Avatar @Wiesia

@Wiesia

116 obserwujących. 128 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 4 lat. Ostatnio tutaj około 16 godzin temu.
Napisz wiadomość
Obserwuj
116 obserwujących.
128 obserwowanych.
Kanapowicz od ponad 4 lat. Ostatnio tutaj około 16 godzin temu.
poniedziałek, 15 stycznia 2024

FROST

Oglądaliście miniserial na podstawie  powieści R. Mroza?

Co o nim sądzicie?

Ja nie mam porównania bo żadnej książki autora nie czytałam, ale uważam, że było dość dobrze. Do scenariusza się nie przyczepię, natomiast obsada aktorska to już inna sprawa. B. Szyc idealnie wpasował się w rolę i ciągnął poziom w górę, niestety część aktorów była z bardzo niskiej półki ( może żeby zrównoważyć budżet). Niby tylko trzecio planowi, jednak dykcja to podstawa! 

 

Sumując daję mocne 6 /10

A autorowi za jego rolę 10/10 😉

 

 

#Film
× 17
Komentarze
@Mackowy
@Mackowy · 5 miesięcy temu
Czytałem dość dawno, ale utkwiło mi w pamięci, że to była dość widowiskowa ale momentami niezbyt mądra książka, pamiętam też, że pomyślałem od razu, że sprawdziłaby się jako film/serial - no i proszę, nakręcili. Chyba obejrzę:)
× 2
@Wiesia
@Wiesia · 5 miesięcy temu
Było by lepiej gdyby dołożyli ze dwa odcinki, za dużo napakowali tego w krótkim czasie i brakowało mi stopniowego dozowania napięcia.
Jestem ciekawa czy też tak to odbierzesz.
× 1
@Mackowy
@Mackowy · 5 miesięcy temu
W tej książce były luki fabularne z tego co pamiętam i wątki klejone na siłę i byle jak, nie wiem, czy większa liczbą odcinków by to załatali 😉
× 2
@Logana
@Logana · 5 miesięcy temu
Akurat w tym temacie dość obszernie dyskutowałyśmy z koleżanką :) Zgadzam się, że dobór aktorów, szczególnie pań, był tragiczny. Tylko odtwórczynię Olgi Szrebskiej dało się zrozumieć. Co do Borysa Szyca, to nie podobał mi się jako Forst. W kilku momentach jego mimika bawiła mnie na tyle, że parskałam śmiechem, a były to dramatyczne sceny. Poza tym nie pasuje, przynajmniej w moim odczuciu, do opisu książkowego. Ja w roli Forsta widziałabym Leszka Lichotę. Jeśli chodzi o fabułę, to serial łączy w sobie dwa pierwsze tomy cyklu. Osoba, która nie czytała wcześniej książek może mieć problem ze zrozumieniem sensu. Serial zbyt skupił się na mało znaczących scenach, jak budzący się ze snu Forst, a za mało na ukazaniu logicznej całości historii. Monolog Agaty w schronisku to bełkot wydłużany przez aktorkę w nieskończoność. Nie szło go zrozumieć, bo (jak trafnie zauważyłaś) dykcja tragiczna. Musiałam włączyć napisy. Nie jest oczywiste czemu bohaterowie postępowali w taki sposób, a nie inny. Tu przykład - jak Forst domyślił się, gdzie jest Agata? Po tym niejasnym cytacie z Biblii?
To, co mi się podobało, to ujęcia gór. Piękne widoki...
W skali 1-10 serial oceniam na 5.
× 1
@Wiesia
@Wiesia · 5 miesięcy temu
Widoki faktycznie piękne. Szyc jak dla mnie wyróżniał się na plus ( chociaż osobiście go nie cierpię) ale na tle innych aktorów, to nie było trudne.
Jego mimiki nie zauważyłam, bo skupiałam się na odróżnieniu aktorów. Przykładowo pani prokurator, dziennikarka i jedna z policjantek, były tak podobne( a przy tym nijakie), że początkowo nie wiedziałam która jest którą.

Ostatnio oglądałam świetny serial Erynie(chyba dobrze napisałam tytuł), po którym stwierdziłam, że Polacy potrafią!
× 1
@Logana
@Logana · 5 miesięcy temu
Tak, to prawda, że aktorki są do siebie podobne. Też pomyliłam policjantkę z panią prokurator.

Serial Eryniewpadł mi w oko, ale chciałam najpierw obejrzeć pierwszą część Głowa Minotaura. Błędnie założyłam, że została zekranizowana. Nie czytałam tej serii Marka Krajewskiego, a raczej staram się najpierw przeczytać książkę. Dlatego odkładałam w czasie Erynie. Mam zaległy serial Ukochane dziecko.Książka była bardzo dobra, a koleżanka twierdzi, że miniserial też robi wrażenie. W przypadkuInformacji zwrotnejsię nie myliła. To polski serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka. Świetnie odegrana rola Kani przez Arkadiusza Jakubika.
× 1
@Regalia92
@Regalia92 · 5 miesięcy temu
Jeee, też nie czytałam Mroza i też miałam czelność obejrzeć (no bo tak nie można, nie czytasz, a oglądasz serial). Obejrzałam właśnie przez Borysa, ale gdybym miała oglądać raz jeszcze to nie, dziękuję. No średniak nooo. Taki monotonny tempem ten serial szedł, nie było jak dla mnie tych takich przyspieszeń i zwolnień. Ten sam problem miałam z dialogami, bo hm, no one są takie, jakby ktoś cały czas był zły na cały świat i teraz będę oznajmiał wszem wobec, że ze mnie jest taki Brudny Harry i wszyscy się ode mnie odpier...; no, ten styl języka, gdzie przekleństwa nużą. Ale za to ładne widoczki były :)
× 1

Archiwum

2024

2021

© 2007 - 2024 nakanapie.pl