Avatar @gala26

Gala

@gala26
101 obserwujących. 124 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
halinawiecek
Napisz wiadomość
Obserwuj
101 obserwujących.
124 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 2 godziny temu.
sobota, 21 marca 2020

Literatura młodzieżowa

Witam Was bardzo gorąco. Na dzisiejszym stosiku znalazły się książki, które wybrała dla siebie moja nastoletnia wnusia. Książki trafiły do mnie kilka dni temu i leżą sobie spokojnie na regale zerkając skromnie, po cichutku w moją stronę. Ja też na nie zerkam i zastanawiam, kiedy zmieni się ta cała sytuacja i w końcu będę się mogła spotkać z moją wnuczką i wręczyć jej książki, na które czeka. Na tą chwilę nic nie wskazuje, że nasze #zostanwdomu tak szybko się skończy. Tak się zastanawiam czy sama wcześniej nie zdążę ich przeczytać, tym bardziej, że to bardzo interesujące pozycje.

Nienauczalni - Gordon Korman @Wydawnictwo literackie

Zabawna i zarazem ciepła opowieść o nadzwyczajnych uczniach i niezwykłym nauczycielu. Znajdziecie tu wszystko – zawistnych kolegów, mściwego dyrektora, zgorzkniałego mistrza, który powraca w glorii chwały, i grupę nietuzinkowych dzieciaków, indywidualistów, którzy nie boją się wypowiedzieć wojny skostniałemu systemowi.

Lukrecja stawia na swoim - Anne Goscinny @Wydawnictwo znak emotikon

Lulu podobno weszła w „trudny wiek” i wiecie, co to znaczy? Lukrecja też nie wie.
Ale ostatnio mama zaczęła ją strasznie denerwować. Znacie to? Czasem kłóci się z przyjaciółkami, ale to akurat nie trawa długo, bo wszystkie są gadatliwie i nie potrafią do siebie się nie odzywać. W domu to, co innego. Mama zabrania jej przekłuć uszy, ojczym wtrąca się w zadania domowe, a brat wymądrza się sprzed konsoli, rozwalając zombiaki. Do tego wszystkiego zwariowana babcia postanowiła się… zaręczyć! Czy Lukrecja oszaleje czy postawi na swoim?


Ranczo fantazja t – 1 Droga w nieznane – Oliwia Natecka @Wydawnictwo mazowieckie

Opowieść o dwóch nastolatkach, uczennicach renomowanego liceum., Które łączy tajemnica z przeszłości? Karioka musi się pozbyć Gabrysi, dawnej przyjaciółki, jeśli chce, by jej sekret nie wyszedł na jaw. No i jeszcze zazdrość. Chłopak Karioki coś za bardzo interesuje się Gabrielą. Karioka to niebezpieczny przeciwnik, który nie zawaha się przed niczym. Sposób na rozwiązanie problemu: wrobić tego, kto ci podpadł, w niemiłą sytuację, a jeszcze lepiej w przestępstwo. Z zarzutami karnymi Gabrysia, chociaż niewinna zostaje „zesłana” na koniec świata. Trafia na ranczo, gdzie chore konie odzyskują zdrowie. Czy tam, gdzieś nad cichą wodą, Gabrysia odnajdzie swoje miejsce na ziemi?

Skoro na razie nie mogę się spotkać z wnuczką i zwyczajnie jej tych książek dać, to może wypełnię ten czas czytaniem książek, które ją zainteresowały. Będziemy miały potem, o czym dyskutować. Jak myślicie czy warto przeczytać książki, które zainteresowały moją nastoletnią wnuczkę?

× 2
Komentarze
@snaky_reads
@snaky_reads · ponad 2 lata temu
To ja odpowiem pytaniem na pytanie: dlaczego nie? Książki nie mają wieku. Wszyscy mogą czytać wszystko. I to jest piękne.
× 1
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl