Avatar @gala26

Gala

@gala26
118 obserwujących. 142 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 22 minuty temu.
halinawiecek
Napisz wiadomość
Obserwuj
118 obserwujących.
142 obserwowanych.
Kanapowicz od 4 lat. Ostatnio tutaj 22 minuty temu.
sobota, 14 marca 2020

Pęknięte królestwo

Witam wszystkich bardzo gorąco. Dziś chciałam przedstawić Wam pięknie wydaną książkę przez @Wydawnictwo Książnica, autorstwa Renaty Czarneckiej, która specjalizuje się w pisaniu powieści historycznych, a jej wyjątkowy styl przysporzył jej wielu fanów. Autorka, uważa, że fajnie jest pokazywać historię z perspektywy człowieka współczesnego. Na stronach jej powieści pojawiają się interesujące postacie kobiece, takie jak królowa Bona czy Barbara Radziwiłłówna. Swoje zainteresowanie historią i dziejami ważnymi w historii kobiet przelewa w swoisty sposób na karty swoich książek. Przenosi swoich czytelników w zamierzchłe czasy, pozwala poczuć atmosferę tamtych lat. Powieść ”Pęknięte królestwo. Ostatni Jagiellonowie.” trafiła w moje ręce dzięki uprzejmości mojej zaprzyjaźnionej blogerki Kasi Łukaszczyk @pod_małym_aniołem, którą ta książka bardzo zachwyciła. Zachęcam do przeczytania recenzji na jej blogu.
Opis wydawcy:
Po śmierci Barbary Radziwiłłówny Bona Sforza ma nadzieję, że wkrótce powróci na Wawel, odzyska wpływ na Zygmunta Augusta i skojarzy nowe małżeństwo syna. Królowa Matka wciąż uważa Habsburgów za wrogów i pragnie połączyć dynastie Jagiellonów i Walezjuszy. Jednak trzydziestotrzyletni władca wbrew życzeniu matki wybiera na żonę Katarzynę Habsburżankę. Bona, nie widząc dla siebie miejsca w królestwie, postanawia udać się do swego dziedzicznego księstwa w Italii. Lecz powrót do Bari nie jest łatwy – wyjazdowi sprzeciwia się król. Gian Lorenzo Pappacoda, zaufany sługa królowej, dwoi się i troi, aby dopomóc swej pani w opuszczeniu Polski, a zgorzkniała i niedoceniana Bona nie dostrzega mrocznych sideł, jakie zastawia na nią dworzanin.
Zapewne wielu z Was ma lekturę tej wyjątkowej książki już za sobą i może podzieliliby się wrażeniami z innymi czytelnikami, a może ktoś jak ja ma ja dopiero w planach czytelniczych.× 1
Komentarze
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl