Wszystko o Pępku Matki Ziemi

5.05.2022

W każdym razie wszystko, co jest dostępne, a zostało zachowane w podaniach, legendach, archeologicznych badaniach, historycznych relacjach i wspomnieniach, którymi jeszcze mogą podzielić się najstarsi mieszkańcy. Naprawdę wszystko, bo dzieło Zdzisława Jana Ryna – profesora psychiatrii, naukowca, badacza medycyny i antropologii i, co jest kluczowe ... Recenzja książki Wyspa Wielkanocna. Eskulap na Rapa Nui

@Leeloo@Leeloo × 6

zemsta

5.05.2022

RECENZJA „SŁODYCZ ZEMSTY” AUTOR: MARZENA MIŁEK WYDAWNICTWO: WASPOS „Mówią, że nie ma gorszej zemsty niż ta zdradzonej kobiety” Siadając do książki „Słodycz zemsty” nie spodziewałam się, że aż tak mi przypadnie do gustu. Nie znałam pióra autorki i stylu pisania ponieważ jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością P. Marzeny i... Recenzja książki Słodycz zemsty

Wiersze (nie tylko) o miłości.

5.05.2022

Jak już kilkukrotnie pisałam, lubię poezję, mam swoich ulubionych poetów i ulubione wiersze. Jednak staram się sięgać również po nieznane mi utwory. Tym razem jednak wzięłam do ręki po raz kolejny wiersze Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej. Najważniejszym motywem jej poezji jest oczywiście miłość, autorka nazywana jest poetka miłości. Jej wiers... Recenzja książki Klasyka mistrzów. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Wybór poezji

@maciejek7@maciejek7 × 26

Życie Alicji w mgnieniu oka się zawaliło...

5.05.2022

Alicja jest szczęśliwa, ma wspaniałego narzeczonego, świetną pracę, mieszkanie i wydaje się, że niczego jej w życiu nie brakuje. W niedługim czasie planuje poślubić Daniela -wybranka swojego serca, w którym jest szaleńczo zakochana. Jest troskliwy, uczuciowy, dba o nią jak o najcenniejszy skarb. Kobieta może mu się zwierzyć ze wszystkiego i robi t... Recenzja książki Uwięziona

Royal

5.05.2022

Royal w tragicznych okolicznościach stracił narzeczoną. Mężczyzna szuka zemsty, ale też niesamowicie cierpi. Na co dzień prowadzi bar i salon tatuażu i w pracy stara się znaleźć ukojenie. Wszystko się zmienia, kiedy spotyka Avalon, która jest piękną kobietą i wzbudza jego zainteresowanie. Royal jednak przez swój ból, tajemnice i chęć zemsty boi si... Recenzja książki Royal. Dzikość i krew

Recenzja

5.05.2022

Danuta Noszczyńska ma na koncie już sporą kolekcję napisanych przez siebie książek, jednak dla mnie to było pierwsze spotkanie z jej twórczością. Gdy w moje ręce trafiła „Pola. Wnuczka Wariatki” nie byłam w stanie przewidzieć jak potoczy się moja przygoda z tą książką. Gdy Pola sprzeciwiła się swojej matce, nie spodziewała się, że ta podejmie wo... Recenzja książki Pola. Wnuczka wariatki

Spełniać marzenia...

5.05.2022

Z ogromną przyjemnością przeniosłam się na powrót do maleńkiej górskiej wioseczki Nieznajomka położonej w paśmie Gorców, gdzie zaprosiła mnie Agnieszka Krawczyk w swojej najnowszej powieści zatytułowanej "Uzdrowicielka". To druga część cyklu "Leśne ustronie", który jesienią ubiegłego roku dosłownie skradł moje serce. Jak było teraz?... Nieznajomk... Recenzja książki Uzdrowicielka

Naprawdę przyzwoita kontynuacja!

5.05.2022

Twórczość Claire McFall miałam okazję poznać przy okazji jej debiutu, którym był pierwszy tom cyklu o Przewoźniku, czyli chłopaku, który przeprowadza dusze ludzi w zaświaty. „Przewoźnik”, czyli pierwszy tom cyklu, został wydawniczą sensacją w Chinach, gdzie sprzedano ponad 2 miliony egzemplarzy książki. Zawrotna popularność książki przyczyniła się... Recenzja książki Intruzi

I że ci (nie) odpuszczę

5.05.2022

Jennifer Wright "I że ci (nie) odpuszczę" Najbardziej mordercze kobiety w historii, Władczynie, wojowniczki, piratki, pokojówki, niewolnice. Damy i proste kobiety. Morderczynie, trucicielki, kobiety stojące na czele sekt. Żyjące setki lat temu, a także w dwudziestym wieku. Niepoczytalne, działające w afekcie bądź z całkowitą premedytacją. Przyz... Recenzja książki I że ci (nie) odpuszczę

Umowa na miłość

5.05.2022

Sophie to młoda kobieta, nad którą przez lata znęcał się partner, dopiero po zajściu ciążę, dla dobra swojego, a przede wszystkim dziecka, postanowiła odejść i uwolnić się z koszmaru. Gdy już myślała, że jej życie zaczęło się układać, przeszłość ponownie ją dopadła. Były partner porwał ich syna i zażądał za niego pieniędzy, których Sophie nie miał... Recenzja książki Umowa na miłość

Uskrzydlająca nadzieja

5.05.2022

"Wróbel w getcie" Kristy Cambron to druga część z cyklu "Ukryte arcydzieło". Cześć można czytać oddzielnie, co też uczyniłam. Żałuję jednak, że nie sięgnęłam najpierw po książkę "Motyl i skrzypce", bo pozwoliłoby mi to bardziej wczuć się w historię Sery i Jamesa. Brak znajomości początku ich znajomości spowodował, że nie do końca odnalazłam się w ... Recenzja książki Wróbel w getcie

Czy warto grać w zielone?

5.05.2022

Mam przyjemność zrecenzowania książki autorstwa Katarzyny Kieleckiej pt. ,,Gra w zielone". Przyznam się szczerze, że po raz pierwszy miałam styczność z literaturą tej właśnie autorki, czego bardzo żałuję. Książka, którą miałam okazję teraz czytać jest lekką i przyjemną w czytaniu lekturą. Nawet nie wiem kiedy, a już znalazłam się na ostatniej stro... Recenzja książki Gra w zielone

świetna

5.05.2022

Anna od dawna przyjeżdżała do domu tylko w odwiedziny. Chodziła do najlepszych szkół, mieszkała w internacie z dala od rodziny. Jednak jej ojciec został burmistrzem i stwierdził, że pora, aby wróciła i poszła do szkoły w rodzinnym mieście. Anna jak zawsze zrobiła to, czego od niej wymagano bez słowa sprzeciwu, chociaż tak naprawdę wcale tego nie c... Recenzja książki Ogniste serca

Emocje sięgają zenitu

5.05.2022

Po dwudziestu latach tragedia dalej trwa, choć zbliża się ku końcowi. Człowiek morderca w końcu ma zginąć za swoje zbrodnie... Od samego początku jesteśmy wrzuceni do środka historii: dramatycznej, strasznej, nie mieszczącej się w głowie. Autor świetnie sobie poradził z dwiema fazami i przeskokami w czasie w tej historii. Mieliśmy wrażenie, ż... Recenzja książki Życzę mu śmierci

@M_d_books@M_d_books × 1

Miłość prosto z piekła

5.05.2022

Jeśli miłość jest nam przeznaczona, to bez względu na to, ile czasu minie i jakie przeszkody spotkamy na swojej drodze, w końcu doświadczymy jej pełni, bo właśnie taki los był nam pisany. Osiemnastoletnia córka burmistrza Anna, po wielu latach spędzanych w szkołach z internatem, wraca do rodzinnego miasteczka w Teksasie. Niestety nie może liczy... Recenzja książki Ogniste serca

New Adult w świetnym wydaniu

5.05.2022

„Daj mi miłość” tak możemy przetłumaczyć tytuł książki, którą wczoraj udało mi się skończyć czytać. Adele zaczyna nowe życie w Nowym Jorku. Po latach upokorzeń i bycia ofiarą klasowego gangu trafia do szkoły, gdzie uczniowie wydają się być przeciwieństwem jej starych „kolegów”. Mało tego gwiazdor szkolnej drużyny koszykarskiej jest łudząco pod... Recenzja książki Give me love

„Co by było, gdybyś za swoje przekonania musiał zapłacić tym, co masz najcenniejszego?”

