19.04.2024

♥️Recenzja♥️ Premiera: 08.03.2024 r. „Heterochromia serca” - Agata Czykierda-Grabowska Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare "- Piękno to rzecz względna - rzuciłam lodowato Nienawidziłam, gdy faceci zaczynali swoje pierdolenie. Jesteś taka piękna ... - Wiem, ale... piękno, które mnie w tobie najbardziej przyciąga, nie ma nic wspólnego z tw... Recenzja książki Heterochromia serca

W szponach systemu

19.04.2024

"Numer drugi" Mariusza Zielińskiego opowiada o dalszych przygodach Darka Nowaka w świecie równoległym, czyli w czasach Polski Ludowej. Żałowałam, że nie czytałam pierwszej części "Majówka", bo bym była bardziej zakotwiczona w temacie. Jednakże, dzięki odniesieniom do pierwszego tomu, dowiedziałam się w jaki sposób Dariusz Nowak znalazł się w czasa... Recenzja książki Numer drugi

📚📚 Zły. Odrodzenie📚📚

19.04.2024

Helena Leblanc, autorka znana z niezwykłego talentu do snucia intryg i budowania napięcia, powraca z kolejną odsłoną swojej sagi. "Złe Odrodzenie" zabiera nas na podróż pomiędzy Włochami a Polską , gdzie losy bohaterów splatają się w intrygujący sposób. Główny bohater, Dominik, dawniej znany jako Zły, teraz stara się prowadzić uczciwe życie u bok... Recenzja książki Zły. Odrodzenie

19.04.2024

Tytuł : Rozmowy Nocą Autor : Aneta Sołopa Wydawnictwo WasPos Data premiery : 28.02.2024r. #współpracareklamowa #współpracabarterowa Opis książki : Lena jest pisarką, którą dopadł kryzys. Zapał się kończy, kariera stoi pod znakiem zapytania, życie osobiste wisi na włosku, a rodzina się rozpada. Kobieta wie, że potrzebuje nowego bodźca, który pozwo... Recenzja książki Rozmowy nocą

19.04.2024

Tytuł : Ukryte Motywy. Baleary #1 Autor : Greta Eden Wydawnictwo : Studio Litera Inventa Data premiery : 29.11.2023r. #współpracareklamowa Opis książki : "Byłam cierniem w królewskim tyłku mojego ojca." Nicola Cinnante byłaby zwykłą amerykańską nastolatką, gdyby nie fakt, że przyszła na świat w TEJ rodzinie. Z racji urodzenia powinna być mafijną ... Recenzja książki Ukryte motywy

Strażniczka wspomnień

19.04.2024

„ Kierowanie uwagi na przyszłość nie oznacza, że trzeba odcinać się od przeszłości. Można mieć jedno i drugie. Wtedy życie jest znacznie bogatsze.” (str.431) Do napisania powieści zainspirowały autorkę relacje usłyszane od prababci o okrutnych czasach Wielkiego Głodu na Ukrainie. Później rozpoczęła szeroko zakrojone badania na ten temat. Akcja ... Recenzja książki Strażniczka wspomnień

@asach1@asach1 × 9

DESIRE

19.04.2024

RECENZJA „DESIRE” SERIA: Love&Wine AUTOR: NANA BEKHER WYDAWNICTWO: LOVE BOOK PASCAL „Pożądanie wypełniano każdą komórkę jej ciała. Nawet gdyby chciała, nie mogła temu zaprzeczyć. Ja zaś czułem, się jak w pieprzonym siódmym niebie. Być może N każdym dniem nasza sytuacja będzie się coraz bardziej komplikować, ale nie byliśmy w s... Recenzja książki Desire

Morze krwi i wydawniczej bylejakości

19.04.2024

Próg wejścia do świata autorów kryminałów jest w Polsce bardzo niski. Nie wiem, jakie kryteria stosują wydawnictwa, decydując się na druk niektórych książek, ale czasami mam wrażenie, że nie jest to merytoryczna ocena zespołu fachowców. Tak jest w wypadku „Kim jesteś” Pawła Leśniaka. Mamy tu morze krwi i makabry, wiele trupów i jeszcze więce... Recenzja książki Kim jesteś?

@matren@matren × 2

Miałam piękny sen...

19.04.2024

Dla mnie ta opowieść jest niemal jak piękna baśń o marzeniach, o wielkiej miłości, ale także o prawdziwej przyjaźni, o honorze i dotrzymywaniu obietnic, o rozpaczy i bezsilności. I chociaż nie jest to książka sensacyjna, to jednak trzyma w napięciu do samego końca, az trudno się od niej oderwać. Autorka zabiera nas do Ameryki, do wymarzonego przez... Recenzja książki Poza szlakiem

@maciejek7@maciejek7 × 30

Wiosenne odświeżenie głowy

19.04.2024

Wiosna to czas porządków, odświeżania garderoby, pozbywania się niepotrzebnych rzeczy. Warto też pomyśleć o porządkach w głowie. Rzadko czytam książki rozwojowe i motywacyjne, ale gdy spojrzałam na tę wiosenną okładkę "Be Your Best Self" Rebekah Ballagh, to również zapragnęłam wiosennego odświeżenia. Szczególnie gdy na kilka pytań zamieszczonych n... Recenzja książki Be your best self

,,Dla opinii publicznej liczy się sensacja, nie prawda"

19.04.2024

,,Niemoralny układ" to książka, która wciąga od pierwszych stron. Autorka nie bawi się z nami w łagodne wprowadzenia, poznanie bohaterów czy inne tego typu rzeczy. Od samego początku spuszcza na nas bombę w postaci rozwodu naszej głównej bohaterki, a to dopiero początek. Brzmi zachęcająco? Mam taką nadzieję. Vanessa to dziennikarka, kobieta zdecy... Recenzja książki Niemoralny układ

Starożytny Egipt w krzywym zwierciadle

19.04.2024

Terry Pratchett to brytyjski pisarz fantasy i science fiction, najbardziej znany jako autor cyklu Świat Dysku. Inne jego dzieła to m.in. Trylogia Johnny’ego Maxwella i Trylogia Nomów. Autor współpracował przy adaptacjach swojej twórczości na potrzeby sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jego pierwsza powieść - "Dywan" - została opublikowana w 1... Recenzja książki Piramidy

@Marcela@Marcela × 12

Między sercem a rozumem

19.04.2024

Lektura kolejnej części 𝑍𝑎𝑤𝑖𝑒𝑟𝑢𝑐ℎ𝑦 sprawiła, że poczułam się jak w domu wśród przyjaciół, których dawno nie widziałam. Z każdym kolejnym tomem coraz bardziej przywiązuje się do sióstr Kellerówien, pokochałam je bowiem całym sercem za ich hart ducha, niezłomną wolę, a przede wszystkim za siostrzaną miłość, która pozwalała im przetrwać najtrudniejsz... Recenzja książki Błędne ognie

@gala26@gala26 × 26

„Altanka pod magnolią” Sandra Podleska

19.04.2024

Czy są w Waszych biblioteczkach takie książki, które czekają na przeczytanie na odpowiedni moment? Wśród takich powieści u mnie była „Altanka pod magnolią” Sandry Podleskiej, która swoją premierę miała w tamtym roku, ale patrząc na piękną okładkę tej książki, nie wyobrażałam sobie jej przeczytać w innym czasie niż teraz, kiedy kwitną kwiaty i pomi... Recenzja książki Altanka pod magnolią

Chowane po kieszeniach

19.04.2024

Autor sam pisze o swojej książce": "To już trzeci tomik wierszy . Interpunkcja w dalszym ciągu jest zaburzona, a tym samym zamierzona, by nie zamykać drogi do interpretacji i własnych refleksji. Spektrum myśli człowieka i wywołanych przez nie zachowań jest tak szeroki a zarazem interesujący, że jeden tomik wierszy nie wyczerpie skali zagadnienia,... Recenzja książki Chowane po kieszeniach

RO
@robert_wochna

Historia jakich mało

19.04.2024

Czy jesteście gotowi wstąpić do świata, w którym wszystko jest jedną wielką niewiadomą? Jeżeli tak to zapraszam. Sonia, aby uciec od rodzinnych problemów, postanawia ostatni rok nauki spędzić w Warszawie. Ma to być jej szansa na rozpoczęcie normalnego życia. To właśnie w stolicy poznaje nowych ludzi, ale również i nowe nieznane dotąd uczucia. Gd... Recenzja książki Tchnienie

@dosia1709@dosia1709 × 1

Gombrowicz nieznany.

