dostępne tylko u nas

Suknia

12.08.2021

Znając fabułę tej książki i patrząc na jej okładkę, zaskakujące wydawać się mogą w niej trzy elementy: tytuł, podtytuł i zdjęcie ją wypełniające. Zaskakujące, bo wprowadzające w całkiem błędne myślenie o treści tej powieści. Można bowiem odnieść wrażenie, że oto przed nami znajduje się pełna danych faktograficznych opowieść o królewskim ślubie ora... Recenzja książki Suknia. Opowieść o królewskim ślubie

Na jedną noc

11.08.2021

"Na jedną noc" autorstwa Kristen Callihan Na początku tej książki byłam pewna, że będzie to kolejna typowa historia amerykańskiego bożyszcza, który łamie kobiece serca. Tak się jednak nie okazało. Jakież było moje zdziwienie, kiedy zorientowałam się, że główny bohater jest tak samo mądry jak przystojny. Czyli BARDZO! Ana jest cichą, spokojną i ... Recenzja książki Na jedną noc

Kiedy choruje dusza

11.08.2021

Rozmaite statystyki podają, iż z anoreksją zmaga się co pięćdziesiąta dorosła osoba (1-2 %). Najczęściej choruje młodzież w przedziale wiekowym 18-20 lat. Przypadłość ta w mniejszym stopniu dotyczy mężczyzn. Według National Association Anorexia Nervosa and Associated Disorders, 1,5 % kobiet cierpi na bulimię. Przyczyny tego schorzenia mają różnora... Recenzja książki Głos w mojej głowie

Pełna przygód droga w nieznane

11.08.2021

Na tę książkę czekałam od kiedy tylko autorka ogłosiła datę premiery na swoim instagramowym koncie. Czy warto było czekać? Czy „Droga do Wyraju” okaże się szlakiem godnym zapamiętania, czy może konkretnym fiaskiem?  Powieść opowiada o wąpierzu Elganie, który co rusz zostaje wplątany w różne sprawy. A wszystko zaczyna się niewinnie, kiedy decydu... Recenzja książki Droga do Wyraju

@Almaranth@Almaranth × 6

Pełnosprawni inaczej.

11.08.2021

"Nie przywitam się z państwem na ulicy. Szkic o doświadczaniu" Zastanawiam się, czy sięgnęłabym po tę książkę, gdybym sama nie była osobą niepełnosprawną..., możliwe, że tak, lecz odbieranie jej przez osoby całkowicie sprawne z pewnością jest inne niż moje. Pani Maria Reimann, osoba niedowidząca, na podstawie swoich doświadczeń oraz rozmów z kobie... Recenzja książki Nie przywitam się z państwem na ulicy

@maciejek7@maciejek7 × 10

Uciekaj, mała Jael

10.08.2021

Na początku trochę Wam zaspojleruję moją opinię, bo wiem, że wiele z Was nie jest przekonanych do literatury erotycznej. Ja czasem też nie, bo zbyt wiele w życiu przeczytałam złych książek z tej kategorii. Muszę jednak przyznać, że ta jest po prostu świetna. Dodam tylko jeszcze, że Jagna Ambroziak od razu z najwyższej półki zadebiutowała na rynku ... Recenzja książki Garderoba

@klaudiaannacebula@klaudiaannacebula × 3

Ocalić od zapomnienia...

10.08.2021

"Ocalać...Zofia Rydet a fotografia wernakularna." Niniejsza książka jest efektem prac badawczych w ramach grantu „Zofia Rydet. Dziedzictwo kulturowe i eksperyment fotograficzny” realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki. Owa Pani, której nie znałam wcześniej, to polska artystka fotograf, uhonorowana wieloma prestiżowymi ... Recenzja książki Ocalać

Chwyć ją....

10.08.2021

A.L. Jackson i jej książka Chwyć mnie, to pierwsza pozycja autorki, która trafiła w moje ręce. Pierwsza, ale na pewno nie ostatnia. Nie jest to typowy romans, prym w fabule wiedzie tajemnica. Każdy w życiu jakąś ma a w tym przypadku ma ją każdy z bohaterów. Chwyć mnie to druga część serii o gwiazdach zespołu Carolina George. Głównymi bohaterami są... Recenzja książki Chwyć mnie

@Damka1988@Damka1988 × 1

Niebezpieczne związki

10.08.2021

"Niebezpieczne związki" to zbiór dziesięciu niebanalnych, pikantnych i niegrzecznych opowiadań doskonale znanych autorek. Znajdziemy wśród nich: 1. "To nie ja" - Alicja Sinicka 2. "Pustynia bez końca" - K.C. Hiddenstorm 3. "Pocałunek śmierci" - I.M. Darks 4. "Spalam się" - Agata Suchocka 5. "Kleptomanka" - Patrycja Strzałkowska 6. "Znajomy ... Recenzja książki Niebezpieczne związki

Inna odsłona Henninga Mankell’a

9.08.2021

Po przeczytaniu całej serii @Link’a z Kurtem Wallanderem, kompletnie nie wiedziałam czego się spodziewać po „nie kryminale”. Podchodziłam do tej książki bardzo ostrożnie, co okazało się zupełnie nie potrzebne. Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, i zachwyciła od pierwszych stron. Sam sposób narracji wzbudził od razu mój podziw, niby wydarzen... Recenzja książki Włoskie buty

N-
@N-nina

Shirley

9.08.2021

Ależ się ostatnio rozsmakowałam w literaturze wiktoriańskiej! Po wspaniałych "Dziwnych losach Jane Eyre" przyszła kolej na "Shirley" i po raz kolejny przeżyłam zachwyt totalny. Jak dobrze, że tyle powieści Brontë wciąż przede mną, bo skradła ona mój serce w całości. Już nie umiem pisać o jej książkach bez emocji, bo Charlotte to w tym momencie jed... Recenzja książki Shirley

Nigdy nie wiesz, co szykuje dla Ciebie los...

8.08.2021

Wmurowało mnie. Tak jeszcze nie miałam. "Hasztag, oddech, trzykropek". Specjalnie książkę rozłożyłam sobie na czytanie przez parę dni. Wtedy podobno inaczej podchodzi się do lektury, niż pożerając ją za jednym zamachem. A z książkami typu kryminał, czy detektywistyczne tak jest, że im więcej analizujemy, tym możemy mieć niezły mętlik w głowie. I t... Recenzja książki Nie chcesz wiedzieć

@wybrana84@wybrana84 × 17

Cała prawda o Delhi

6.08.2021

Rana Dasgupta posiada niewątpliwie rozległą wiedzę o kraju, z którego pochodzą jego przodkowie. Choć sam jest Anglikiem w pierwszym pokoleniu, jego serce jest na wskroś indyjskie, a szczególnie delhijskie. Reportaże o Delhi dają obraz nie tylko tego miasta, zmieniającego się na przestrzeni wieków, ale całych Indii. Większości Indie kojarzą się ... Recenzja książki Delhi. Stolica ze złota i snu

@Remma@Remma × 11

Ufo nad Galicjanami

6.08.2021

Nie ma to, jak sprawdzony przepis na dobry humor, na poprawę wisielczego nosa i na podreperowanie duszy. A o czym mowa? A o komiksach autorstwa Uderzo & Goscinnego, Asteriks i Obeliks. Skoro duet tworzył, to i duet powstał. Coś niebanalnego. Wszystkie komiksy ukazały się kilka dobrych lat temu, a teraz doczekały się reedycji i ponownego wydania i ... Recenzja książki Asteriks. Kiedy niebo spada na głowę

Goniący za własnym ogonem

5.08.2021

Młody Fritti Łowca ma za sobą traumatyczne przeżycia - w tragicznych okolicznościach utracił rodzinę. Radzi sobie jednak dzięki przyjaciołom, a przede wszystkim jednej przyjaciółce, która zapewne wkrótce będzie czymś więcej niż przyjaciółką. W każdym razie taką Fritti ma nadzieję. Przyjaciółka jednak pewnego dnia znika, a wśród Ludu rozchodzą się ... Recenzja książki Pieśń Łowcy

@Airain@Airain × 11

Szybko koniu pędź

5.08.2021

Fantastyczny komiks. Kowboj Luke, Lucky Luck - żeby nie było, że Agent James, James Bond na koniu, przemierza prerię tym razem szybciej niż... paczki i listy i wszelakie przesyłki. Bo na początku działania poczty:) niestety na dostarczenie korespondencji (jako takiej, żywej i martwej) czekało się nawet i trzy miesiące. Dlatego stan Waszington post... Recenzja książki Pony Express

Cichy zabójca ciała i duszy

5.08.2021

Autorka Urszula Król zabiera nas na pełną emocji, cierpienia podróż, ale jakże istotną i potrzebną wyprawę. Na niej mamy poznać siedemnastoletnią Sabinę Chaber, dziewczyna ta na progu dorosłości staje przed trudnymi sytuacjami jak i wyborami, które nie raz są ponad jej siły fizyczne i psychiczne. Akcja zaczyna się w momencie poinformowania prze... Recenzja książki Piętna

@Doris_2@Doris_2 × 1

Nigdy się nie poddawaj !!!

4.08.2021

Nigdy nie rezygnuj z marzeń, nawet gdy jest ciężko... Marzeniem Millie, sześcioletniej dziewczynki było chodzić do szkoły tańca Panny Luizy. Balet był jej radością, uśmiechem, szczęściem. Więc kiedy dostała możliwość, by chodzić na balet, nie przypuszczała, że coś może pójść nie tak. Zaskoczyło dziewczynkę to, że inni tancerze są wobec niej niemil... Recenzja książki Baletowa Ekipa. Nowa uczennica

@wybrana84@wybrana84 × 12

Od Introwertyka.

4.08.2021

"The introverts" przykuło moja uwagę z dwóch powodów. Po pierwsze niesztampowa okładka, która poprostu przyciąga uwagę oraz samo to, że miał się pojawić wątek z introwercyzmem. Brzmi to dość płytko, ale ciągnie nas do tego co znamy i z czym możemy się utożsamić. Spodziewałam się raczej dennego i wręcz schematycznwgo romansu, z lekką nutką samego "... Recenzja książki The Introverts

Islandia i jej tajemnice

3.08.2021

„Kobieta ze szkła” to mój ulubiony rodzaj literatury. Po raz pierwszy spotkałam się z powieścią, której fabuła osadzona jest w historycznej Islandii w roku 1686. Oczywiście, nie omieszkałam zajrzeć do źródeł historycznych i poszerzyć sobie wiedzę o państwie i jego mieszkańcach. Z zafascynowaniem śledziłam życie ludzi na kapryśnej, zimnej, najeżone... Recenzja książki Kobieta ze szkła

@Remma@Remma × 8

Książka nie dla każdego

3.08.2021

Ta część opowiada historie Talii i Aleksieja. Byłam bardzo ciekawa ich historii ale tego się nie spodziewałam … jest to mocna książka, dla ludzi o mocnych nerwach. W pierwszym tomie dużo mówi się o Talii wiec miałam jej pewne wyobrażenie w głowie. Ma się ono nijak do tego co czytamy w książce. Dziewczyna po tym co przeszła jest inna osoba. Jak sam... Recenzja książki Ghost

AR
@Ariadnaa

"Wybór nadejdzie w godzinę mroku..."

3.08.2021

Zmiennokształtna. Julia Kail. Małe dziecię, a tak wielka klątwa na nim spoczywa. Już sam początek wciąga i czytelnik chce brnąć dalej, aby się dowiedzieć co miały na myśli te trzy Wyrocznie. Nasza bohaterka Kate ma drzemiace w sobie moce o których dowiaduje się przed swoimi 16- stymi urodzinami, a tatuaż na jej plecach oznacza, że nie jest zwykł... Recenzja książki Zmiennokształtna

@jagodabuch@jagodabuch × 11

Przekonaj mnie - nie przekonało

2.08.2021

W ostatnim czasie przeczytałam wiele książek erotycznych, romansów itp. Wśród nich były takie w sam raz na raz, takie, które wyrwały mi serce, takie, które zawsze będę pamiętać, i takie, o których zapomnę bo choć nie były złe, były po prostu poprawne i bez szału. O tej książce raczej nie zapomnę ale nie dlatego, że jest oszałamiająca tylko dlatego... Recenzja książki Przekonaj mnie

Wrzos

2.08.2021

"Wrzos" to nie jest pierwsza książka Marii Rodziewiczówny, jaką w życiu czytam, mam nadzieję, że nie będzie też ostatnią. Jest za to pierwszą, w której autorka tak umiejętnie opisała tło społeczne. Jest we mnie niezaspokojona ciekawość czasów minionych, cieszę się zatem, gdy trafiam na książkę, która doskonale pokazuje, jak kiedyś wyglądało życie.... Recenzja książki Wrzos

W sercu ich wzbierają grona gniewu - zapowiedź przyszłego winobrania.

2.08.2021

Jestem Twoją fanką. Muszę poznać każdy szczegół Twoich zbrodni. Czy sprawiały Ci przyjemność? Czy podniecały Cię seksualnie? Chcę wiedzieć wszystko o Twoich morderstwach. Podnieca mnie to. Jestem dziwną kobietą o niezwykłych upodobaniach. Wyślij mi podpisane zdjęcie, dobrze? Tematem najnowszej książki Christophera Berrego-Dee jest, jak nie trudno... Recenzja książki Rozmowy z seryjnymi mordercami. Głosy zza krat