Avatar @gala26

Gala

@gala26
93 obserwujących. 116 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
halinawiecek
Napisz wiadomość
Obserwuj
93 obserwujących.
116 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
wtorek, 25 lutego 2020

Podstęp - szwedzki kryminał

Witam Was kochani. Mamy już ostatni tydzień lutego. Nieprawdopodobne jak ten czas upływa a wraz z nim nasze życie, a na razie, zanim popadnę w melancholię chciałabym napisać o kolejnej premierze jaką wydawnictwo W.A.B. przygotowało dla swoich czytelników. Jest to pierwsza część świetnie zapowiadającej się serii „Doggerland”. Doggerland, to fikcyjny archipelag rozciągający się na Morzu Północnym gdzieś między Wielką Brytanią a Skandynawią. Na jednej z wysp – Heimo rozpoczyna się właśnie poranek po wielkim święcie. Zawieszona nad wyspą wieczna mgła, która w chłodne dni sączy się przez szpary w drzwiach i oknach, zdaje się przykrywać coś więcej niż tylko dachy domów. Mieszkańcy powoli budzą się z alkoholowego letargu. Gdzieś w głębi wyspy znaleziona zostaje martwa kobieta. Wieść o brutalnym morderstwie wstrząsa lokalną społecznością. Główna bohaterka książki – detektyw Karen metodycznie krok po kroku posuwa się w swoim śledztwie, ale to oznacza wyciągnięcie na światło dzienne sekretów od lata skrupulatnie skrywanych przez mieszkańców wyspy. To, czego udaje się jej dowiedzie, prowadzi aż do lat 70 – tych, kiedy powstała tajemnicza komuna. Czy klucz do rozwiązania zagadki może tkwić w przeszłości i plotkach krążących w lokalnym pubie? Kiedy czytelnikowi uda się już dotrzeć na stworzony przez Marię Adolfsson Doggerland nie będzie łatwo go opuścić. To właśnie ten zmyślony archipelag, nadaje powieści niezwykłą atmosferę, która każe do siebie wracać i nie chce odejść nawet po zakończeniu lektury. Premiera I części tej świetnie zapowiadającej się serii „Doggerland” już 11 marca.

Wydawnictwo zapowiada, że to najlepszy kryminał ostatnich lat. Absolutne objawianie, debiut, który w Skandynawii, słynącej z wybitnych kryminałów, zdołał zachwycić krytykę i czytelników. Niedługo po premierze prawa do wydania książki zostały sprzedane do blisko 20 krajów. Autorce Marii Adolfsson wieści się międzynarodową karierę na miarę największych nazwisk nordyckiego kryminału.

Czy nowy skandynawski cykl kryminalny, podbije serca polskich czytelników? Najważniejsze czy podbije moje serce? Wkrótce się przekonam i nie omieszkam podzielić się z Wami swoimi wrażeniami po lekturze. Czytał już może ktoś tę książkę, albo ma w planach?

× 2
Komentarze
@Mollinka_90
@Mollinka_90 · ponad 2 lata temu
Bardzo dobra książka. Mimo początkowej ostrożności, od połowy wciągnęła mnie niemal bez reszty :) Ciekawa fabuła, w sam raz wątków dotyczących śledztwa i życia prywatnego śledczych. Moim zdaniem, dobry debiut.
× 1
@gala26
@gala26 · ponad 2 lata temu
Mam do przeczytania jeszcze trzy inne książki, ale po twoim wpisie nie wiem czy nie zmienię kolejności. :)
× 1
@Johnson
@Johnson · ponad 2 lata temu
Zastanawiałem się nad recenzją, ale jednak nie skusiłem się. Po recenzjach już dokonanych, widać że różnie jest odbierana, ale bez szaleńczego entuzjazmu.
× 1
@gala26
@gala26 · ponad 2 lata temu
Dużo tych nowości i debiutów niekoniecznie dobrych :)
@Johnson
@Johnson · ponad 2 lata temu
Jakość ustępuje finansom. Zrozumiałe.
× 1
@gala26
@gala26 · ponad 2 lata temu
Nie jest to objawienie, w miarę dobry kryminał, ale daleko mu do doskonałości :)

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl