W pętli

7.01.2011

„W pętli” to kolejna powieść autora „Zaklinacza koni”, którą z chęcią wypożyczyłam. Byłam niemal pewna, że mi się spodoba i muszę przyznać, że pan Evans kolejny raz mnie zachwycił. Z pewnością przeczytam też inne jego książki. Rzecz dzieje się w Hope, małym miasteczku, w którym głównym problemem ranczerów są wilki. Co jakiś czas napadają one na by... Recenzja książki W pętli

@Mani@Mani

Ewa Białołęcka o tym, jak być cool.

7.01.2011

Żeby nie było, że się znęcam - bo się nie znęcam, tylko mam uwagi. Już po lekturze - czytało się szybko i całkiem przyjemnie, choć zakończenie trochę rozczarowuje. Dość nagle następuje koniec tej całkiem pogmatwanej historii, a do tego fabuła troszkę przewidywalna - ale może ja mam takie skrzywienie, że odgaduję zakończenia (w kilku filmach mi się... Recenzja książki Wiedźma.com.pl

Klejnot i wachlarz

7.01.2011

Zafascynowana felietonami i poradnikiem pana Kresa na temat pisania powieści fantastycznych sięgnęłam w końcu po jego własne – skądinąd słynne – dzieło. Z wypiekami na twarzy sięgnęłam po „Klejnot i wachlarz” (Mag, Warszawa 2003) i… przeżyłam rozczarowanie. Zarzuty mam dwa: Po pierwsze – jeśli bohater dużo myśli, to może powinien zostać filozofem... Recenzja książki Klejnot i wachlarz

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

7.01.2011

»A jednak żeglarze nie byli szczęśliwi. Co który spojrzał na nazwę fregaty, to aż pluł niegrzecznie do wody, czego ryby bardzo nie lubią, zwłaszcza złote i latające. Na burcie był napis „Kaczy Kuper”. Kto chciałby pływać na „Kaczym Kuprze”, choćby i najpiękniejszym? Jak trudno będzie znieść kpiny kamratów z innych statków! A do niedawna ich fre... Recenzja książki Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Sceny z życia smoków

7.01.2011

“Wincenty podrapał się po głowie. Głowę miał niewielką i całkiem łysą. Oba smoki były tłuste, z dużymi brzuchami i gdzieniegdzie wyrastały im kłaki zielonych włosków, a na brodach miały brodawki. Każdy z nich miał zawieszony na szyi termos z zupą ogórkową.” "Sceny z życia smoków" Beaty Krupskiej to moja najukochańsza książka z dzieciństwa. Ża... Recenzja książki Sceny z życia smoków

@lofcia@lofcia × 1

Kalwaria

7.01.2011

Album “Kalwaria” autorstwa Wojciecha Wilczyka jest bardzo wyjątkowy. Stanowi go ponad 100 czarno-białych fotografii wykonanych w okresie 9 lat (1995- 2004) na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Tematem zdjęć nie jest jednak piękno zabytkowego klasztoru czy późnobarokowa architektura kościoła ,ani urok kaplic kalwaryjskich – owe fotografie poświęcone ... Recenzja książki Kalwaria

@malineczka74

Crescendo

7.01.2011

"Crescendo" to jedna z nielicznych premier książkowych, wyczekiwanych przeze mnie z niecierpliwością w 2011 roku. Becca Fitzpatrick nieodwołanie zaskarbiła sobie moje serce, już dzięki jej poprzedniej powieści, "Szeptem". Jako, że "Crescendo" otrzymałam od Wydawnictwa Otwartego jeszcze przed premierą, byłam wprost wniebowzięta i od razu za nią chwy... Recenzja książki Crescendo

@Twilightowa@Twilightowa

Romans z trupem w tle

7.01.2011

,,Romans z trupem w tle ‘’ to zabawna komedia przeplatana wątkami kryminalnym. Jest to debiutancka książka polskiej autorki Ewy Stec. Ukazuje zwariowaną ,przezabawną historię młodej pani projektant –Agnieszki Rusałki ,która odkrywa że jej narzeczony w sposób bardzo ,,bliski’’ i ,,bezpośredni’’ leczy jedną ze swoich pacjentek. Zawładnięta chę... Recenzja książki Romans z trupem w tle

@cyrysia@cyrysia

Zakręty losu

7.01.2011

„Zakręty losu” to pierwsza książka autorstwa pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, którą miałam możliwość przeczytać. Opowiada ona historię Katarzyny Kochańskiej, prokurator oskarżającej w procesie zorganizowanej grupy przestępczej, Krzysztofa Borowskiego, który jest adwokatem broniącym bossów narkotykowej mafii, Łukasza „Lukasa” Borowskiego, starszeg... Recenzja książki Zakręty losu