5.05.2022

No właśnie... Tym oto pytaniem chciałabym wprowadzić Was w moją dzisiejszą recenzję jednej z nowości od Wydawnictwa Novae Res. Mowa tutaj o debiucie od Bernarda G. Murraya - „Paryski lipiec”. W swoim dziele, autor poruszył dość poważne oraz aktualne tematy - zmiany klimatyczne oraz wątek polityczny. No nie powiem - autor zarzucił sobie bardzo dużą... Recenzja książki Paryski lipiec

Podstępna schizofrenia

5.05.2022

🌼 🌼 🌼 🌼 Trzydziestodziewięcioletni policjant Robert Nowacki zostaje wezwany do gnieźnieńskiego lasu Jelonek, gdzie leśniczy słyszał przeraźliwy krzyk młodej dziewczyny To, co tam zobaczył (kobiece ciało poszarpane ręczną piłą), wywołało u niego depresję. Bierze coraz więcej leków, które nie pomagają. Z czasem zamordowana dziewczyna zaczyna go n... Recenzja książki Podstępna schizofrenia

Ukochane dziecko

5.05.2022

🌼 🌼 🌼 🌼 Ten thriller zaczyna się tam, gdzie inne się kończą. Ukryty w lesie szałas z zabitymi oknami. Życie Leny i jej dwojga dzieci toczy się wedle ściśle określonych zasad: pory posiłków, wizyty w toalecie czy czas nauki są dokładnie wyznaczone przez porywacza, a zarazem ojca dzieci, i wszyscy ich przestrzegają. W ten sposób ojciec porywacz c... Recenzja książki Ukochane dziecko

Spacerujący z książkami

5.05.2022

🌼 🌼 🌼 🌼 Wzruszająca opowieść o tym, co łączy ludzi i sprawia, że książki są takie cudowne. Carl Kollhoff jest księgarzem niezwykłym. Łączy go z książkami miłość, która wykracza poza granice gustu. Co wieczór podczas spaceru nosi książki swoim klientom. Klienci także są wyjątkowi. Dla Carla są prawie jak przyjaciele, choć nic o nich nie wie i... Recenzja książki Spacerujący z książkami

Stacje serc

5.05.2022

🦋 🦋 🦋 W upalne lato 2017 r. pozornie zwyczajne spotkanie trochę roztargnionej i samotnej Róży oraz niedostępnego Mateusza w samym centrum Warszawy jest początkiem tajemniczych zbiegów okoliczności. Niby wszystko dzieje się jak zwykle w takich sytuacjach…Ale czy na pewno? Róża i Mateusz zdobywają się na gesty, które jeszcze całkiem niedawno wyd... Recenzja książki Stacje serc

Na rok

5.05.2022

🌼🌼🌼🌼 Matthew ma prosty plan. Chociaż wcale nie chce, poślubi Amelię, by dotrzymać niespodziewanych warunków spisanego przez jego dziadka testamentu, a potem się z nią rozwiedzie. Oprócz udawanego małżeństwa w grę wchodzą wspólne mieszkanie oraz prowadzenie prestiżowego domu mody w samym sercu Nowego Jorku. Oboje zyskają na tym układzie, powinn... Recenzja książki Na rok

Widzę Cię

5.05.2022

🌼 🌼 🌼 Agentka specjalna FBI Zoe Spencer wykorzystuje szczątki szkieletów do odtworzenia twarzy ofiar morderstw za pomocą rzeźby. Jest to proces zarówno naukowy, jak i wymagający ogromnej wrażliwości i intymności; Spencer przywiązuje się do identyfikowanych przez siebie osób i bardzo pragnie odnaleźć ich zabójców. W najnowszej sprawie Zoe odtwa... Recenzja książki Widzę cię

Truciciel

5.05.2022

🌻🌻🌻 Erotyczna historia skromnej krawcowej i bogatego projektanta mody. Wyobraź sobie, że kończysz związek jednym zdaniem.. a potem latami rozrywa Ci serce z tęsknoty... "Czasem wyobrażałem sobie… Ona jęczy z podniecenia i krzyczy z bólu. Ale ten ból jej się podoba. Po wszystkim… zostawiam ją rozpaloną i samotną. Nigdy potem nie wracam, no chyba... Recenzja książki Truciciel

Obiecałem Ci gwiazdy

5.05.2022

🌼 🌼 🌼 🌼 Maddy i Noah połączyła w dzieciństwie niezwykła przyjaźń. Wyjątkowa więź pozostała w ich sercach pomimo czterech lat rozłąki. Kiedy w ostatniej klasie liceum spotykają się ponownie, Maddy dostrzega w oczach chłopaka smutek i chłód. Postanawia przebić się przez mur, który wokół siebie zbudował i dowiedzieć się, dlaczego przed laty znikną... Recenzja książki Obiecałem ci gwiazdy