Trzy metry nad niebem Federico Moccia

Okładka Trzy metry nad niebem
autor:
Federico Moccia
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2008
ISBN:
9788374954174

Opis

Szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, doj..rzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

LA DOLCE VITA Wszystko zaczyna się niepozornie. Ona jedzie do szkoły. Jeszcze ostatnie chwile przed zajęciami wykorzystuje na powtórzenie materiału z łaciny. Jest w ostatniej klasie i czekają ją egzaminy. Babi nie ma się jednak czego obawiać. Jest jedna z lepszych uczennic, dziewczyną z dobrego ... więcej »
To moje drugie spotkanie z pisarzem, pierwsze okazało się klapą. Być może nie rozumiałam o czym autor pisze, być może na początek trafiłam na złą książkę, jednak dziwię się sama, że "Amore 14" mi się nie podobało. Po "Trzech metrach nad niebem" postanowiłam jeszcze raz spróbować z tamtą i każdą i... więcej »
„Trzy metry nad niebem” to książka, którą musiałam przeczytać. Po obejrzeniu adaptacji filmowej zakochałam się w miłosnej historii Babi i Stepa. Czy i Wy pragniecie poznać niezwykłą powieść włoską, która odniosła sukces w wielu krajach? Autor książki - Federico Moccia urodził się w Rzymie. Pr... więcej »
"Trzy metry nad niebem" chodziły za mną od dawna. Od jak dawna? Hmm odkąd obejrzałam film i po prostu byłam nim oczarowana. Musiałam przeczytać książkę i dowiedzieć się co reżyser zmienił w całej historii, a co pozostawił bez zmian. Głównych bohaterów poznajemy w momencie, gdy Babi jedzie w samoc... więcej »
Dzisiejsza recenzja będzie w sumie recenzją niespodzianką. Książka Trzy metry nad niebem wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem. W szkole, dziewczyny ciągle gadały o sławnej, hiszpańskiej produkcji na podstawie tej powieści. Postanowiłam, więc ją obejrzeć. Jednak mam w zwyczaju, że najpierw czyt... więcej »
Dodali do kolekcji
Carlotta
czekoladowaczekolada
notoco
kolorowa
Agnesd
panda420
sol
MacochaKopciuszka
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Ty i ja... trzy metry nad niebem.

Dodane przez małami

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!