Proroctwo sióstr

6.01.2011

Po przeczytaniu „Proroctwa sióstr” mam ochotę powiedzieć, że Michelle Zink napisała 367 stron wstępu do dobrze zapowiadającej się trylogii. Dlaczego? Otóż w tym pierwszym tomie zostajemy zapoznani z bohaterami, poznajemy ich role i zadania. Czytając miałam wrażenie, że akcja, jaka się rozgrywa, była tłem, była po to, by przedstawić postac... Recenzja książki Proroctwo sióstr

@patrylandia@patrylandia

Inteligencja i humor w najlepszym wydaniu.

6.01.2011

Dyskoteka, zabójstwo, śmierć, piekło.... Współczujesz? Niepotrzebnie. „ Musisz zrozumieć różnice pomiędzy Piekłem a Niebem. Tu i tu jest fajnie i wszyscy są szczęśliwi. Tyle, że w Piekle jest weselej. My mamy różnego rodzaju używki, sporty ekstremalne i inne zabawne rzeczy. Tu wszystko, no prawie wszystko, jest dozwolone. Za to w Niebie jest spokój... Recenzja książki Ja diablica

Perła literatury fantastycznej.

6.01.2011

Wampiry jako takie nie były w centrum moich poszukiwań czytelniczych, do czasu, gdy natrafiłam na „Ostatni rejs Fevre Dream” George’a R.R. Martin’a. Śmiało można powiedzieć, iż jest to perła w literaturze fantastycznej. Pisarz ma doskonały warsztat, którym przekona do siebie każdego. Książkę czyta się niezwykle lekko a jednocześnie w pełnym napięc... Recenzja książki Ostatni rejs "Fevre dream"

Szeptem - ebook

6.01.2011

Monika Sawicka w swojej książce „Szeptem” wprowadza nas w świat spraw, o których nie mówimy głośno. Mówimy o nich tylko szeptem, z szacunkiem i respektem. Szeptem mówimy o chwilach smutku, choroby, utraty bliskich osób. I właśnie w takiej tematyce Monika Sawicka porusza się w swojej najnowszej książce. Główną bohaterką jest Smutna. Kobieta, której... Recenzja książki Szeptem

@Violet@Violet

Gorączka w Hawanie

6.01.2011

Leonardo Padura to jeden z najsłynniejszych pisarzy kubańskich. W Polsce ukazała się część detektywistycznego cyklu Las cuatro estaciones (Cztery pory roku). Bardzo byłam ciekawa tej książki, zwłaszcza po wielu pozytywnych opiniach, choć zdarzyło się też parę negatywnych. Ciekawiła mnie egzotyczność tego kraju, kraju komunistycznej dyktatury, biedy... Recenzja książki Gorączka w Hawanie

@toska82@toska82

Jak jeść - przewodnik konsumenta

6.01.2011

Do zrecenzowania otrzymałam książkę nietypową, bo praktycznie poradnikową, jednakże to nie jedyny powód jej wyjątkowości. Ale czy podobała mi się? Niezbyt. O tym za chwilę. Michael Pollan to popularny ameykański dziennikarz współpracujący z "New York Times Magazine" i profesor dziennikarstwa na Uniwersytecie w Berkley. Od 25 lat pisze o jedzeniu, ... Recenzja książki Jak jeść - przewodnik konsumenta

@interplaygirl@interplaygirl × 1

Kraina Chichów

6.01.2011

Od uwielbienia do paranoi bliska jest już droga. Łatwo można przekroczyć tę cieniutką, niewidoczną prawie granicę. Niesie to za sobą wiele konsekwencji często nieprzyjemnych, niełatwych, a nawet niebezpiecznych. Na własnej skórze przekonał się o tym Tomasz Abbey z "Krainy Chichów" Jonathana Carrolla. Zapatrzony w swego idola Marshalla France i jego... Recenzja książki Kraina Chichów

@DominikaAnna@DominikaAnna

Największe kłamstwa w historii

6.01.2011

Szkoła. Często budzi miłe wspomnienia. Pierwsze przyjaźnie, miłości, zawody na wspomnienie, których pojawia się dzisiaj uśmiech. Do śmiechu nie jest jednak, gdy rzeczy Nam wpajane okazują się kłamstwem. Całe szczęście, że nie odbiera Nam się wolnej woli i możemy uzupełniać braki w Naszej wiedzy czy też korygować ją. Proces też można zacząć od ksi... Recenzja książki Największe kłamstwa w historii

Skutki uboczne

6.01.2011

Dysonans poznawczy. Właśnie to czułam po przeczytaniu książki i porównaniu jej z okładką. Powiedzmy szczerze. Okładka wygląda jak ulotka z państwowej poradni ginekologicznej. Akcja zaś jest szybka i nie ma w niej za wiele miejsca na sceny miłosne a tym bardziej erotyczne. Koniec czepiania się. Teraz następują plusy. Po pierwsze i najważni... Recenzja książki Skutki uboczne

Profil mordercy

6.01.2011

Morderca. Kim jest? Jak wygląda? Jak się zachowuje? Gdzie mieszka? To jedne z nielicznych pytań, na które odpowiedź chcieli znaleźć czytelnicy sięgający po książkę Paula Brittona. Czy się udało? Nie. Większość odpowiedzi uzyskuje się dopiero po popełnieniu przestępstwa. Są ludzie psychicznie chorzy, z różnymi dysfunkcjami i w tych przypadkac... Recenzja książki Profil mordercy

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs × 2

Spis cudzołożnic

6.01.2011

Nie mnie jednej z pewnością zaiskrzyło w serduszku na widok tego wiele obiecującego (wciąż pryszczatym czytelnikom) tytułu. Wiedziona zatem grzeszną ekscytacją i ideą fixe o miłości z Pilchem, rozejrzałam się dookoła, czy nikt nie patrzy i z zamglonym wzrokiem spiesznie udałam się do kontuaru, gdzie oblawszy się rumieńcem i dokonawszy pospiesznej a... Recenzja książki Spis cudzołożnic

PC
@pczkpczk

Pierwsi w boju: Starfist 1

5.01.2011

Czasami zdarza się tak, że bardzo ciężko znaleźć mi słowa, którymi mogłabym zrecenzować jakąś książkę. Nie ważne, jak bym się starała, nie potrafię niestety odnaleźć słów, które pomogłyby mi skleić choć kilka zdań na temat danej lektury. Zwykle zależy to od nastroju, w którym się znajduję, jednakże w tym wypadku chodzi o coś zupełnie innego. Po pro... Recenzja książki Starfist: Pierwsi w boju

Uciec przed cieniem

5.01.2011

Zamknęłam przed chwilką debiutancką powieść pani Ewy Kopsik „Uciec przed cieniem” i mówiąc szczerze poczułam się dziwnie opuszczona a nawet oszukana. Nikt nigdzie nie napisał, że będzie kontynuacja a zakończenie jest takie, że ja po prostu się wściekłam. Jeśli nie będzie ciągu dalszego ja osobiście do Pani Ewy napiszę zażalenie. No, ale od początk... Recenzja książki Uciec przed cieniem

@Tajemnica33@Tajemnica33

Krucha wieczność

5.01.2011

„Krucha wieczność” to trzeci tom z serii o wróżkach. Tym razem skupia się on na Secie, chłopaku Aislinn i zarazem jej najlepszym przyjacielu. Odkąd Seth zauważył, że Aislinn spędza z Keenanem coraz więcej czasu, a w ich związku zaczyna się co nieco psuć, postanowił odnaleźć sposób, by spędzić wieczność ze swoją ukochaną, co wiąże się również z pozb... Recenzja książki Krucha wieczność

Pasja

5.01.2011

Ostatnio głośno było o książce Janusza Głowackiego "Good night Dżerzi", co spowodowało, że zainteresowałam się twórczością Jerzego Kosińskiego. Radość moja była tym większa, że wydawnictwo Albatros wznowiło wydania jego książek i zaopatrzyło mnie w egzemplarz "Pasji" Zacznę może od tego, że pierwszy raz ktoś pomyślał o moim wzroku i książka ... Recenzja książki Pasja

@Isabelle19@Isabelle19

Łąka umarłych

5.01.2011

Pierwsza książka przeczytana w nowym roku i powiem tylko jedno - oby tak dalej. Właściwie nie wiem skąd przekonanie, że współczesna literatura polska nie oferuje czytelnikowi nic ciekawego. Może wynika to z faktu, że poczytni autorzy (czy raczej autorki) zajmują się produkcją stuprocentowych gniotów. Wystarczy jednak te bestsellery omijać szerokim ... Recenzja książki Łąka umarłych

@magdarosemary@magdarosemary