Zakochana w mroku Franny Billingsley

Okładka Zakochana w mroku
autor:
Franny Billingsley
wydawnictwo:
Literackie
data wydania:
2012

Opis

Nim umarła, macocha Briony dobrze zadbała, by dziewczyna obarczyła się winą za wszystkie nieszczęścia w rodzinie. I teraz poczucie winy przywarło do Briony tak mocno, że stało się wręcz jej drugą skórą. Dziewczyna często ucieka na bagna i opowiada tam historie o Prastarych, duchach, które nawiedzają trzęsawiska. Jednakże tylko wiedźmy są w stanie je zobaczyć, a w jej wiosce bycie jedną z nich oznacza karę śmierci. Mimo iż uważa, że nie zasługuje na nic dobrego, Briona lęka się, co się stanie, gdy.. jej sekret wyjdzie na jaw"

I wtedy niespodziewanie w jej życiu pojawia się Eldrik, o złotych oczach i wspaniałej czuprynie jasnobrązowych włosów. Eldrik, który traktuje Brionę jako kogoś naprawdę wyjątkowego... Briona przekona się, że oprócz sekretów, które stara się ukryć, jest też wiele tajemnic, o których wcześniej nie miała pojęcia.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Franny Billingsley - amerykańska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Jej debiutancka powieść The Folk Keeper otrzymała wiele wyróżnień, w tym prestiżowe Notable Children's Book oraz the Boston Globe-Horn Book Awar... więcej »
Początek był niezwykle intrygujący i jak najszybciej zapragnęłam poznać wszystkie fakty, aby móc rozwiązać zagadkę przeszłości. Niestety książka przypadła na ostatni dzień majowego weekendu, potem był nawał pracy, tym... więcej »
„Mężczyźni. Nie lubię ich ani trochę. Nie jestem zwykłą dziewczyną, która marzy o romansie i mężu. Niech zabiorą mnie Zgrozy, jeśli kiedykolwiek stanę się zwyczajna jak Pearl!”* Zawsze przed rozpoczęciem czytania m... więcej »
„ Przyznałam się do wszystkiego i chcę zostać powieszona. Bardzo Was proszę.(...) To nie jest porządna opowieść i powiem wam jedno: powinnam wisieć.” Takimi oto słowami rozpoczyna się powieść Franny Billingsley po... więcej »
Franny Billingsley na początku pracowała w jednej z księgarni w Chicago. Obecnie jest pełno etatową pisarką, która ma na swoim koncie już parę nagród. Zakochana w mroku to trzecia z kolei powieści w całym dorobku auto... więcej »
Dzieło autorstwa Franny Billingsley to nietuzinkowa książka, która intryguje już od pierwszych stron. Tak w każdym razie było w moim przypadku, dlatego nie odłożyłam książki dopóki jej nie skończyłam :) „Zakochana w m... więcej »
;)
Recenzent: Estijana
Tytuł: Zakochana w mroku Autor: Franny Billingsley Wydawnictwo: Literackie Liczba stron: 404 Ocena: 6/6, 9/10 Data przeczytania: maj 2012 ,,Dziewczyna może mieć twarz anioła i okrutne serce..." Dziewczyn... więcej »
"Historia złej dziewczyny naprawdę nie ma początku. Musiałabym zacząć od dnia swoich narodzin." (s. 7) Briony Larkin jest siedemnastoletnią córką pastora mieszkającą we wsi Bagniska. Ma siostrę bliźniaczkę o imieni... więcej »
"Zakochana w mroku" to książka, którą określiłabym mianem ekscentrycznej i to nie tylko ze względu na nietuzinkowy pomysł na fabułę. To także zasługa różnorodnych opinii na jej temat, a wiadomo - ile ludzi, tyle zdań.... więcej »
Czasami się zdarza, że ludzie obwiniają się za coś, co wydaje się im, że zrobili. Tkwią w poczuciu winy, które niekoniecznie jest słuszne. Jednak w ich głowie ciągle przeplatają się myśli, że to ich wina, że teraz pow... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
Chasm
Paulka
tala86
Tosia15
kasandra
Amarisa
cassandra9891
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!