Avatar @gala26

Gala

@gala26
93 obserwujących. 116 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
halinawiecek
Napisz wiadomość
Obserwuj
93 obserwujących.
116 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
sobota, 28 grudnia 2019

Czy milczenie zawsze jest złotem ?

Cześć. Dziś wpadłam , by zrobić króciutki wpis na temat książki „ Mów własnym głosem „, którą dostałam w prezencie, nie wiem czy kupiłabym ją sobie sama, bo z reguły nie czytam poradników. Nie lubię, gdy osoby, które nic nie przeżyły i tak naprawdę nie mają bladego pojęcia, o czym mówią, nagle udzielają mi porad jak mam żyć i co jest dla mnie dobre, ale książki Reginy Brett są inne, ponieważ autorka sporo przeszła w swoim życiu. Pochodzi z wielodzietnej rodziny, we wczesnej młodości zmagała się z uzależnieniem od alkoholu, a w wieku 21 lat została samotną matką. Gdy miała 40 lat, poznała mężczyznę swojego życia i wyszła za niego za mąż. Rok później dowiedziała się, że ma raka piersi. Przeszła ciężką chemioterapię, dlatego jej przemyślenia są autentyczne, oparte na własnych doświadczeniach. Nie sili się na wydumane, pseudofilozoficzne wywody, ale stawia na prostotę i jasność przekazu. Wszystkie jej książki poza jedną, napisane zostały w postaci 50 lekcji, ponieważ to na 50 urodziny właśnie autorka podarowała sobie i innym prezent w postaci pierwszej swojej książki.
Jest doskonale znana polskim czytelnikom z książek wydanych w naszym kraju, przede wszystkim z „Bóg nigdy nie mruga” (o trudnych chwilach w życiu).,„Jesteś cudem” (o osiąganiu niemożliwego), „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” ( o spełnieniu w życiu, ale także o tym, co możemy robić dla innych i jak i jak realizować własne talenty i uzdolnienia), „ Kochaj „ (tytułowe lekcje dotyczą miłości i nie tylko takiej, która istnieje pomiędzy mężczyzną i kobietą, ale w ogóle o roli miłości w życiu.) oraz „ Twój dziennik „ (osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz z myślami Reginy na każdy dzień i nową lekcją na każdy miesiąc.) „ Mów własnym głosem „ jest jej szóstą książką, tym razem mówiącą jak odkryć swoją prawdę, wytrwale za nią podążać i nie wahać się nią dzielić. Pięćdziesiąt porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa – nie milczenie: o tym, że nawet, jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. 
Zawsze twierdzę, że w życiu nic nie dzieje się przypadkiem, więc zapewne ta książka trafiła do mnie z jakiegoś konkretnego powodu i cieszę się, że ją dostałam. Po przeczytaniu nie omieszkam podzielić się z wami swoimi refleksjami. 
A teraz u progu nowego roku, gdy mamy jakieś noworoczne postanowienia kończę moje krótkie przemyślenia cytatem: „Ciesz się życiem, szczęściem, obfitością, zdrowiem i wolnością tak mocno, jak tylko potrafisz. To od ciebie zależy, jak bardzo otworzysz się na radość. Źródło wszelkiego dobra jest niewyczerpane, ale żeby z niego nabrać, musisz uwolnić się od swojej starej historii. I zacząć opowiadać nową.” REGINA BRETT 

 Tego Wam wszystkim życzę i sobie oczywiście też. 
 
 

× 3
Komentarze
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl