Gildia Magów Trudi Canavan

Okładka Gildia Magów
autor:
Trudi Canavan
wydawnictwo:
Galeria Książki
data wydania:
2011
ISBN:
9788362170210

Opis

Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód.
Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamien..iem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Gildia Magów
Recenzent: rockaga
Imardin to wspaniałe, tętniące życiem miasto, stolica potężnego królestwa, nad którego spokojem, oprócz króla i jego legionów, czuwają także wielcy magowie. Zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem, wszystkich ludzi obdarzonych darem posługiwania się mocą gromadzi monopolistyczna Gildia Magów. ... więcej »
Kto by nie chciał przenieść się do świata pełnego magii, czarów, ludzi w najróżniejszych szatach, mających ogromne znaczenie. Czerwona oznacza wojownika, zielona – uzdrowiciela, zaś fioletowa – alchemika. Oczywiście znajdziemy inne kolor, czarne szaty Wielkiego Mistrza czy niebieska Administrator... więcej »
Kiedy zaczęłam czytać "Gildię Magów" od samego początku targały mną mieszane uczucia. Czasami przerażające, częściej sprzeczne, bo jak pogodzić ze sobą pragnienie poznania końca tej niesamowitej historii z przemożną chęcią ciśnięcia książką o ścianę? To tak, jakbym z własnej woli, wpuszczała moje... więcej »
O wyborze tej książki z półki bibliotecznej zadecydował opis oraz, po części, okładka - prosta, a przez to tak dobra. Nie spodziewałam się żadnego arcydzieła i nie otrzymałam go, ale w zamian dostałam kilka godzin spędzonych w interesującym świecie magii. Innym, ciekawie stworzonym świecie, które... więcej »
Dostałam całą trylogię, kiedy ze smutkiem musiałam pożegnać się z Harrym Potterem, gdyż autorka wydała już ostatni tom i sprawa została zamknięta. Po zakończeniu mojej ukochanej serii liczącej sobie siedem tomów, bardzo trudno było mi wrócić do czytania, gdyż uważając autorkę przygód młodego czar... więcej »
Gildia magów
Recenzent: Estijana
Magię kochałam odkąd pamiętam. Gdy byłam mała fascynował mnie Harry Potter i zawsze chciałam go przeczytać, ale był dla mnie za gruby;(( Z magami zetknęłam się w serii gier RPG ( ,,Gothic"), w które gram od 4 kl. Na książkę ,,Gildia magów" wpadłam przypadkowo, podczas szperania w intenecie. Zap... więcej »
Tak naprawdę po raz pierwszy z "Trylogią Czarnego Maga" miałam styczność w wieku lat dwunastu. Była to szkolna wycieczka, gdy wybraliśmy się do kina. Jak to zwykle bywa, przy okazji odwiedziliśmy centrum handlowe w poszukiwaniu McDonalda i kolega z klasy widząc wystawę jakiejś księgarni zaczął na... więcej »
Na tę książkę natrafiłam kilka lat temu w biblioteczce przyjaciółki. Zachęcił mnie tytuł, opis oraz wylewne pochwały koleżanki i powiem szczerze, że się nie przeliczyłam. Początek wiał z lekka nudą, ucieczka dziewczyny według mnie za długo się ciągnęła, jednak że nie mogłam się od tego oderwać. W... więcej »
Autor: Trudi Canavan Tytuł: Gildia Magów Wydawnictwo: Galeria Książki Ilość stron: 520 Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód. Co roku magowie z Imardinu gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistr... więcej »
Sonee poznajemy w czasie "czystki" w jej miasteczku ("czystka" no własnie co to? zachęcam do przeczytania książki wtedy wszystko będzie jasne) wtedy to też wychodzi na jaw że posiada ona moc o której nic nie wiedziała. Moc która przysparza jej kłopotów ponieważ Magowie od tej pory próbują za wsze... więcej »
Po więcej recenzji zapraszam na: http://ksiazkowo-wg-rafala.blogspot.com/ Gatunek fantasy ma to do siebie, że z grubsza wiemy czego się po nim spodziewać. Po ujrzeniu okładki w większości przypadków wiemy co będzie motywem przewodnim, tak jak w "Gildii magów" Trudi Canavan. Sam tytuł oznajmia ... więcej »
Opis książki: „Gildia Magów to pierwszy tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód. Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwst... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
mpaquerette
Immora_Fray
Ghostdog
Azzura
Estra
shamrok
szumo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!