Era kobiet

14.09.2010

Prawdopodobnie większość z nas myślała kiedyś o uczestnictwie w reality show. Nie ważne, czy były to "Dwa światy", "Big Brother", czy też "Bar". Przede wszystkim liczyła się możliwość wzbogacenia się i zmienienia swojego życia - pod względem materialnym - na lepsze. Już na pierwszy rzut oka było można zauważyć sztuczność postaci biorących udział w ... Recenzja książki Era kobiet

Polskie rekolekcje

14.09.2010

Trudno ustalić jednoznacznie jakimi przymiotami powinna cechować się książka, aby uznać ją za dobrą. Jeżeli jednak uważamy, że książka godna polecenia to taka, której czytanie sprawia nam przyjemność, która nie wzbudza w nas skrajnych i intensywnych odczuć, której fabuła wywołuje na naszej twarzy aprobujący uśmiech i nie musimy bać się czyhających ... Recenzja książki Polskie rekolekcje

@nadrektor@nadrektor

Deklaracja

13.09.2010

To jest zupełnie inny świat. Ale nie mniej prawdopodobny od tego, w którym żyjemy. Świat, w którym wynaleziono preparat na nieśmiertelność. Świat, w którym ludzie już nie muszą umierać. Przeludniony świat, w którym nie ma już miejsca dla nowych pokoleń. Świat, który nie ma już prawdziwej przyszłości. Gemma Malley, przedstawia w swojej książce właś... Recenzja książki Deklaracja

@fri2go@fri2go

Numery: Czas uciekać.

13.09.2010

Bazą do powieści było opowiadanie, które autorka napisała najpierw, a potem wykorzystała jako pierwszy rozdział „Numerów”. Książka intryguje już od pierwszej strony. Poznajemy Jem, dziewczynę z problemami, która ma za sobą ciężkie dzieciństwo, bez rodziny i prawdziwej opieki. Odkąd jej matka zmarła, ciągle zmieniały się miejsca, w których mieszkał... Recenzja książki Numery Czas uciekać

@Susie95@Susie95

Misja Ambasadora

13.09.2010

Po tym, jak 'Trylogia Czarnego Maga' stała się jedną z moich ulubionych trylogii, bardzo żałowałam, że po 'Wielkim Mistrzu' nie będzie już kontynuacji przygód Sonei i jej przyjaciół. Dlatego właśnie zapowiedź na empik.com, która pojawiła się gdzieś na początku tego roku sprawiła, że oczy wyszły mi na wierzch. W ogóle nie spodziewałam się, że Trudi ... Recenzja książki Misja Ambasadora

@karus96@karus96

Dziennik nimfomanki Historia prawdziwa

13.09.2010

"Dziennik Nimfomanki" kupiłam dla tytułu .... dość kontrowersyjny i z założenia ciekawy. Nie zawiodłam się, od pierwszych stron główna bohaterka Val zabiera nas do swojego świata, tego złego, innego świata, który znamy z literatury, filmu i jest on okryty zasłonka tajemniczości i zawstydzenia .... w tej książce autorka delikatnie pozbywa się zasło... Recenzja książki Dziennik nimfomanki

@Tajemnica33@Tajemnica33

Nielegalne związki - ebook

13.09.2010

Urzekła mnie ta książka, nie potrafiłam oderwać się od życia bohaterów, koniecznie chciałam w nim współuczestniczyć .... Historia uwikłanego w romans mężczyzny, którego dręczą wyrzuty sumienia, poczucie winy a jednocześnie targają nim zupełnie odmienne emocje, typu pożądanie, fascynacja, ciekawość a czasami nawet zazdrość. To z jego punktu widzeni... Recenzja książki Nielegalne związki

@Tajemnica33@Tajemnica33

Tam, gdzie miłość współgra z przygodą…

12.09.2010

Upalne słońce późnego lata zalewa urokliwe miasteczka usytuowane na wzgórzach; duszne powietrze i kurz okrywający rzadko odwiedzane zakątki podsycają aurę tajemniczości i niezwykłości, jaka towarzyszy opowieści o niezwykłej podróży po południowej części gorącej Italii, w jaką na łamach najnowszej książki porywa czytelników Anna Maria Goławska – aut... Recenzja książki Włochy. Podróż na południe

