Avatar @gala26

Gala

@gala26
93 obserwujących. 116 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
halinawiecek
Napisz wiadomość
Obserwuj
93 obserwujących.
116 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 2 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
poniedziałek, 20 stycznia 2020

Smutny czy niebieski poniedziałek ?

Cześć. Witam Was w najbardziej depresyjny dzień roku, czyli trzeci poniedziałek stycznia, kiedy to statystycznie mamy mieć najgorsze samopoczucie. Oczywiście, że nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością, bo to jest zwykły chwyt marketingowy powielany od lat. Najłatwiej uwierzyć w informacje, które wydają się całkiem prawdopodobne. Jeśli słyszymy, że brytyjski naukowiec opracował algorytm pozwalający na określenie najgorszego dnia w roku, kiedy statystycznie możemy cierpieć na największy spadek nastroju, większość z nas jest w stanie uznać to za możliwe. Kolejna wymyślona teoria, w którą uwierzyły miliony, a która nie ma żadnego sensu, ani naukowego uzasadnienia. Samospełniająca się przepowiednia, podobnie jak ta, że w piątek trzynastego zdarzy się coś złego, czy jeżeli czarny kot przebiegnie nam drogę albo przejdziemy pod drabiną, przyniesie nam to pecha. Trzeba to traktować z przymrużeniem oka i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Kochani nie dajmy się zwariować. Nie warto więc wierzyć, że trzeci poniedziałek stycznia jest bardziej depresyjny niż jakikolwiek inny dzień w roku, przecież początek roku, to nowe perspektywy, nowe szanse. 
 Tymczasem przedstawiam Wam mój błękitny stosik wstydu, który czeka na przeczytanie. Może ktoś czytał coś z niego i mógłby mi polecić, od której książki zacząć czytanie, by ten stosik uszczuplić. 
 Kochane moliki, jeżeli poczuliście się zdołowani dzisiejszym dniem, to pomyślcie, że jutro też jest dzień, który na pewno będzie lepszy.
× 1
Komentarze
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Zgadzam się z tym, gdyż wiem, że mogę być w tym świecie wiesz pochłonięta.
Ten świat książek jest wspaniały i wiesz czyni nas z każdym dniem stawać bogatszymi w 
słowach.
× 1
@Anna30
@Anna30 · ponad 2 lata temu
Witaj. Ja nawet nie odczułam, że ten dzień jest negatywny. Nie myślałam o tym, gdyż byłam pochłonięta czytaniem książki. Pozdrawiam:) 
× 1
@gala26
@gala26 · ponad 2 lata temu
 Hejka. Dziękuję serdecznie za komentarz. Ostatnio wmawia nam się 
różne rzeczy w co mamy się ubierać, jakie tabelki brać, jakie diety stosować i jak mamy się czuć. Najważniejszy jest dystans do tego wszystkiego. Czytanie książek jak najbardziej nie ma lepszego sposobu na chandrę. Miłego zaczytanego weekendu :) 
× 1
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl