Avatar @gala26

Gala

@gala26
102 obserwujących. 125 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
halinawiecek
Napisz wiadomość
Obserwuj
102 obserwujących.
125 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
piątek, 2 października 2020

Dzień uśmiechu

Witajcie kochane moliki wieczorkiem w pierwszy weekend października, a właściwie pierwszy piątek października, który jest …… Światowym Dniem Uśmiechu. Mało kto wie, że takie święto zostało zainicjowane 01 października 1999 roku. Miało to miejsce w mieście Worcester w stanie Massachusetts. Pomysłodawcą był sam Harvey Ball. To właśnie on w 1963 roku stworzył słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle! Ubieramy się w uśmiech, bo jest w jednym rozmiarze dla każdego. Odrzucamy wszystkie pesymistyczne myśli i uśmiechamy się do wszystkich naokoło.
Zachęcam Was do dzielenia się ciepłem i życzliwością, uśmiechem i radością. Znajdźmy coś pozytywnego w swoim otoczeniu i się uśmiechajmy.

Dziś moim powodem do radości i tym, co ogromnie poprawiło mi dziś nastrój była paczka od księgarni Taniaksiazka.pl, której wcale się dziś nie spodziewałam. A w niej między innymi najnowszy kryminał Izabeli Janiszewskiej, który miał premierę 30 września „Histeria”. Tym, co czytali „Wrzask”, nie muszę przedstawiać autorki, która potrafi pasjonująco opowiadać historie kryminalne, zadając przy tym trudne i odważne pytania.

„Histeria” jest kontynuacją bardzo dobrze przyjętego debiutu Janiszewskiej „Wrzask” i jeszcze głębiej wchodzi w relacje międzyludzkie. Tym razem mroczne relacje między matką a dzieckiem.
Na koniec zostawiam Wam opis wydawcy i rekomendacje osób, które są już po lekturze:

Największy obłęd bierze się z niemocy.
Komisarz Bruno Wilczyński popada w obsesję – nie może pogodzić się z tym, że wciąż nie udało mu się wsadzić za kratki psychopatycznego mordercy. Musi jednak wyruszyć w nowy pościg, gdy na warszawskim Ursynowie kobieta zostaje brutalnie zamordowana. Zwyrodnialec z przeszłości mimo wszystko nie daje o sobie zapomnieć.
Tymczasem reporterka Larysa Luboń wpada na trop zagadkowego mężczyzny w masce, który prześladuje mieszkańców Warszawy. Czy naprawdę jest on potworem, jak sugerują media? A może prawda jest bardziej złożona?
Czy wszystkie czyny muszą mieć swoje konsekwencje? Jakie bestie kryją się w zwyczajnych ludziach? I czy można uciec przed przeszłością?
Kontynuacja bestsellerowego Wrzasku, jednego z najgłośniejszych debiutów kryminalnych 2020 roku!

"Intensywny i intrygujący jak jego bohaterka. Nie daje spokoju jak jego bohater. Precyzyjna kryminalna układanka. W taką histerię mogę wpadać jak najczęściej". Wojciech Chmielarz

"Fenomenalny kryminał z ważnym przesłaniem. Janiszewska z wirtuozerią łączy wartką akcję z wciągającą kryminalną intrygą i aktualnymi problemami społecznymi. Musicie to przeczytać!" Marcel Moss

„Mocna i dramatyczna książka (…) Świetna kontynuacja „Wrzasku”, która w zakończeniu pobudza apetyt, by czekać na kolejną powieść autorki.” – Jarosław Czechowicz. Blog Krytycznym okiem.

Może kryminał nie kojarzy się z radością, ale życzę Wam pięknego zaczytania i uśmiechu dzisiaj i na co dzień.

× 13
Komentarze
@Asamitt
@Asamitt · około 2 lata temu
Same tytuły książek działają na wyobraźnie. Najpierw Wrzask, potem Histeria, a na końcu oddział intensywnej psychoterapii;)
× 1
@gala26
@gala26 · około 2 lata temu
Ciekawe spostrzeżenie, wiesz, że też o tym myślałam jaki będzie tytuł trzeciej części 😁👌
@LetMeRead
@LetMeRead · około 2 lata temu
Jeszcze nie czytałam "Wrzasku" (chociaż mam), a tu już druga część...
× 1
@gala26
@gala26 · około 2 lata temu
Podobno ma być jeszcze trzecia książka w tej serii. „Wrzask” wysłuchałam najpierw formie audiobooka i mi się bardzo podobała. Teraz kupiłam książki i postanowiłam doczytać to, czego nie zapamiętałam. „Histeria” jest kontynuacją
× 1
@jorja
@jorja · około 2 lata temu
Muszę się zapoznać ;)
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl