Zagubiony Heros Olimpijscy herosi Rick Riordan

Okładka Zagubiony Heros Olimpijscy herosi
autor:
Rick Riordan
wydawnictwo:
GALERIA KSIĄŻKI
data wydania:
2011
ISBN:
9788362170272

Opis

JASON MA PROBLEM. Kiedy budzi się w autobusie pełnym nastolatków jadących na szkolną wycieczkę, nie pamięta niczego. Wszystko wskazuje na to, że ma dziewczynę, Piper, i najlepszego przyjaciela, Leona. Są uczniami Szkoły Dziczy, szkoły z internatem dla ?złych dzieciaków?. Co Jason zrobił, że skończył w takiej szkole? I gdzie właściwie jest? Jason nie wie nawet, kim jest. Wie tylko, że to wszystko wygląda bardzo źle.

PIPER MA SWOJĄ TAJEMNICĘ. Jej ojciec, słynny aktor filmowy, przed trzem..a dniami gdzieś zaginął, a ona miała sen, w którym tata ma jakieś poważne kłopoty. Piper nie potrafi odkryć znaczenia tego snu, nie rozumie też, dlaczego jej chłopak, Jason, nagle jej nie poznaje. Podczas szkolnej wycieczki wybucha dziwna burza, podczas której atakują ich straszne potwory. Piper, Jason i Leo zostają przeniesieni do miejsca zwanego Obozem Herosów. Piper czuje, że musi za wszelką cenę znaleźć odpowiedź na dręczące ją pytania.

LEO MA NIEZWYKŁE ZDOLNOŚCI TECHNICZNE. Kiedy w Obozie Herosów przydzielają mu domek pełen narzędzi i części maszyn, czuje się jak w domu. Ale dzieją się tam również dziwne rzeczy. Wszyscy mówią o ciążącej na domku klątwie i o jakimś chłopaku, który zaginął. Mało tego, jego współtowarzysze twierdzą, że wszyscy ? łącznie z nim ? są dziećmi jakichś bogów. Czy ma to coś wspólnego z utratą pamięci przez Jasona albo z tym, że Leo wciąż widzi jakieś duchy?

