Tam gdzie spadają anioły Dorota Terakowska

Okładka Tam gdzie spadają anioły
autor:
Dorota Terakowska
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308039670

Opis

Mądra i zajmująca przypowieść dla dzieci i młodzieży, uczy miłości do zwyczajnego życia i wrażliwości na niezwykłość.

Słowa kluczowe

Kilkuletnia Ewa staje się świadkiem przelotu nad jej podwórkiem aniołów. Dzieli się ta wiadomością z matką, która nie przykuwa do słów swojej córki zbytniej uwagi. Dziewczynka wybiega na podwórko i towarzyszy aniołom w części ich wędrówki. Wśród aniołów jest także Ave- Anioł Stróż dziewczynki z k... więcej »
Ewa - 5-latka , która sama organizuje sobie czas, gdyż rodzice mają własne zainteresowania i zbyt mało uwagi poświęcają dziecku. Jedyną osóbką , która dba i zajmuje się małą Ewunią jest jej babcia. Pewnego pięknego dnia dziewczynka bawiąc się na ogrodzie, widzi na niebie lecące Anioły, jest ... więcej »
Kiedyś przeczytałam o tej książce pochlebną opinię. Wreszcie udało mi się ją wypożyczyć. Podeszłam do niej z optymistycznym nastawieniem, jednak szybko się rozczarowałam. Są książki, które trudno przerwać. Zapomina się wtedy o obowiązkach, pracy. Myślałam, że czytając "Tam gdzie spadają Anioły" t... więcej »
Dorota Terakowska przygodę z pisaniem zaczęła późno. Nie przeszkodziło jej to jednak w wydaniu książek, które zawładnęły polskimi czytelnikami. Nie sposób bowiem było się oderwać od tajemniczej "Samotności bogów" czy magicznej "Córki czarownic". Podobnie "Poczwarka" niosąca w swym smutku światełk... więcej »
Dorota Terakowska była jedną z barwniejszych autorek polskiej literatury. W swoich książkach poruszała wiele ważnych i trudnych tematów. Co trzeba zaznaczyć nie bała się podejmować wyzwań , co w literaturze jest przydatną umiejętnością. Jak sama wspominała w wielu wywiadach najtrudniej było jej... więcej »
"Tam gdzie spadają anioły" - jest jedną z najlepszych książek Doroty Terakowskiej. Moim zdaniem ta pisarka była jedną z najlepszych polskich autorek książek. Do swoich powieściach zawsze wszczepiała kawałek własnej duszy. To dzieło pod tym względem nie różni się od innych. Opowiada ono o Ewie - d... więcej »
Od dawna jestem wielbicielką Aniołów pod postacią wszelaką – kolekcjonuję figurki, obrazki, namiętnie czytam książki. Właśnie dlatego, skuszona pozytywnymi opiniami i niesłabnącą sławą, sięgnęłam po książkę Doroty Terakowskiej. ,,Tam gdzie spadają Anioły” ... musi stać się coś ważnego. I tak s... więcej »
Gdy poznajemy Ewę, ma ona 5 lat. Jej rodzice zajęci są pracą i nie poświęcają jej wiele uwagi, jednak jest do tego przyzwyczajona. Pewnego dnia straciła swojego Anioła Stróża, choć nie miała o tym pojęcia. Wpadła wtedy do wilczego dołu i złamała trzy żebra. Później nie było lepiej, a na drzewie p... więcej »
Czarny Anioł trzymał Avego zakrzywionymi szponami i uśmiechał się. Drugą ręką wyrwał mu puszyste, złotobiałe pióra. Ave spadł na Ziemię w głębi lasu dokładnie w tej samej sekundzie, w której mała Ewa wpadła do głębokiego kłusowniczego dołu. Jeszcze jedna ludzka Istota, tracąc Anioła Stróża, zos... więcej »
Dodali do kolekcji
beatta
mpaquerette
Ann85
CukierekShow
jolmirek
pawelx321
naai
Womanek
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!