Avatar @Possi

@Possi

49 obserwujących. 61 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
{} Napisz wiadomość
Obserwuj
49 obserwujących.
61 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj około 4 godziny temu.
piątek, 25 września 2020

Fragment wywiadu z Weroniką Borowiak

W tym roku Weronika Borowiak wydała swój trzeci tomik pod tytułem Izaak. Od siebie mogę powiedzieć, że jest to zupełnie inny tomik niż dwa pozostałe. Bardzo interesujący, to spojrzenie na otaczający nas świat z nieco innej perspektywy. Jeśli znacie dwa pozostałe tomiki, dowiecie się, że pokazuje zupełnie inne oblicze Weroniki. Myślę, że to jest jeden z powodów, dla którego warto się nim zainteresować. Gdy rozmawiałyśmy o jej trzecim tomiku, postanowiłyśmy zrobić (tradycyjnie) trzeci wywiad. I w mojej głowie narodziło się kilka pytań. Oto one:

Dlaczego tomik nosi tytuł Izaak?

Myślę, że każdy zna postać i historię Abrahama. Uznają ją nie tylko chrześcijanie. Uważam, że biblijny Izaak był takim dopełnieniem obietnicy i nadzieją. I nadając taki tytuł chciałam żeby ten tomik przekazywał właśnie te dwie wartości.

2. Dlaczego taki obraz i kolor tomiku?

Obraz, który namalowała moja mama jest wzorowany na zdjęciu. Jestem na nim ja. Jest to bardzo znaczące miejsce, jest to Jerycho. Myślę, że podróż do Ziemi Świętej, od której wszystko się zaczęło, dużo we mnie zmieniła. I wracając do tych wspomnień mam w swojej głowie zdanie: „Runęły mury Jerycha”(Hebr. 11,30). Uważam, że każdy odwiedzający Izrael, Jerozolimę i Palestynę zauważa różne formy istniejących podziałów. Ja również miałam gdzieś w sobie takie „bariery”, które pewnego dnia po prostu runęły. Dlatego poprosiłam moją mamę, która zawsze tworzy pierwsze strony moich tomików o namalowanie właśnie takiego obrazu. A jeśli chodzi o kolor to po pierwsze symbolizuje on właśnie nadzieję, a po drugie zielony jest moim ulubionym kolorem.

3. Czemu pojawia się takie motto?


Cytat, który umieściłam na początku tomiku jest fragmentem Biblii z księgi Jozuego (Joz. 24,3). Myślę, że każdy z Was nie raz słyszał ten werset, ale chciałabym żebyście przed zapoznaniem się z moimi wierszami, zajrzeli do tego rozdziału. Wydaje mi się, że w tych słowach zawiera się cała myśl, jaką niesie tomik. Zdanie z przywołanej księgi jest pełne nadziei i radości. Mam nadzieję, że ono zachęci Was do zagłębienia się w rozważania o Murach Jerycha.


Na blogu konkurs!

Więcej na: https://pasjanaszymzyciem.blogspot.com/2020/09/izzak-rozmowa-z-weronika-borowiak-o.html
#wywiad#rozmowa#poezja#Izaak
{}× 3
Komentarze
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl