Avatar @Possi

@Possi

39 obserwujących. 52 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj 3 dni temu.
{} Napisz wiadomość
39 obserwujących.
52 obserwowanych.
Kanapowicz od 3 lat. Ostatnio tutaj 3 dni temu.
niedziela, 21 marca 2021

O największej miłości z tego świata

Czytam dalej Dziennik utraconej miłości i jestem pod wrażeniem tego, jak wiele autor potrafi powiedzieć o miłości. To trudna powieść, ponieważ dotyka tematu, który nas po ludzku boli. Dotyka śmierci. Z jednej strony z perspektywy wiary, śmierć to koniec ziemskiego życia, ale początek nowego – wieczności. Jednak z ziemskiej perspektywy, to ciężka przeprawa. Rozstajemy się na zawsze (po ludzku) z kimś kogo kochamy. W przypadku Schmitta, to było rozstanie z Mamą.
Kobietą, która była jego nauczycielką życia, osobą, która rozmiłowała syna w teatrze. Razem podróżowali, zwiedzali, oglądali, rozmawiali i dyskutowali o literaturze. Jak dobrzy przyjaciele. I nagle coś pękło, przepadło, jakby ktoś przekreślił fragment czyjegoś życia.

To opowieść pełna wrażliwości, która głęboko dotyka i tknie nasze myśli do przyjrzenia się naszym relacją z rodzicami. Kim jest dla Ciebie mama?

Dla mnie autorytetem, doradcą, przyjaciółką, ale też nauczycielką miłości i troski.

Tej książki nie przeczyta się w chwilę, nią trzeba się delektować, kontemlować."Filozofia bez mądrości prowadzi wyłącznie do ruiny duszy". (s. 69).
#Schmitt#ksi#mi#dziennikutraconejmi#powiesc
{}× 10
Komentarze
@Ive.Vivrebien
@Ive.Vivrebien · 8 miesięcy temu
Bardzo zachęcasz do lektury ;) ... choć szczerze mówiąc raczej unikam takich pozycji. Może dlatego, że moja relacja z mamą nie zawsze była łatwa- do niektórych prawd zwyczajnie musiałam dorosnąć.

{}× 1
@Possi
@Possi · 8 miesięcy temu
Rozumiem, zachęcam ponieważ, ta książka w jakiś sposób bardzo mnie uderza. A dwa, że mam tak wiele myśli w głowie o tej książce, że nie potrafię nie podzielić się tym we wpisie.
{}× 1
@jagodabuch
@jagodabuch · 8 miesięcy temu
Teraz po tym co napisałaś to koniecznie przyspiesze swój zakup tejże książki dziękuje
{}× 1
@Possi
@Possi · 8 miesięcy temu
Bardzo proszę i też dziękuję 😉
{}× 1
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe