Malowany ptak Jerzy Kosiński

Okładka Malowany ptak
autor:
Jerzy Kosiński
wydawnictwo:
ALBATROS
data wydania:
2011
ISBN:
9788376593067

Opis

Wstrząsający debiut powieściowy Kosińskiego, zawierający wątki autobiograficzne, to jedna z najgłośniejszych książek ostatniego półwiecza, która przyniosła autorowi sławę i uznanie. Utrzymana w konwencji surrealistycznej parabola ludzkiego losu, naturalistyczne studium barbarzyństwa i przemocy, wizja świata wynaturzonego przez wojnę. Bohaterem "Malowanego ptaka? jest kilkuletni żydowski chłopiec, który w pierwszych tygodniach wojny światowej trafia do zapadłej wioski na kresach wschodnich i ścią..ga na siebie prześladowania prymitywnych, zabobonnych chłopów. Bity i torturowany tuła się po okolicznych lasach i wsiach, będąc świadkiem wciąż nowych okrucieństw i zbrodni. W końcu zło, z którym sie styka, staje się jego udziałem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

„Rok 1939. Żydowski chłopiec trafia do zapadłej wioski na kresach wschodnich. Najsłynniejsza powieść Jerzego Kosińskiego pełna okrucieństwa i przemocy” Takie zdanie widnieje na okładce książki. Tak naprawdę jest to zaledwie wierzchołek góry lodowej, bo jeśli chodzi o akcje powieści to jest o... więcej »
Malowany ptak
Recenzent: nenya89
"Malowany ptak" to książka, której akcja toczy się w latach 1939-1940. Chociaż nie znajdziemy w niej za wiele faktów historycznych, to jednak książka dotyczy wojny i okrucieństw z nią związanych. Głównym bohaterem jest chłopiec, którego poznajemy jako 7-letnie dziecko. Rodzice na czas wojny wy... więcej »
Antypolska książka napisana przez obrazoburcę opisującego wynaturzenie polskiej wsi. Opublikowana w Polsce 24 lata po światowej premierze. Zło, okrucieństwo i bestialstwo wyczuwalne na każdej stronie. I samotność odmieńca. Biorąc pod uwagę rok, w jakim ukazał się "Malowany ptak" nie trudno zga... więcej »
Dodali do kolekcji
Figunia31
piotr.krupa
saligia79
Faledor
nenya89
Fronesis
Black_Vampire
kretkaonthebike
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!