Roland

autor: Stephen King
Roland
3.79
Ocena 3.79 na 5 możliwych
Na podstawie 47 ocen kanapowiczów
MROCZNA WIEŻA to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, uważany prze...
MROCZNA WIEŻA to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, uważany przez samego autora za ukoronowanie jego twórczości. Wielowątkowa, zaplanowana na siedem cześci saga fantasy jest przez wielu czytelników stawiana obok "Władcy Pierścieni" Tolkiena. Zainspirowana poematem Roberta Browninga C...
Pełny opis
Data wydania: 2004
ISBN: 9788373591615
Wydawnictwo: Albatros
Napisz swoją opinię

Opinie

@szarikow
@szarikow 2011-07-29
Przeczytane (2011-01-01)
Powiem szczerze, iż ta książka sprawiła mi ogromny zawód. Samo nazwisko "King" kojarzyło mi się z wciągającą i ciekawą fabułą, natomiast o pierwszym tomie Mrocznej Wieży zdecydowanie nie mogę tego powiedzieć. Muszę stwierdzić ta książka to ogromna amatorszczyzna! Wady: - fabuła nudna i niewciągająca - niektóre epitety nie na miejscu i w ogóle nie pasujące do akcji - rozczarowujące zakończenie - denerwujące retrospekcje ( ponad 50% objętości książki to retrospekcja) - niewyjaśnione imiona Zalety: - fajna, mroczna atmosfera - kilka stron, które King napisał do czytelnika dające nadzieję, że kolejna część nie będzie kolejną porażką (kiedy to przeczytałam zmieniłam zdanie i postanawiam przeczytać kolejną część). Reasumując, słaba! nie polecam
@frodo
@frodo 2009-08-07
Przeczytane (2008-07-26)
A ja uważam że Roland to początek wędrówki rewolwerowca przez ziemskie i nieziemskie krainy do jego celu. Jak i samego pisarza do celu swojej ziemskiej egzystencji. Pamiętajmy że wiele, ale to wiele zdażyło się podczas 20 lat pisania sagi w życiu Stephena jak i Rolanda. Ale oboje nie zapomnieli twarzy swoich ojców. I w każdym tomie oprócz tekstu, ważna jest Koda autora. Cykl jest genialny moim skromnym zdaniem.
@Inqba
@Inqba 2007-07-27
Przeczytane (2007-08-07)
Troche toporne, jedno z pierwszych dziel Kinga. Sam przyznaje ze natchnela go saga Tolkienowska, ale podobienstw nie zauwazylam.Dobry wstep do kolejnych czesci choc sama ksiazka nie obfituje w akcje. Mozna spokojnie zapoznac sie ze swiatem, poznac go a takze zaglebiac sie w mysli bohatera. I efekt chyba jest dobry bo swiat szybko wydaje sie nam opuszczony, dziki, pusty a bohater samotny.
@Nancy
@Nancy 2011-01-25
Przeczytane (2011-01-25)
Jeśli miałabym się wypowiedzieć zupełnie szczerze to książka moim zdaniem jest mocno pokręcona. Jak ostatnio książki Kinga zaczęły mi się podobać, tak ta nie dotrzymuje im kroku.Przez cały czas miałam wrażenie, jakbym czytała myśli kogoś po zażyciu LSD. Ciężkie, trudne i zbyt skomplikowane. Może następne części będą lepsze, gdyż jak na razie ta jest kiepska, choć to tylko moje zdanie.
@Maynard
@Maynard 2009-08-07
Przeczytane (2009-08-07)
Zdecydowanie widać tu młodzieńcze niedoświadczenie Kinga, który pisząc "Rolanda" był jeszcze debiutującym autorem. Wiele zagmatwanych wątków, dziwna metafizyczna atmosfera i brak chronologii. Niestety trzeba ją przetrawić przed następnym, genialnym już tomem. Jeśli ktoś może ją wam opowiedzieć raczej nie czytajcie tylko przejdźcie do następnego tomu.
@michal.a.kokot
@michal.a.kokot 2010-01-27
Przeczytane (2007-07-28)
Ciekaw byłem opinii osób z tej strony :) Książkę troszeczkę rozdmuchano (tzn. rozdmuchano opinie) i powtarzały się hasła, że to najlepsza saga Kinga. Ja uważam, że faktycznie jest w niej dużo niejasnych wątków, chociaż niektóre pomysły w niej zawarte bardzo mi się spodobały. Do dziś nie doczytałem kolejnych części- jakoś się zniechęciłem...
@Tsumetai
@Tsumetai 2009-12-17
Przeczytane (2007-07-28)
Ach tak, dzieło spłodzone przez młodego Kinga...jedno z lepszych, bo tworzył je świeży umysł, być może jeszcze niewystarczająco ukształtowany, ale za to pełny wolności twórczej. Da się zauważyć, że dalsze tomy cyklu czyta się już ciut gorzej, ale mimo to Mroczna Wieża to perełka twórczości Kinga.
@delouis
@delouis 2010-05-30
Przeczytane (2010-05-19)
Niewątpliwie dla fanów fantastyki ta książka, jak i cały cykl to istne perełki. Ja jednak wolę horrory King'a. Z całej serii udało mi się przeczytać jedynie Rolanda i muszę przyznać, że niestety niesamowicie mnie znużył.
@Ensis
@Ensis 2009-08-01
Przeciętna. Czytałem lepsze. Więcej z sagi na razie nie przeczytałem, ale może niebawem.
Autorzy
Stephen King
Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 roku w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen....
Inne książki:
Książka Pieśń Susannah
Książka Talizman
Książka Christine. T. 1-2
Książka Lśnienie
Książka Lśnienie
Współtworzący tą stronę
puchar @Inqba @Inqba pierwsza opinia