Zakochana w mroku Franny Billingsley

Okładka Zakochana w mroku
autor:
Franny Billingsley
wydawnictwo:
Literackie
data wydania:
2012

Opis

Nim umarła, macocha Briony dobrze zadbała, by dziewczyna obarczyła się winą za wszystkie nieszczęścia w rodzinie. I teraz poczucie winy przywarło do Briony tak mocno, że stało się wręcz jej drugą skórą. Dziewczyna często ucieka na bagna i opowiada tam historie o Prastarych, duchach, które nawiedzają trzęsawiska. Jednakże tylko wiedźmy są w stanie je zobaczyć, a w jej wiosce bycie jedną z nich oznacza karę śmierci. Mimo iż uważa, że nie zasługuje na nic dobrego, Briona lęka się, co się stanie, gdy.. jej sekret wyjdzie na jaw"

I wtedy niespodziewanie w jej życiu pojawia się Eldrik, o złotych oczach i wspaniałej czuprynie jasnobrązowych włosów. Eldrik, który traktuje Brionę jako kogoś naprawdę wyjątkowego... Briona przekona się, że oprócz sekretów, które stara się ukryć, jest też wiele tajemnic, o których wcześniej nie miała pojęcia.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Franny Billingsley - amerykańska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Jej debiutancka powieść The Folk Keeper otrzymała wiele wyróżnień, w tym prestiżowe Notable Children's Book oraz the Boston Globe-Horn Book Award Best Book of the Year. Chime to trzecia książka autorki. Została nominowana do... więcej »
Początek był niezwykle intrygujący i jak najszybciej zapragnęłam poznać wszystkie fakty, aby móc rozwiązać zagadkę przeszłości. Niestety książka przypadła na ostatni dzień majowego weekendu, potem był nawał pracy, tym więc sposobem czytanie się przeciągało. Gdy wracałam do fabuły, dłuższe fragmen... więcej »
„Mężczyźni. Nie lubię ich ani trochę. Nie jestem zwykłą dziewczyną, która marzy o romansie i mężu. Niech zabiorą mnie Zgrozy, jeśli kiedykolwiek stanę się zwyczajna jak Pearl!”* Zawsze przed rozpoczęciem czytania mam zwyczaj oglądać całą okładkę krok po kroku. Tym razem także tak było. Na skrz... więcej »
„ Przyznałam się do wszystkiego i chcę zostać powieszona. Bardzo Was proszę.(...) To nie jest porządna opowieść i powiem wam jedno: powinnam wisieć.” Takimi oto słowami rozpoczyna się powieść Franny Billingsley pod tytułem „Zakochana w mroku”. Początek powieści był na tyle ciekawy, że nie mo... więcej »
Franny Billingsley na początku pracowała w jednej z księgarni w Chicago. Obecnie jest pełno etatową pisarką, która ma na swoim koncie już parę nagród. Zakochana w mroku to trzecia z kolei powieści w całym dorobku autorki. Briony, za sprawą swojej nieżyjącej już macochy, uwierzyła, że jest wie... więcej »
Dzieło autorstwa Franny Billingsley to nietuzinkowa książka, która intryguje już od pierwszych stron. Tak w każdym razie było w moim przypadku, dlatego nie odłożyłam książki dopóki jej nie skończyłam :) „Zakochana w mroku” to świetnie zrealizowana powieść fantastyczna, łącząca w sobie elementy pa... więcej »
;)
Recenzent: Estijana
Tytuł: Zakochana w mroku Autor: Franny Billingsley Wydawnictwo: Literackie Liczba stron: 404 Ocena: 6/6, 9/10 Data przeczytania: maj 2012 ,,Dziewczyna może mieć twarz anioła i okrutne serce..." Dziewczyna, która myśli, że jest wiedźmą. Legendarna przygoda, tajemnicze bagna, fantasty... więcej »
"Historia złej dziewczyny naprawdę nie ma początku. Musiałabym zacząć od dnia swoich narodzin." (s. 7) Briony Larkin jest siedemnastoletnią córką pastora mieszkającą we wsi Bagniska. Ma siostrę bliźniaczkę o imieniu Rose, którą musi się opiekować, gdyż jej rozwój zatrzymał się na etapie małej ... więcej »
"Zakochana w mroku" to książka, którą określiłabym mianem ekscentrycznej i to nie tylko ze względu na nietuzinkowy pomysł na fabułę. To także zasługa różnorodnych opinii na jej temat, a wiadomo - ile ludzi, tyle zdań. Przekonałam się na własnej skórze o wyjątkowości tego dzieła. Jesteście ciekawi... więcej »
Czasami się zdarza, że ludzie obwiniają się za coś, co wydaje się im, że zrobili. Tkwią w poczuciu winy, które niekoniecznie jest słuszne. Jednak w ich głowie ciągle przeplatają się myśli, że to ich wina, że teraz powinni cierpieć, muszą nienawidzić siebie, nie zbliżać się od innych ludzi. Jednym... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
Chasm
Paulka
tala86
Tosia15
kasandra
Amarisa
cassandra9891
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!