Rozkoszne. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych

12.09.2010

"Antologia kobiecych opowiadań erotycznych" jest zbiorem tekstów, nagrodzonych w konkursie Wydawnictwa Replika. Wśród nich znajdują się dzieła dwudziestu jeden kobiet, które na swój sposób przedstawiają nam historie bohaterek poszukujących spełnienia. Nie da się ukryć, że każda z nich jest inna i potrzebuje od życia odmiennego sposobu na zaspokojen... Recenzja książki Rozkoszne. Antologia kobiecych opowiadań erotycznych

Wojna

12.09.2010

Przed wojną nie da się uciec. Jest wszechobecna. W ciałach ludzi, w czasie, w materii. Jest częścią wszystkiego, tak jak wszystko jest jej częścią. Bea B. została zrodzona przez wojnę, ale szuka miejsca, w którym będzie bezpieczna. Nie potrafi go jednak odnaleźć nawet w miłości. Bea B. jednocześnie unika wojny i i prowokuje ją. „Ma tyle nazwisk, że... Recenzja książki Wojna

@Archideus@Archideus

Autopsja

12.09.2010

Książka w swej niewielkiej treści zawiera tak wiele.Autor napisał ciekawe studium psychologiczne starszego, chorowanego człowieka Manferda.Jego życie było bardzo urozmaicone,ale jednak zniszczone przez negatywne uczucia.Manfred urodził się w Londynie w żydowskiej a jednak nieortodoksyjnej rodzinie jako jeden z 4 braci.Głową rodziny była matka , a o... Recenzja książki Autopsja

@malineczka74

Córka Krwawych. Księga I

12.09.2010

Z twórczością pani Bishop spotkałam się po raz pierwszy. Wypożyczyłam ją, nie zaznajomiwszy się z opiniami innych, co się ostatnio coraz rzadziej zdarza. Kiedy wróciłam do domu, zauważyłam, że jest to książka dla dorosłych.Wprost zakochałam się w okładce. W tej dziewczynce było coś takiego, że nie potrafiłam oderwać od niej oczu. Miała magię w same... Recenzja książki Córka Krwawych

@Twilightowa@Twilightowa

Juliet, naga

12.09.2010

Nick Hornby w tej książce porusza tyle dylematów, że nie wiem, od czego zacząć. W maleńkim miasteczku na wschodnim wybrzeżu Anglii mieszka para ludzi w średnim wieku. Mają oboje po ok. 40 lat i nie są małżeństwem, co okaże się dalej znaczące. Mieszkają razem już 15 lat i nagle Annie dochodzi do wniosku, ze niezbyt lubi Duncana, swego życiowego part... Recenzja książki Juliet, naga

Najświętsza wojna

10.09.2010

Kiedy zauwazylem te ksiazke na polce w ksiegarnii bylem juz bliski jej kupienia, poniewaz szczegolowej literatury na temat krujaty przeciwko albigensom w naszym kraju ciagle jeszcze brakuje. Cos jednak mnie zatrzymalo i postanowilem sie blizej z ta ladnie wydana pozycja ksiazkowa zapoznac. Po przeczytaniu samego opisu, z ktorego bije przede wszystk... Recenzja książki Najświętsza wojna

@antypater@antypater

Dopóki mamy twarze

10.09.2010

Po "Dopóki mamy twarze" sięgnęłam parę miesięcy po tym, jak przeczytałam o tej książce na jednym z blogów. Recenzja pewnej dziewczyny (nawet nie pamiętam kto to był) bardzo przyczyniła się do decyzji o zakupie właśnie tej książki. Drugim czynnikiem, który wpłynął na to, że akurat ta powieść znalazła się na mojej półce był kompletny brak czegokolwie... Recenzja książki Dopóki mamy twarze

@saruska@saruska

Dosyć ciekawa podróż

10.09.2010

W trzeciej części przygód w magicznej krainie Narnii bierze udział tylko dwoje spośród czwórki rodzeństwa Pevensie - Łucja i Edmund (zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią lwa Aslana w poprzedniej części). Dołącza do nich niesforny kuzyn, Eustachy Klarencjusz Scrubb. Och, co to za kuzyn! "Eustachy Klarencjusz lubił zwierzęta, zwłaszcza żuki, jeśli były... Recenzja książki Podróż "Wędrowca do Świtu"

@Paideia25@Paideia25

Awaria uczuć

10.09.2010

Wiele kobiet w dzisiejszych czasach na pierwszym miejscu stawia sobie karierę zawodową. Mężczyźni mogą być obecni w życiu tych młodych osób ale i nie muszą. Wszystko zależy od tego, czy pozwolą oni swojej partnerce skupić się tylko i wyłącznie na pracy. O dzieciach nie ma już w ogóle mowy, bo by tylko przeszkadzały. Zajście w ciążę bardzo często je... Recenzja książki Awaria uczuć

@Lena173@Lena173 × 1

Rozkosze nocy

10.09.2010

Niektóre książki czytamy z wypiekami na twarzy. Pochłaniamy porzucając wszystko, co musimy zrobić, machamy ręką mrucząc "później, przecież nie ucieknie, nie bądź małostkowa, drobiazgowa, więcej luzu, bądź człowiekiem"*. Ta książka do takich należy. I nawet okładka mi nie przeszkadzała. widzicie tego zniewieściałego chłoptasia? To ma być demon sek... Recenzja książki Rozkosze nocy

Niech się Rambo wstydzi czyli powieść na miarę najlepszego filmu akcji

9.09.2010

Sięgając po powieść Smitha, zachęcony zajawką z okładki, spodziewałem się kolejnej, ocierającej się o plagiat, grafomańskiej kalki powieści Dana Browna. Niby mamy tutaj zaginiony i utajniony przed światem artefakt, tym razem świętą włócznie, oraz wzmiankę o kolejnej tajemniczej sekcie (na literacki „dywanik” trafili tutaj biedni Katarzy). Nic bar... Recenzja książki Włócznia przeznaczenia

@Maynard@Maynard

Spisek mozarta

9.09.2010

Moja miłość do książek sensacyjnych narodziła się jakiś rok temu. Nie zapomnę chwili, w której wzięłam do ręki "Cyfrową twierdzę" Dana Browna i bez większych oczekiwań zagłębiłam się w lekturze. Byłam nią tak oczarowana, że miałam nie lada minę, gdy po jakimś czasie odłożyłam na półkę ostatnie dzieło tego niesamowitego autora. W oczekiwaniu na ko... Recenzja książki Spisek Mozarta

Paryska pokojówka

8.09.2010

Francja jest przepięknym krajem, do którego czuję sentyment już od paru ładnych lat. Nie chodzi mi tu jedynie o krajobraz tego państwa i jego architekturę ale także o ludzi składających na tamtejszy naród. Podczas moich dwóch wizyt - które średnio trwały po miesiącu - w ogóle nie spotkałam się z ludźmi odnoszącymi się do siebie nawzajem bez należyt... Recenzja książki Paryska pokojówka

Tajny wywiad Cara Grocha

8.09.2010

Książkę „Tajny wywiad Cara Grocha” autorstwa A. Bielanina wygrałam w konkursie na nakapanie. Podczas lektury po raz pierwszy miałam okazję zetknąć się z rosyjską fantastyką. Z początku nie mogłam przywyknąć do stylu pisania autora, jakoś wcale nie bawiły mnie momenty, które zapewne miały być śmieszne. Brnęłam jednak dalej. Okazało się, że z każdą ... Recenzja książki Tajny wywiad cara Grocha

@misha@misha

Ku chwale Ojczyzny!

8.09.2010

Ku chwale Ojczyzny pisał nie jeden. Ku chwale swych chlebodawców pisali przed wiekami kronikarze. Nie trudno zauważyć, że przez wieki było wiele rzeczy i osób godnych, bardziej lub mniej, by śpiewać im pieśni pochwalne. Peany te są wyśpiewywane do dziś, czego przykładem jest omawiane nagranie na podstawie książki z 1928 roku. Nota bene, zapis audio... Recenzja książki Opowiadania z dziejów ojczystych Tom I - Polska za Piastów - Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego

KS
@KSH

Decyzja na całe życie!

7.09.2010

Zabierałam się do tej recenzji już od tygodni, ale zawsze cos mi stanęło na drodze. A może podświadomie nie chcę pisać o tej książce? Hm… Nie, to chyba nie to. W każdym badź razie fakt, że od jej przeczytania upłynęło tak wiele czasu nie wpłynie zapewne pozytywnie na jakość recenzji – odczucia i emocje jednak trochę się zmieniły, ostygły. Zima 196... Recenzja książki Córka opiekuna wspomnień

@enga@enga × 1

Dzień zagłady

7.09.2010

Gdy znika jeden człowiek wszczynane są poszukiwania a gdy się nie odnajdzie uznawany jest za zaginionego a jego rodzina musi to zaakceptować. A co jeśli w jednej chwili znika kilka milionów ludzi?? Właśnie taką straszną sytuację przybliżają nam Tim Lahaye i Jerry B. Jenkins we wspaniałej powieści jaką jest „Dzień Zagłady. Zarówno jak Zajdel i... Recenzja książki Dzień zagłady

@molik14@molik14