Pokochała Toma Gordona

Pokochała Toma Gordona
3.9
Ocena 3.9 na 5 możliwych
Na podstawie 68 ocen kanapowiczów
?Świat to potwór zębaty, gotów gryźć, gdy tylko zechce? ? napisał Stephen Kin...
?Świat to potwór zębaty, gotów gryźć, gdy tylko zechce? ? napisał Stephen King. Dziewięcioletnia Trisha McFarland odkrywa tę fundamentalną prawdę, kiedy gubi się w lesie, zboczywszy na chwilę ze szlaku, którym szła wraz z matką i bratem. Weekendowy spacer zamienia się w wielodniową samotną wędrów...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788374698030
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Recenzje

Pokochała Toma Gordona
Pewnego letniego dnia zgubiłem się w lesie. I choć było to raczej dawno i odnalazłem się po mniej więcej 2 godzinach, zapamiętałem ten dzień na długo. A szczególnie nie zapomnę uczuć, które się we mnie rodziły. Z początku zdezorientowanie i lekkie zaskoczenie, że mogłem się zgubić, potem narastaj...
Pokochała Toma Gordona
„Świat to potwór zębaty, zdolny gryźć, gdy tylko zechce.” W niemalże wszystkich książkach napisanych przez Stephena Kinga kryje się groza, czasem wyraźna, czasem subtelna i ulotna, ale jednak zauważalna. Z krótką powieścią „Pokochała Toma Gordona” jest zupełnie inaczej, jest ona horrorem, jednocz...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Vinna
@Vinna 2010-04-11
Przeczytane (2007-07-28)
King, wiadomo - oczekiwania duże. "Pokochała Toma Gordona" może nie sprostała im całkowicie, okazała się być zupełnie inna od pozostałych książek tego pisarza, ale warto ją przeczytać. King dobrze zbudował klaustrofobiczny klimat lasu - momentami czułam się, jakbym sama w nim była. Tytułowa miłośniczka Gordona momentami wykazywała się zadziwiającym, jak na swój wiek, rozsądkiem - to sprawiło, że książka straciła nieco ze swojego realizmu. Nie wiem jak inni, ale ja taka w wieku dziewięciu lat nie byłam - a już na pewno zareagowałabym inaczej, gdybym znalazła się na miejscu wcześniej wspomnianej bohaterki. Bez rewelacji i zachwytów, ale można przeczytać.
G2
@g210 2010-08-07
Książka, pomimo niedużej ilości stron, ciągnie się w nieskończoność. Przynajmniej w moim przypadku. Dziewczynka jest za dorosła jak na swój wiek, wie za dużo i moim zdaniem, jest to bardzo irytujące. Z tego co pamiętam, najciekawszym momentem z książki było ostatnie trzydzieści stron oraz sam początek, reszta niestety denna, nudna, mało straszna. Swoją drogą - zaskoczył mnie śledzący ją osobnik, strasznie mnie zaskoczył.
@Nancy
@Nancy 2014-03-06
Przeczytane (2014-03-06)
Książka dobra i napisana w stylu Kinga. Od początku jednak nie mogłam się w niej nastawić na nic paranormalnego, dla mnie to była realistyczna historia o dziewczynce, której wyobraźnia działała zbyt ambitnie, a co było efektem strachu i samotności. Historia sama w sobie pouczająca. Jak to mówią niektórzy: "Zawsze jest nadzieja" - tego właśnie uczy ta książka.
@xNiedostepnax
@xNiedostepnax 2010-07-14
Przeczytane (2010-01-01)
Przerażająca. Będzie przypominała mi się podczas każdej wędrówki po lesie. King opisał wszystko tak bardzo realistycznie, że momentami przechodziły mnie dreszcze. Faktycznie, bardzo szybko się ją czyta i nie powiem, że nie przyjemnie. Według mnie jest to książka godna polecenia.
@Jenny_89
@Jenny_89 2010-02-02
Przeczytane (2010-01-01)
Nie ma tutaj duchów, jakiś nadprzyrodzonych sił itp. jak w większości powieści Kinga... ale czyta się bardzo dobrze... Przez cały czas 'kibicowałam' dziewczynce żeby udało się jej wydostać z lasu i cieszę się, że zakończenie było takie jakiego się spodziewałam...
@frodo
@frodo 2012-03-31
Przeczytane (2012-01-01)
Dobra książka mistrza z Maine. Powolna akcja, pełna przemysleń z perspektywy 9 latki. Jak zawsze musi być powiew metafizyki z wydaniu kingowskim. Że zbyt sprytna? No to przecież mała jankeska. No i widać miłość do baseballa. Jak dla mnie mocna 4.
@iza122
@iza122 2012-03-12
Przeczytane (2012-01-01)
Jak dla mnie akcja zbyt powolna, dużo opisów, za którymi nie przepadam. Bohaterka za młoda a decyzje jakie podejmuje za dorosłe. Zaintrygowała mnie tajemnicza istota, dzięki której doczytałam do końca. Przeciętny utwór, w twórczości Kinga.
@jestemkosz
@jestemkosz 2012-12-11
Przeczytane (2012-12-11)
Książka ta doskonale ukazała fakt, że nasza własna wyobraźnia może wpływać na rzeczywistość w ogromny sposób, zmieniać ją i jest to kwestia tzw ,,podejścia". Mi bardzo się podobała, miała w sobie pewien magnetyzm i tajemnicę.
@Alassea
@Alassea 2011-01-06
Przeczytane (2011-01-06)
Inna niż pozostałe pozostałe tego autora. Książki Kinga zawsze na mnie wpływają i jakoś tak bardziej je przeżywam, a ta mniej mnie wciągnęła. Potraktowałam ją jako taką leciutką książeczkę na jedno letnie popołudnie.
@arwen
@arwen 2010-09-20
Przeczytane (2010-09-20)
Kidy ostatnio zgubiłam się w lesie, a powiem szczerze że było to kilka dni temu, to od razu na myśl przyszła mi ta książka. Naprawdę książki Kinga długo pozostają w pamięci i za to je lubię (:
Autorzy
Stephen King
Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 roku w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen....
Inne książki:
Książka Pieśń Susannah
Książka Talizman
Książka Christine. T. 1-2
Książka Lśnienie
Książka Lśnienie
Współtworzący tą stronę
puchar @hotaru @hotaru pierwsza opinia