Ludzie i demony

26.04.2022

Po genialnym „Malowanym człowieku” już nie mogłem się doczekać kolejnej części, czyli „Pustynnej Włóczni”. Niezmiernie cieszę się, że Fabryka Słów zdecydowała się na nowe wydanie tej świetnej historii, gdyż dzięki temu zmotywowałem się, by nareszcie ją przeczytać. Ponadto, to nowe wydanie jest przepiękne zarówno okładki, jak i ilustracje Dominika ... Recenzja książki Pustynna włócznia. Księga 1

Intensywna lektura

26.04.2022

Zwykle nie sięgam po książki o medycynie, ale po bardzo dobrych „Siedmiu wiekach śmierci” od tego samego wydawnictwa, postanowiłem nieco zmienić swoje nawyki. Tym razem trafiło na „Stan krytyczny” autorstwa dr Matta Morgana. Muszę również przyznać, że przyciągnęła mnie także ładna, minimalistyczna okładka. Atutem dla takiego medycznego laika jak j... Recenzja książki Stan krytyczny. Opowieści z pogranicza ludzkiego życia

Początek czegoś nowego....

26.04.2022

„O włos” to pierwszy tom nowej serii Katarzyny Bondy z detektywem Jakubem Sobieskim w roli głównej. Jest to dość dobry kryminał i obiecujący początek serii, którą z przyjemnością będę śledzić dalej. Akcja została osadzona w Warszawie, ale ukazana jest jej brudna strona. Świat sutenerstwa, luksusowych prostytutek, narkotyków, skorumpowanych policj... Recenzja książki O włos

@w_swiecie_ksiazek@w_swiecie_ksiazek

Tego to się nie spodziewałam

26.04.2022

Myślę, że „Fighter” to książka, która nie powinna mi się podobać i której nie powinnam polecać, a jednak jest inaczej. Czasami po prostu trafia się na takie historie, które wydają się słabe, ale mimo to sprawiają, że świetnie się przy nich bawimy. I za tę właśnie rozrywkę podczas czytania polubiłam najnowszą książkę Pauliny Świst. „Fighter” to mo... Recenzja książki Fighter

@w_swiecie_ksiazek@w_swiecie_ksiazek

jestem nią oczarowana!

26.04.2022

Nawet sobie nie wyobrażacie, jak cieszę się, że dziewczyny namówiły mnie wzięcia udziału w dodatkowym naborze na recenzentów tej książki. Nie potrafię okazać swojej radości. Bardzo dziękuję wydawnictwu, za możliwość poznania tej książki. Zatracając się w lekturze, poznacie Joannę, która niedawno straciła matkę, która walczyła z rakiem. Joanna pro... Recenzja książki Tam, gdzie las spotyka się z niebem

JA
@ja.czytam

Nie myślcie nad fabułą tej książki zbyt długo!

26.04.2022

W piątkowy wieczór i sobotni poranek pochłonął mnie „Echo Man”. Wciągnął w swój świat od pierwszej strony. Zaciekawił tym, co będzie dalej. A dalej było tylko coraz bardziej brutalnie. Gdybym miała określić tę książkę jednym słowem, byłaby to właśnie „brutalność”. Makabryczne opisy morderstw, które niejednokrotnie przyprawiają o ciarki i powod... Recenzja książki Echo man

@w_swiecie_ksiazek@w_swiecie_ksiazek × 1

Kojąca lektura o tym jak zachować spokój w coraz większym światowym chaosie

26.04.2022

Książka o niepozornym tytule i niewielkiej ilości stron, która bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie swoją treścią. Mam tu na myśli zarówno poruszaną tematykę dotyczącą wyzwań przed jakimi stajemy w dzisiejszych czasach jak np. nierealne kanony piękna, ciągłe życie w pośpiechu czy coraz intensywniejsze wykorzystywanie telefonów i nowoczesnych technolo... Recenzja książki Nasza nerwowa planeta

wspólne perwersje

26.04.2022

„WSPÓLNE PERWERSJE” KASA I PERWERSJE TOM 3 AUTOR: MEGHAN MARCH @Link WYDAWNICTWO: EDITIO SERIA: EDITIO RED @Link Dzisiaj przychodzę do was z ostatnią częścią trylogii „Kasa i perwersje”, która jest dopełnieniem całości historii Holly i Creightona. Poprzednie części czytałam z przyjemnością i również szybko, więc tutaj też nie było inaczej:)... Recenzja książki Wspólne perwersje

