Avatar @gala26

Gala

@gala26
102 obserwujących. 125 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 3 godziny temu.
halinawiecek
Napisz wiadomość
Obserwuj
102 obserwujących.
125 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 3 godziny temu.
poniedziałek, 12 października 2020

Jesienne rozważania

Witam Was bardzo, bardzo gorąco. Szaro, buro, wietrznie i deszczowo nie nastraja mnie bynajmniej optymistycznie, raczej demotywuje, chociaż niektórzy uwielbiają tę porę roku i jej klimat. Nie pozostaje mi więc nic innego jak ukryć się w świecie książkowym, pod kocykiem i z kubkiem gorącej herbaty. Przez kilka dni mnie tu nie było, ale czasem każdy potrzebuje chwili na zatrzymanie się, złapanie oddechu, zastanowienie się, czy to, co robi, ma jakieś znaczenie, czy ma jakiś sens. I wiecie co? Ma, to sens. Przecież to, co robię, to robię to dla siebie. Najważniejsze w życiu jest, by odnaleźć swoją pasję i cieszyć się codziennością. Moja pasja czytania sprawia mi przecież przyjemność i jest siłą napędową dla mojego życia. Ogromnie cieszę się, że tu ze mną jesteście i wspieracie mnie, a zwłaszcza Katarzyna Łukaszczyk z Bloga Pod Małym Aniołem, która dawno temu przekonała mnie, żebym spróbowała dzielić się z innymi tym, co sprawia mi przyjemność. Potrzebowałam takiego wsparcia i je dostałam.
Dziś, pomimo że aura nas nie rozpieszcza, przesyłka z książkami z Wydawnictwa Muza rozpaliła we mnie na nowo ogień, który ostatnio zaczął przygasać. Obie książki będą miały premierę 14 października, czyli już pojutrze.
Pierwsza z nich to zbiór opowiadań, gdzie Święta Bożego Narodzenia grają główną rolę, ale nie są one słodkie i optymistyczne, są upiorne.
Najpopularniejsi autorzy i autorki polskiej literatury grozy połączyli siły, aby oddać w ręce czytelników zbiór najbardziej mrożących krew w żyłach opowieści świątecznych, które sprawią, że odechce się Wam świętować. NA ZAWSZE.
Mistrzowskie grono autorów opisuje Boże Narodzenie takie, jakiego z pewnością nikt z nas nie chciałby przeżyć. Arcysilną polską reprezentację, na którą składają się: Jakub Ćwiek, Artur Urbanowicz, Jakub Bielawski, Robert Cichowlas, Hanna Greń, Tomasz Hildebrandt, Adam Przechrzta, Przemysław Wilczyński oraz Marek Zychla. Do ich grona dołączył również Graham Masterton – autor kilkudziesięciu powieści, w tym takich klasyków horroru jak „Manitou”, „Dżinn” i „Wojownicy nocy”, które rozeszły się na całym świecie w wielomilionowych nakładach.
Nigdy dotąd nie czytałam książki składającej się z opowiadań, ale myślę, że to niezła przygoda. Nie będę musiała czytać książki w całości, będę mogła sobie ją stopniowo dawkować lub czytać w międzyczasie coś innego. Kiedyś myślałam, że nie odważę się czytać tego typu opowieści ze strachu, ale każdy lubi trochę się bać w komfortowych warunkach swojego domu, gdzie jest ciepło i bezpiecznie.
Druga książka, to propozycja dla miłośników przygód, historii i zagadek. Jest nią nowa książka Leszka Hermana ,,Zbawiciel". Co łączy obraz Leonarda da Vinci z atakami bombowymi w Szczecinie? Jakie sekrety skrywają miejskie piwnice? Kim jest i czego chce tajemniczy terrorysta podpisujący się jako Heiland der Welt?
,,Zbawiciel" łączy misternie skonstruowaną fabułę, nietuzinkowych bohaterów oraz zagadkową misję z barwną historią Szczecina w tle – Leszek Herman jak żaden inny autor potrafi przyciągnąć uwagę wszystkich miłośników kryminałów i sensacji.
Czuję, że czeka mnie emocjonująca przygoda czytelnicza. Pięknego zaczytania wszystkim i miłego wieczoru.× 13
Komentarze
@biegajacy_bibliotekarz
@biegajacy_bibliotekarz · około 2 lata temu
No tak... Nim się obejrzymy będzie słychać w radio Last Christmas. Z tym skojarzyła mi się książka, którą otrzymałaś z Muzy. W górach już śnieg, u mnie za oknem w centrum pada i jest mało optymistycznie. Dobrze, że... można poczytać! Miłego :)
× 2
@gala26
@gala26 · około 2 lata temu
Masz przyjemne skojarzenia, a ta książka podobno sprawi, że odechce nam się świętować, ale myślę, że tak źle nie będzie. :)
× 1
@Ewelina229
@Ewelina229 · około 2 lata temu
Do mnie też wczoraj dotarł "Zbawiciel", więc czeka nas ta sama przygoda z Leszkiem Hermanem :) przyjemnego czytania, nawet jeśli pogoda psuje nam humory :)
× 2
@gala26
@gala26 · około 2 lata temu
To super. Będziemy mogły podzielić się swoimi spostrzeżeniami. :)
× 2
@jatymyoni
@jatymyoni · około 2 lata temu
Ja się też cieszę, że jesteś z nami i mogę czytać Twoje wypowiedz. Ja wiem po sobie, że gdyby nie świat książek i portali czytelniczych byłoby niewesoło.
× 2
@gala26
@gala26 · około 2 lata temu
Masz rację świat książek, pozwala przenosić się, gdzie tylko nam się zamarzy. Pozdrawiam serdecznie :)
× 1
@Wiesia
@Wiesia · około 2 lata temu
Przyjemnego czytania :)
× 2
@gala26
@gala26 · około 2 lata temu
Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam gorąco. :)
× 2
@jorja
@jorja · około 2 lata temu
Nastrojowego czytania!
× 1
@gala26
@gala26 · około 2 lata temu
Dziękuję serdecznie. :)
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl