Detektywi Lasse i Maja w akcji

18.05.2022

Fenomenalna dwójka detektywów, Lasse i Maja, walczy o spadek przestępczości w cudownym, szwedzkim miasteczku Valleby. Czytając o kolejnych rozwiązywanych przez tą uroczą parę zagadkach, wyobrażałam sobie, jak wiele radości można przeżyć podczas rodzinnej lektury tych komiksów. W Valleby przestępcy są na wyciągnięcie ręki. Młodzi detektywi jako bys... Recenzja książki Zielona dywersja i inne komiksy

@Strusiowata@Strusiowata × 19

Zaproszenie - Vi Keeland

18.05.2022

💓RECENZJA Dziękuję @Link za egzemplarz do recenzji 🥰 "Nie wszystko musi być takie nienaganne. Najlepsze rzeczy w życiu to te niedoskonałe i nieidealne, jak niechlujny kok, zmięte prześcieradło po dobrym seksie..." 💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓 Stella jest szalona 😂 Ma wspaniały węch, dzięki któremu tworzy perfumy. Pewnego razu wraz z przyjacielem wchodzą niepro... Recenzja książki Zaproszenie

Głos dla tych, które są niesłyszane

18.05.2022

"Całe piękno świata" to zdecydowanie nie jest książka, którą połkniecie na raz- przeczytacie i od razu zapomnicie o prawdach w niej zawartych. Tę historię się smakuje. Powoli przewraca kartki, z których każda łamie serce w inny sposób. Koniec wojny to dla wielu nowy początek i szansa na rozpoczęcie prawdziwego życia. Dorka wraz ze swoim mężem pos... Recenzja książki Całe piękno świata

Czy znasz swoją piękną Ojczyznę? Jesteś pewien? Zawsze możesz to zmienić ...

18.05.2022

Często się zastanawiam, czy moi rodacy, tak tłumnie wyjeżdżający na urlop za granicę, znają swoją ojczyznę? Czy zwiedzili najpiękniejsze zakątki Polski, czy mogą się pochwalić znajomością Bydgoszczy czy Lublina? Nie mam takiej pewności … Katarzyna Węgrzyn zabiera nas w niesamowitą i pełną emocji podróż do największych miast Polski. To nie jest ty... Recenzja książki Gdzie w Polsce do miasta

Pradawne legendy

18.05.2022

Złe oko - Mikołaj Janicki Dawniej policjant, teraz detektyw za namową starego znajomego, wraca do swojego rodzinnego miasteczka Olszy, by pomóc w rozwiązaniu sprawy, która być może ma związek z tą z przed 12 lat. Znowu ktoś umarł.... Znowu ktoś został pozbawiony oczu... Wkrótce detektyw trafia do zielarki mieszkającej nieopodal i poznaje starą ... Recenzja książki Złe oko

Demon, który być może nie istnieje.

18.05.2022

[[Rok 1634. Z Batawii wyrusza do Amsterdamu siedem statków należących do Holenderskiej Kompanii Wschodnio-indyjskiej. Na pokładzie jednego z nich, Saardama, płyną znamienici pasażerowie: gubernator kolonii, jego żona i córka oraz… kochanka. A także słynny detektyw Samuel Pipps i oddany mu uczeń Arent Hayes. Zanim „Saardam” wypływa w morze, trędowa... Recenzja książki Demon i mroczna toń

Królowa mrocznego imperium.

18.05.2022

"Jesteś królową naszego mrocznego imperium." Don Gilardi przed śmiercią scedował swoje mafijne obowiązki na córkę. Valentina ma zostać głową rodziny. Nie jest to łatwa decyzja dla młodej dziewczyny, lecz przyjmuje schedę. Po trzech latach staje się silną, niezależną kobietą, trzymającą wszystkich w ryzach. Zyskała posłuch i estymę wśród swoic... Recenzja książki Dark Empire

@angell15@angell15 × 1

Wszystko, co ukrywamy.

18.05.2022

"Zagrażam bezpieczeństwu swoich dzieci, ale nie ma nikogo innego, kto mógłby je przed tym zagrożeniem ochronić." Rok 1957. Grace Walsh samotnie zajmuje się czwórką dzieci. Jej mąż coraz później wraca z pracy. Najwyraźniej źle znosi rodzicielstwo. Ona też, ale nikogo to nie obchodzi. Lekarz pyta czego się spodziewała. Ma pod opieką dzieci i męż... Recenzja książki Wszystko, co ukrywamy

Czy po trzech nocach to już miłość?