Cały jestem twój

26.04.2022

"Jesteś Desmondem..." Lilka ma trudne dzieciństwo. Gdy tylko okazuję się, że jest albinoską matka porzuca ją. Wychowaniem zajął się dziadek i zrobił to najlepiej jak tylko było to możliwe. Wpoił jej zasady wartości i miłość do koni. To właśnie ta miłość połączyła Liliane i Doriana. Czy dwie zupełnie obce osoby z totalnie różnych światów mają szan... Recenzja książki Cały jestem twój

@po_czytane_@po_czytane_

Zapomniany. W matni strachu

26.04.2022

"Zapomniany. W matni strachu" jest kontynuacją historii człowieka postawionego w obliczu zniewolenia i śmierci głodowej. Otwarte zakończenie pierwszej części spowodowało u mnie głód, by poznać dalsze losy Patryka. To, co tym razem spotkałam na kartach powieści, tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że Adrian Bednarek jest jednym z tych autorów, kt... Recenzja książki W matni strachu

@iza.81@iza.81 × 6

"Możesz mi bez obaw wyznać swoje grzechy..."

26.04.2022

Po poprzedniej książce bardzo długo miałam tzw. syndrom odstawienia, na który nałożył się syndrom następnej książki. Ciężko mi było zacząć czytać coś innego z obawy, że kolejna książka nie sprosta oczekiwaniom i dopiero polecajka Ani przełamała ten czytelniczy impas. „Uczynkiem i zaniedbaniem” świetnie wybiło klin. Dobry, rasowy, dojrzały krymi... Recenzja książki Uczynkiem i zaniedbaniem

@landrynkowa@landrynkowa × 13

dziesięć

26.04.2022

Życie jawi się człowiekowi na wiele sposobów. Osadzone w ramach przeżywania jako sensowne lub bezsensowne. Jeden będzie przeżywał jako zbędne, nijakie, bezwartościowe i puste, inny będzie postrzegał jako piękne, bogate, wielobarwne. O tym, w jaki sposób owe istnienie będzie widziane, decyduje sposób przeżywania wartości, którymi usłane jest jego ż... Recenzja książki Dziesięć

Na krawędzi prawdy

26.04.2022

,,Na krawędzi prawdy” Victoria Black to drugi tom serii ,,Związani lojalnością" Letticia kochała fotografowanie, ale najbardziej pracę dziennikarki w redakcji przyjaciółki Chiary Gottardi. Nie miała w życiu łatwo, dzieciństwo to jedna wielka trauma, w wieku dwunastu lat była zmuszona, do rzeczy, których żadne dziecko, nigdy nie powinno robić. Uraz... Recenzja książki Na krawędzi prawdy

@ela_r22@ela_r22 × 17

Internet też potrafi uzależnić

26.04.2022

Kiedy Leon idzie na randkę z Sandrą, nie spodziewa się że zostanie ona zrelacjonowana na żywo na Instagramie. Wyśmiewany i upokorzony przez tysiące ludzi i znajomych poznaje co to jest hejt i jak wredni potrafią być ludzie. Ponieważ rodzice Leona są zamożnymi ludzi, on sam ma łatwy dostęp do pieniędzy, a żeby ustrzec się przed kolejna falą hejtu p... Recenzja książki Apka

Kochaj mnie czule

26.04.2022

Natalia nie miała łatwego. Ojciec przed laty, bez słowa pożegnania, porzucił swoją żonę oraz czwórkę dzieci. Dziewczyna, jako najstarsza z rodzeństwa, musiała przejąć obowiązki matki, która kompletnie nie radziła sobie z odejściem męża. Dbała o młodszych braci i zamartwiała się o wiecznie szukającą przygód siostrę. Kiedy poznała dobrego, opiekuńc... Recenzja książki Kochaj mnie czule

Nie mówiąc nikomu - pod patronatem CzBK

26.04.2022

Każdy z nas skrywa sekrety. Niewypowiedziane pragnienia, marzenia, ból. Cierpienie, które maskowane jest pod fasadą szczęścia i radości. Samotność, bezradność, niezrozumienie, żal, złość. Gdy w końcu wszystko się wyda, to co komuś leżało na sercu, będzie trzeba się zmierzyć nie tylko z prawdą, lecz również ze świadomością, że stworzyło się tak wie... Recenzja książki Nie mówiąc nikomu

