Gra Geralda

autor: Stephen King
Gra Geralda
7.79
Ocena 7.79 na 10 możliwych
Na podstawie 56 ocen kanapowiczów
Mistrzowsko napisany horror psychologiczny, ukazujący kobietę w sytuacji ekstrem...
Mistrzowsko napisany horror psychologiczny, ukazujący kobietę w sytuacji ekstremalnej. Chcąc ratować życie, musi pokonać strach i wznieść się na szczyty swojej odwagi. To, co wydarzyło się 30 lat wcześniej nad jeziorem Dark Score, podczas całkowitego zaćmienia Słońca, rzuca posępny cień na życie głó...
Pełny opis
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7359-385-5 ( 9788373593855 )
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 350
puchar @shamrok @shamrok pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Gra Geralda - Stephen King
Zabierając się za pisanie recenzji tej książki myślałam, że wszystko pójdzie mi jak po maśle, bo mam wyrobione zdanie o niej. Kiedy przyszło co do czego naszła mnie pewna blokada, więc może zacznę skąd wziął się pomysł na jej przeczytanie. Otóż w bibliotece zawsze wybierałam po pięć książek, aby mie...
Gra Geralda
Ta powieść Stephena Kinga pretenduje do miana niby-horrorów. Wprowadzając w gęstą atmosferę strachu pisarz, dla odmiany, nie epatuje nadprzyrodzonymi pierwiastkami. Tu wszystko, co rozgrywa się w (niemal) opuszczonym letnim domku, rozgrywać się mogło naprawdę. To zaś, co przydarzyło się J...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Jenny_89
@Jenny_89 2010-08-21
Przeczytane (2010-01-01)
Miałam ochotę porzucić ją po około 100 stronach, ale na szczęście tego nie zrobiłam. Druga połowa jest o wiele ciekawsza a końcówka wynagradza nam dość nudny początek. Autor naprawdę świetnie przedstawił psychologiczną stronę głównej bohaterki (jeśli można tak to nazwać): jej cierpienie, głosy w głowie, traumę z dzieciństwa, którą było molestowanie seksualne i wszystko co się z nią działo podczas gdy była zakuta w kajdanki. King potrafi bardzo zręcznie "zacierać" granicę pomiędzy rzeczywistością a wyobraźnią Jessie. W nocy zaczyna ona dostrzegać rzeczy, co do których nie jest pewna czy istnieją naprawdę czy są tylko wytworem jej wyobraźni... Z całej powieści najbardziej zapadły mi w pamięć sceny molestowania seksualne (dosyć skrupulatnie opisane) i opowieść o Raymondzie Andrew Joubercie - mężczyźnie, który organizował sobie wycieczki na cmentarze i bezcześcił zwłoki - mocne w porównaniu co do reszty książki.
@Rebellish
@Rebellish 2010-06-28
Przeczytane (2007-07-28)
Niestety nie dałam rady przeczytać tej książki do końca. Nudziłam się przy niej niesamowicie i postanowiłam nie tracić czasu. Jestem naprawdę zaskoczona, że ta książka (właściwie to książka Kinga!) tak mnie nudziła, że musiałam ją odłożyć z powrotem na półkę. Nie doszłam nawet do połowy. Właściwie to nawet do połowy połowy. Może skuszę się na nią za jakiś czas. Na razie dam sobie spokój.
@Lukrecja
@Lukrecja 2011-01-30
Przeczytane (2011-01-30)
Ludzie nie wierzyli mi, gdy streściłam im fabułę tej książki. Jak można coś takiego rozłożyć na 300+ stron? Warto jednak przeczytać tę książkę ze względu na niesamowite opisy przeżyć bohaterki. Krytycy twierdzą, że to najbardziej "mroczna" powieść Kinga. Sprostowanie: najbardziej "psychologiczna" powieść.
@wer.
@wer. 2010-03-09
Przeczytane (2007-07-28)
niesamowita. King zbudował całą postać wnikając w jej przeszłość i najgłębsze myśli. Stworzył atmosferę która przyprawiła mnie o gęsią skórkę, i o ile wczesniejsza czytana przeze mnie pozycja Kinga (Miasteczko Salem) mnie znudziła, tak "Gra Geralda" porwała mnie od samego początku.
@MmeStraitjacket
@MmeStraitjacket 2010-01-28
Przeczytane (2007-07-28)
Akcja toczy się w JEDNYM pokoju. Jednym. I jak tu nie kochać Kinga? Wnikliwa analiza psychiki praktycznie skazanej na śmierć i zapomnienie młodej kobiety. Przeczytałam ją w jedno popołudnie, w poczekalni u lekarza (ach, te nasze polskie kolejki...). Polecam.
@camaieu
@camaieu 2014-03-23
Przeczytane (2014-03-23)
czasami mam wrażenie, że King sam sobie robi te wszystkie obrzydliwe rzeczy, żeby później je opisywać w swoich książkach. brawa za tę książkę - po jej przeczytaniu nigdy nie dam się przykuć kajdankami do łóżka :)
@Sky
@Sky 2014-09-07
Przeczytane (2014-09-07)
zachwyciłam się "Dolores Claiborne", ale ta nie zaciekawiła mnie aż tak bardzo... momentami zmuszałam się do czytania tego, mimo że były chwile, kiedy czytałam z zapartym tchem. ogólnie średnia lektura.
@Manhattan
@Manhattan 2010-04-04
Przeczytane (2007-07-28)
Powiem szczerze, że ów książka była intrygująca. Podczas jej czytania, leżąc w wygodnym łóżeczku z kubkiem herbatki, naprawdę rodziło się we mnie współczucie dla głównej bohaterki.
AR
@arashi77 2009-03-28
Przeczytane (2009-03-28)
Genialna. Jedna z najlepszych książek Kinga. Dowód na to, że można zbudować grozę, mając do dyspozycji wyłącznie jeden pokój... Niesamowita powieść :)
@FiolkaK
@FiolkaK 2014-09-09
Temat na książkę może nie szczególnie trafiony, ale za to wykonanie mistrzowskie. Dokładnie przedstawione uczucia, emocje, zachowania....Świetna!
Autorzy
Stephen King
Stephen King
Stephen Edwin King – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen. Jego książki rozeszły się w nakładzie prz...
Inne książki:
Książka Zielona mila
Książka Lśnienie
Książka Carrie
Książka Miasteczko Salem