18.05.2022

Kiedy sięgasz po debiut, nigdy nie wiesz, co może czekać na ciebie w środku. To taka niespodzianka w formie liter. Ja podchodzę do takich książek z wielką rezerwą. Tym bardziej że jest to romans, a takowych coraz mniej czytam. Dodatkowo gdzieś o uszy obiło mi się, że książka pochodzi z wattpad. Wszystkie te rzeczy sprawiają, że już nie raz zosta... Recenzja książki Trzy noce

Znajdź mnie

18.05.2022

W ostatnim czasie zetknęłam się z książką pod tytułem "Znajdź mnie" autorstwa Doroty Śliwy. Książka przedstawia historię Ewy, która poszukuje miłości na portalach randkowych. Pewnego razu styka się z mężczyzną, który zasieje w jej życiu zamęt. Niczego nieświadoma Ewa brnie w tę znajomość, aż jej życiu zagrozi niebezpieczeństwo. Stanie się ofiarą p... Recenzja książki Znajdź mnie

W mroku antarktycznej nocy i okowach lodu

18.05.2022

Człowiek zawsze próbował mierzyć się z siłami natury, poznawać nieznane i odkrywać nieodkryte. W XIX wieku już tylko Antarktyda stanowiła niewiadomą, a jej poznanie mogło przynieść chwałę, lub śmierć. Zorganizowana przez de Gerlache’a w 1897 roku wyprawa gromadzi osiemnastu śmiałków i pasjonatów, a spektakularną historię ich eskapady na statku Be... Recenzja książki Obłęd na krańcu świata

MIŁOŚĆ, PRZYJACIEL I ZEMSTA

18.05.2022

Prawo Nestora - Paulina Nowaczyk Nestor – przystojny dwudziesto- ośmio letni mechanik, który prowadzi legalny i nielegalny biznes. Kobiety potrzebne są mu tylko do sexu. Uwielbia dominować oraz lubi sprawiać przyjemność połączoną z bólem. Dla niego nie ma zwykłego seksu. Dla niego nie ma stabilizacji... Czy znajdzie w końcu kobietę, która spełn... Recenzja książki Prawo Nestora

Wszyscy kłamią

18.05.2022

Kłamstwa. To motyw przewodni tej powieści i to one dominują fabułę. Wszyscy tam kłamią. W tej niespiesznej opowieści podążamy za Sadie Roper, córką, żoną, matką, przyjaciółką, adwokatką, i to jej oczami „oglądamy” wydarzenia. Po burzliwym rozstaniu z mężem Sadie postanawia wrócić ze Stanów do Londynu i przyjąć kłopotliwy spadek po zmarłej matce... Recenzja książki Wszystkie twoje kłamstwa

@landrynkowa@landrynkowa × 10

Zaginięcia, morderstwa i… splątanie kwantowe

18.05.2022

Splątanie kwantowe, czy jak mawiał na to Albert Einstein „upiorne oddziaływanie na odległość”… Na czym polegają i co mogą mieć wspólnego z zaginięciami oraz morderstwami? Na autostradzie A4 łączącej Katowice z Krakowem grupa zamaskowanych postaci zatrzymuje luksusowe bmw i porywa kierowcę. Okazuje się nim być Jan Potocki, milioner ze Śląska, p... Recenzja książki Splątani

„Bywa tak, że morderca nie czuje wyrzutów sumienia. Wtedy rachunek musi zapłacić ktoś inny...”

18.05.2022

„Bez powrotu” autorstwa Lisy Gray, stanowi świetne połączenie thrillera psychologicznego z lekkim kryminałem. Jest to trzeci tom serii przygód detektyw Jessiki Shaw, w której prawie co chwilę następuje duży zwrot akcji. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej pani, jednak po tej przygodzie muszę szybko nadrobić swoje braki. Pisarka w świ... Recenzja książki Bez powrotu

Burzliwy początek nowego życia

18.05.2022

Ivy rozstaje się ze swoim partnerem, ale czy to zniszczy jej marzenie o macierzyństwie? Ani trochę! Dziewczyna jest w końcu „Niepokorna”, aż 30-letnia, dziecko być musi i to już koniecznie. Z ojcem na pełen etat lub nie, co za problem. Pewna swego odwiedza więc bank spe- ups, nie, klub dla swingersów w poszukiwaniu nieświadomego niczego kochanka. ... Recenzja książki Niepokorna

Kółko wózeczka i starsza pani

18.05.2022

Przybywam ze spotkania z twórczością Jacka Galińskiego "Kółko się Pani urwało". Przebiegło ono w atmosferze uśmiechu pod nosem, przez gromkie salwy niekontrolowanego śmiechu. 🧁Moje pierwsze skojarzenie powędrowało w stronę filmu "Starsza Pani musi zniknąć", czyli jak pozbyć się niepotrzebnej staruszki. Główna bohaterka, Zofia Wilkońska, to nieosz... Recenzja książki Kółko się pani urwało

Cienka granica między pogłębieniem a przeinaczeniem

18.05.2022

Książka ta przeznaczona jest dla tych, którzy dość dobrze znają Pismo Święte, ponieważ każde z pięciu zebranych opowiadań bazuje na konkretnych, starotestamentowych opowieściach. Joanna Osesik podjęła się próby dopowiedzenia tego, co biblijna narracja pozostawiła w sferze domysłu. A jest to zadanie o tyle niełatwe, co i – przynajmniej w moim odczu... Recenzja książki Opowieści biblijne oczami kobiet

@atypowy@atypowy × 11

Niewybaczalne zbrodnie

18.05.2022

Każdy z nas ma takie książki, z którymi zostaje na dłużej i wraca do nich myślami. Tak jest u mnie w przypadku "Niewybaczalne" Izabeli Janiszewskiej. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale mogę śmiało powiedzieć, że nie ostatnie. 🔪Kłamstwo ma krótkie nogi, prędzej czy później ujrzy światło dzienne. Zuzanna przekonana, że jej matka zmarła ... Recenzja książki Niewybaczalne

@florenka@florenka × 1

Odzyskaj mnie

18.05.2022

„Kurwa! Ta kobieta mnie kiedyś wpędzi do grobu, jak Boga kocham. Jakim cudem ona jeszcze w ogóle żyje, skoro podejmuje tak skrajnie nieodpowiedzialne decyzje?!” Jak ja czekałam na tą część i dalsze losy Piotra i Igi! Do tej pory czułam rozpacz i gniew jakie mną ogarnęły, gdy skończyłam czytać „Złap mnie”. A teraz miałam dostać odpowiedzi na ws... Recenzja książki Odzyskaj mnie

Słodki tatuś

18.05.2022

Jak wiemy, nie tylko kobiety mogą zostać wykorzystane. Dotyczy to również mężczyzn, choć pewnie w dużo mniejszym stopniu. Bywa że w takich przypadkach w społeczeństwie uaktywniają się dyskryminacja i seksizm. A przecież tak samo kobieta, jak i mężczyzna mają takie same prawa. Każdy sam decyduje o tym, z kim chce być, a z kim nie. Mamy tu także ci... Recenzja książki Słodki tatuś

@iza.81@iza.81 × 5

Zawsze jest nadzieja na miłość

18.05.2022

"Niezależnie, co nas w życiu spotkało, zawsze możemy spróbować w życiu jeszcze raz.” Każdy z nas ma jakieś pragnienia i marzenia, które nie raz trudno spełnić, gdyż różne okoliczności powodują, że odsuwają się one w czasie. Czasami jakieś przykre doświadczenia sprawiają, że tracimy nadzieję na ich realizację. Bohaterowie powieści „Marzeni... Recenzja książki Marzenia spełniają się jesienią

@Mirka@Mirka × 9

Jak trudno być kobietą.

18.05.2022

W oryginale „Difficult Women”, zaś w polskim wydaniu mamy do czynienia z tytułem bardziej wymownym, bo kim są Histeryczki? Hipokrates i Platon mówili o macicy histeria, która, według nich miała tendencję do wędrowania po kobiecym ciele, powodując szereg schorzeń fizycznych i psychicznych. W XVIII i XIX wieku histeria kobieca była jednym z najczęś... Recenzja książki Histeryczki

@Asamitt@Asamitt × 20

Świetna, wstrząsająca i wyrazista

18.05.2022

„Zabierz dzieci, wyjedź z miasta” to powalająca kontynuacja „Piętna Katriny”. O „Piętnie Katriny” pisałam z wielkim zachwytem, bo była to książka przyprawiająca o dreszcze i ciężko było o niej zapomnieć. „Zabierz dzieci, wyjedź z miasta” zawiera dalsze losy Amy. Przeszłość, o której miała nadzieję zapomnieć, powraca, a jej życiu może zagrażać nieb... Recenzja książki Zabierz dzieci, wyjedź z miasta

@Bookallia@Bookallia × 11

Przeciwieństwa się przyciągają

18.05.2022

Nie czytam romansów, sięgam po nie bardzo rzadko, ale ta książka mnie zachwyciła. To nie jest zwyczajna historia miłosna, to opowieść o tym, jak dwa różne światy zetknęły się ze sobą i wywołały burzę w swoim życiu. Oni byli jak ogień i woda, jak dzień i noc, jak upał i chłód, a jednak wbrew wszystkim i wszystkiemu połączyło ich uczucie. By... Recenzja książki Naucz mnie kochać