19.04.2024

W latach pięćdziesiątych XX wieku na zlecenia Radia Wolna Europa przygotował cykl pogadanek, a właściwie dwa cykle. W jednym opowiadał o swej młodości i życiu w międzywojennej Polsce, stanowi to rodzaj autobiografii. W drugim cyklu opowiada o swoim pobycie w Argentynie i nie jest to powtórzenie notatek z Dziennika. Teksty te niestety nie zachowały... Recenzja książki Wspomnienia polskie. Wędrówki po Argentynie

@jatymyoni@jatymyoni × 37

księga drzwi

19.04.2024

📚Gareth Brown stworzył fantastyczną opowieść o przyjaźni, oddaniu i tym jak wiele można zdziałać gdy ma się za sprzymierzeńców prawdziwych przyjaciół, a wszystko to otoczone mieniącym się ciepłym światłem magii. 📚 „Księga drzwi” jest opowieścią, która mogłaby wydarzyć się tuż obok nas. Nawet nie trzeba specjalnie wierzyć w baśniowość, czary czy m... Recenzja książki Księga drzwi

BA
@basia_brd

Polecam

19.04.2024

(...) Wokół panuje cisza. Jedyna w swoim rodzaju. Cisza, jakiej nie doświadczy się w mieście. Mila ma wrażenie, że słyszy, jak drobne krople deszczu uderzają o liście. Żadnych samochodów ani przechodniów (...)." 💟💟💟 Zachwycająca opisami miejsc, które aż chciałoby się zobaczyć. Udowadniająca, że to nowoczesne technologie wcale nie są potrzebne do... Recenzja książki Glass Hills

AZ
@azarewiczu

A gdybyś musiał?

19.04.2024

Monika i Piotr Łuczak to młode małżeństwo, które cieszy się malutkim synem Wojtusiem. Krytycznego dnia cała rodzina zostaje uprowadzona spod centrum handlowego, a kilka godzin później dochodzi do tragedii, która zapoczątkuje całą masę zdarzeń, które z każdą chwilą coraz bardziej wymykają się spod kontroli, a ofiarą okazuje się znany poseł na sejm.... Recenzja książki A gdybyś musiał zabić?

Kim jest Spencer

19.04.2024

Okładka i tytuł świetnie pasują do treści książki. W powieści znajdziemy bowiem miasto, pożar, obrazy i diabelskie sztuczki. Oprócz tego mamy też katastroficzne wizje, trochę miłości, polityki oraz całkiem sporą dawkę zjawisk nadprzyrodzonych. Fabuła jest ciekawa, ale książkę czyta się bez dużych emocji i napięcia. Akcja rozgrywa się w czasach ... Recenzja książki Piekielna sztuka

@anna117@anna117 × 7

Współczesne problemy społeczne w nowym ujeciu

19.04.2024

W lasach niedaleko Lądka-Zdroju zostają znalezione beczki z toksyczną substancją. Dodatkowo w jednej z nich spoczywa ludzki szkielet. Sprawą kieruje zesłany tam za karę prokurator Feliks Niemiłko z Wrocławia, a pomagać mu będzie młodziutka aspirant Anita Starska. Oboje nie przypuszczają, iż trop doprowadzi ich do wielkiej afery, której początki si... Recenzja książki Wody czerwone

"Przepowiem ci przyszłość"

19.04.2024

“W rozpaczy ludzie decydują się na kroki, których czasem gorzko żałują”. Marie nigdy nie miała łatwo, po śmierci matki wszystko stało się trudniejsze. Jest bardzo przywiązana do brata i przyjaciół, z którymi spędza każdą wolną chwilę. Gdy ojciec przyprowadził do domu macochę i jej syna, który wzbudza w niej niepokój, resztki nadziei na szczęśliwy... Recenzja książki Przepowiem ci przyszłość

„Czy każdy może być winny?”

19.04.2024

W powieści "Bojkot" autorstwa Agnieszki Kulbat czytelnik zostaje wprowadzony w świat pełen emocji, dramatycznych wydarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Główna bohaterka - Nastka, zakochana nieszczęśliwie w Igorze, znajduje się w skomplikowanej sytuacji, gdy zostaje oskarżona o zabójstwo nauczycielki. Zanim jednak wyjaśnią się wydarzenia sprzed ... Recenzja książki Bojkot

"Klucz do szczęścia"

19.04.2024

“Nie chciała stracić męża. Jeśli teraz by się postawiła albo, co gorsza, powiedziała otwarcie, że nie chce mieć dzieci, oznaczałoby to rychłe zakończenie ich małżeństwa”. Monika jest młodą mężatką, patrząc z boku wydaje się być szczęśliwa. A jednak pozory, pozory. Jej apodyktyczny mąż coraz bardziej naciska, by postarali się o dziecko. Monika nie... Recenzja książki Klucz do szczęścia