" to poruszająca historia o spotkaniu dwojga ludzi, których losy splatają się po długiej przerwie. Simon i Aimee, po dwóch latach rozłąki, niesp... Recenzja książki Wonder