Zgodnie z prawdą - pod patronatem CzBK

26.04.2022

Gdy raz kłamstwo zakorzeni się w związku, mimo jego wyplenienia stale będzie powracać, jak niechciany chwast. Przypominać o swojej obecności, wzbudzać poczucie winy, strach, lęk. Z czasem do tajemnicy można się przyzwyczaić, jednak zapętlająca się na szyi pętla, każdego dnia coraz bardziej daje o sobie znać, uwiera, a towarzyszący mu stres staje s... Recenzja książki Zgodnie z prawdą

Czas wyborów- pod patronatem CzBK

26.04.2022

,, Raz ujawnione tajemnice sieją zamęt podobny do wojny. Burzą mury, niszczą więzi, podkopują fundamenty. Osłabiają morale, zwracają przeciwko sobie ludzi, sprawiają, że człowiek chce zamknąć się na cztery spusty w bezpiecznej kryjówce i udawać przed całym światem, że nie istnieje''. Ciężko zbudować trwałe fundamenty na zgliszczach. Gdy już two... Recenzja książki Czas wyborów

Wciągająca, piękna historia

26.04.2022

Bolesna przeszłość kładzie się cieniem na teraźniejszość. Po traumatycznych przeżyciach ciężko ruszyć naprzód, gdyż demony często dają o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie. Nawet gdy zakopie się je w najdalszych czeluściach podświadomości, potrafią odnaleźć drogę, by zburzyć powoli budujące się fundamenty stabilizacji. Dotkliwe wspomnienia... Recenzja książki Tajemnica z przeszłości

Gorzki smak marzeń- pod patronatem CzBK

26.04.2022

Los często bywa okrutny. Daje nadzieję, spokój, radość i gdy już się myśli, że nikt, ani nic nie zmąci tego szczęścia, obnaża nasze słabości i uderza w czuły punkt, burząc marzenia, beztroskę, jak domek z kart. Jedni udźwigną te bezlitosne doświadczenia, inni przytłoczeni wydarzeniami, popadną w marazm, apatię. Depresja to straszna choroba. Odbier... Recenzja książki Gorzki smak marzeń

Emocjonalny rollercoaster

26.04.2022

Spektakularne i chwytające za serce zakończenie trylogii „Gołąb i wąż”. Czarownica, łowca czarownic i wielka miłość, która ich połączyła – pewnie większość czytelników już o tym słyszała. „Gołąb i wąż” to książka, o której swego czasu było głośno. Jednak po premierze finałowej części tej serii zachwyty i wzruszenia tą trylogią nie cichną, a poz... Recenzja książki Bogowie i potwory

@Bookallia@Bookallia × 10

Nakarm mnie wspomnieniami!

26.04.2022

Podpalaczka to powieść na pograniczu fantastyki młodzieżowej i tej dla dorosłych. Mówi się, że zemsta smakuje tylko na chłodno, ale czy na pewno to prawda? Pełna magii historia zabiera nas do świata, gdzie desperacja przenika się z ideałami, a nadzieja daje motywacje do życia. Dziś zabieram Was w podróż do królestwa, w którym w każdym kącie czyha ... Recenzja książki Podpalaczka

świetna

26.04.2022

Ami była jeszcze dzieckiem, kiedy straciła rodziców. To jej brat Jason się nią zajął, mieli tylko siebie. Był dla niej wspaniałym bratem, zawsze mogła na niego liczyć, mocno go kochała. Dlatego, kiedy dowiaduje się o tragicznym wypadku, w którym traci życie, nie potrafi się pozbierać. Odcina się od wszystkiego, całe dnie spędza samotnie w domu. Ni... Recenzja książki Chcę, żebyś wiedział

Każdy ma swoją drogę

26.04.2022

Przychodzą w naszym życiu momenty, kiedy jesteśmy tak zmęczeni, zagubieni i pozbawieni motywacji do dalszego działania, że w głowie kołacze nam się tylko jedna myśl: uciec! Zostawić za sobą kłopoty i stresy i zaszyć się w jakimś ustronnym miejscu celebrując nieśpiesznie codzienność i podziwiając świat wokół. Z dala od cywilizacji, blisko natury. K... Recenzja książki Dzika droga. Jak odnalazłam siebie

@Jezynka@Jezynka × 12

Czym mam do czynienia z ofiarą syndromu sztokholmskiego?

26.04.2022

„Bez zgody” to najnowsza książka Kingi Litkowiec, która łączy w sobie erotyzm oraz elementy BDSM. Marina chciała żyć po swojemu. Nie godziła się na życie, które zaplanowali jej rodzice więc chętnie wzięła udział w castingu dla początkujących modelek. Jednak zamiast do raju trafia do samego… piekła. Pod skrzydła mężczyzny, który ma z niej zrobi... Recenzja książki Bez zgody