Powitajcie nowych bohaterów i starych znajomych z Obozu Herosów w pierwszym tomie nowej serii ?Olimpijscy Herosi?. Jej autor, twórca wielu bestsellerów Rick Riordan, naładował tę książkę niespodziewanymi zwrotami akcji, zagadkami i humorem, tworząc wielką opowieść o niesamowitych przygodach. Kiedy ją przeczytacie, będziecie niecierpliwie wyczekiwać następnego tomu.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Fantastyka » Beletrystyka » Fantasy
  Fantastyka » Beletrystyka » Mity greckie i rzymskie
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dzieci zagraniczna (7-13 lat)
  Pamiętacie serię "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy"? Pamiętacie Obóz Herosów? Nie? To najwyższy czas odświeżyć sobie pamięć, gdyż Rick Riordan postanowił odkurzyć stare graty i po raz kolejny wprowadzić nas do świata, w którym Bogowie Olimpijscy istnieją i mają się świetnie. Lub niekoniecznie. ... więcej »
  Całkowicie zapomnij o swoim poprzednim życiu. Teraz jesteś w Obozie Herosów. „ – Słuchaj, może uderzyłeś się w głowę? – zapytała. – Naprawdę nie wiesz, kim jesteśmy? Jason wzruszył ramionami. – Gorzej. Nie wiem, kim ja jestem.” Kiedy tylko dowiedziałam się, że Rick Riordan rozpoczyn... więcej »
  Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością Ricka Riordana, niestety nie miałam szansy zapoznać się ze słynną serią „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, jednak mimo to zaryzykowałam i przeczytałam pierwszy tom z nowej serii Ricka Riordana, „Olimpijscy herosi”, szczerze mówiąc słyszałam same pozytyw... więcej »
  Niestety, miałam okazję zapoznać się jedynie z pierwszym tomem o przygodach Percy’ego Jacksona, więc można powiedzieć, że to moje drugie spotkanie z Rickiem Riordanem. ”Zagubiony Heros” utrwalił we mnie fakt, że warto przeczytać wszystkie książki tego autora, więc możecie się spodziewać niebawem ... więcej »
  „Zagubiony heros” otwiera nową serię Ricka Riordana o Olimpijskich Herosach, osadzoną w tym samym świecie, co swoja poprzedniczka – Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Na miesiąc po wielkiej wojnie z Kronosem, Olimp zamilkł. Bogowie nie dają żadnych znaków życia, a w Obozie Herosów zaczynają się ... więcej »
  Zagubiony heros to pierwszy tom cyklu Olimpijscy herosi autorstwa Ricka Riordana, twórcy wielokrotnie nagradzanej już serii Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Również w tym przypadku zostaniemy porwani do krainy zamieszkiwanej przez starożytne bóstwa, a mistyczne przepowiednie wyznaczą cel nasze... więcej »
  Podchodziłam do tej książki z mieszanymi uczuciami. Po pierwsze naprawdę kochałam postać Percy’ego, który pojawił się w poprzedniej serii Ricka Riordana „Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy”, a wiadomość, że nie będzie on tutaj odgrywał znaczącej roli, zmartwiła mnie. Z drugiej jednak strony ciesz... więcej »
  „ – Może rąbnę ich tylko raz, co? – Nie. – Pójdźmy na kompromis, dobra? Najpierw ich zabiję, a jeśli się okaże, że nie byli naszymi wrogami, przeproszę.”* Żyli nieświadomi tego co ich czeka. Nagle trafiają do miejsca, które nie powinno istnieć, dowiadują się prawdy o sobie, która jest sz... więcej »
  Rick Riordan to amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych oraz powieści dla młodzieży z gatunku fantasy. Riordan studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel. Sławę przyniosła mu bestsellerowa seria powieści dla młod... więcej »
  O ile mitologia sama w sobie nie jest zbyt ciekawa, przynajmniej dla części osób (w tym niestety mnie ;), o tyle książki fantastyczne, oparte właśnie na mitach wszelakiej maści, od tradycyjnych greckich i rzymskich zaczynając, a na bardzo teraz popularnych wierzeniach celtyckich czy nordyckich ko... więcej »
  Olimpijscy herosi to nowa seria autorstwa Ricka Riordana, również o herosach. Tym razem jednak także i rzymskich. Czy autor nadal trzyma świetny poziom? Czy ta seria jest równie dobra jak książki o przygodach Percy'ego Jacksona? Jason budzi się autobusie trzymając nieznaną dziewczynę za rękę. ... więcej »
  Kolejna seria autorstwa Ricka Riordana nosi nazwę "Olimpijscy Herosi" i jest kontynuacją cyklu "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", która bardzo mi się spodobała, między innymi ze względu na to, że opowiada o postaciach z mitologii greckiej, którą się pasjonuję. "Zagubiony Heros" to pierwsza czę... więcej »
  Gdy doszła do mnie informacja, że Rick Riordan zaczyna pisać nowy cykl o greckich półbogach, a w rolach głównych zamierza obsadzić nieznanych bohaterów, obiecałam sobie, że po te powieści nie sięgnę. Mało tego! Oznajmiłam wszem i wobec, wszystkim którzy byli skłonni słuchać (a nawet tym, którzy s... więcej »
  Powrót do Obozu Herosów.
  Recenzent: alicehascat
  „Zagubiony heros” trafił do księgarń w czerwcu 2011 roku. Ja sama nie pamiętam dokładnie tego momentu, ale miałam wrażenie, że to było w zimę, a nie w lato. No nieważne, w każdym razie, chciałam mieć na własność jakąś serię pana Riordana i postanowiłam, że to będzie ta, od początku d... więcej »
  Hedge zacisnął szczęki. - Może rąbnę ich tylko raz, co? - Nie. - Pójdźmy na kompromis, dobra? Najpierw ich zabije, a jeśli okaże się, że nie byli naszymi wrogami, przeproszę. - Nie! - Do dobra. - Trener Hadge opuścił pałkę.” To pierwszy tom serii "olimpijscy Herosi". Występują w nim nowi boha... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Drago
  xVariax
  AstroZombie
  Jahuuu
  Przepowiednia
  Murtagh
  iziu08
  Kobra94
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!