Cztery pory roku

8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 96 ocen kanapowiczów
Książka Cztery pory roku
Książka Cztery pory roku
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 96 ocen kanapowiczów

Opis

Oprócz Skazani na Shawshank w tomie znajdują się mini powieści Zdolny uczeń, Ciało i Metoda oddychania. SKAZANI NA SHAWSHANK Andy odsiaduje karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. W Shawshank rządzą sadystyczni strażnicy, a dyrektor więzienia to hipokryta i oszust. ...

Oprócz Skazani na Shawshank w tomie znajdują się mini powieści Zdolny uczeń, Ciało i Metoda oddychania. SKAZANI NA SHAWSHANK Andy odsiaduje karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. W Shawshank rządzą sadystyczni strażnicy, a dyrektor więzienia to hipokryta i oszust. ... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7359-073-1 ( 9788373590731 )
Wydawnictwo: Literka
Stron: 512

Autor

Urodzony 21 września 1947 roku w Stanach Zjednoczonych ( Portland )

Stephen Edwin King – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John ...

Inne książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Cztery pory roku - Stephen King

Gdyby nie wyzwanie „Czytam Kinga” pewnie znowu za książkę nie zabrałabym się tak szybko. Jednak kolejka w bibliotece na nią i wcześniej wymienione wyzwanie tylko nakręciły mnie do tego, aby szybciej po nią sięgnąć. Kinga uwielbiam jego książki zawsze wywołują u mnie dużo emocji, np. strach czy zasko... czytaj dalej »

Co jest wazniejsze: opowiadanie czy opowiadający?

Stephen King nie bez powodu nazywany jest mistrzem grozy. Jego historie są przerażające, bo najczęściej zagłębia się nie tyle w samą opowieść dotyczącą pewnych wydarzeń, co tworzy niesamowitą psychologię postaci, sieć obsesji, która łączy poszczególnych bohaterów - nadaje głębię i drugie dno każdemu... czytaj dalej »

Cztery pory roku

"Cztery pory roku" to zbiór czterech minipowieści autorstwa Stephena Kinga. Nie przepadam za opowiadaniami jednak dałem się skusić z dwóch powodów. Przede wszystkim jest to dzieło które wyszło spod pióra mistrza horroru a ponadto znajduje się tu opowiadanie na podstawie, którego nakręcono oskarowy ... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@ola1709
@ola1709 2011-09-09
Chcę przeczytać (2011-02-23)
Niestety zaczęłam od filmu. Ludzie wyrażają swoje opinie, mówiąc, że film jest lepszy. Nie zgadzam się. Były na równi. "Skazani na Shawshank" co prawda nie miało w sobie grozy, wartkiej akcji jak w większości utworów Stephena Kinga, ale było to, co zawsze mnie urzeka. Czułam się, jakbym to ja została skazana na Shawshank, jakbym to obserwowała poczynania Andy'ego. Jakbym to ja była -w tym przypadku- Rudym. I choć jest w niej kilka tłustych kęsów dla smakoszy delikatnego humoru, to książka była smutna. Ale optymistyczna. Zdolny uczeń Aż trudno to opisać. U Pana Kinga charakterystyczne jest to, że w jego książkach wszystko tłumaczone jest do końca. To mnie lekko irytuje, no bo fajnie jest poba...
serce
@Salama
@Salama 2012-07-02
Przeczytane (2012-07-02)
Była to druga pozycja Kinga, jaką przeczytałam i mogę śmiało rzec, że mnie zupełnie oczarował i lista książek do przeczytania znacznie się powiększyła. "Skazani na Shawshank" - głośny film, którego mimo licznych rekomendacji nie widziałam. I w sumie może nawet lepiej. Zawsze sądziłam, że ekranizacje psują wrażenia związane z literacką formą. Nowelka wciągająca od pierwszej, aż do ostatniej strony. Przeczytałam jednym tchem, z uśmiechem na twarzy i ogromną przyjemnością. "Zdolny uczeń" - muszę przyznać, że początkowo byłam sceptycznie nastawiona, ba, rozważałam pominięcie tej mikropowieści i przejście do dalszych. Na szczęście tego nie zrobiłam. Odważna, zaskakująca, brutalna. Dawno nie czyta...
serce
@Kasiasnoopy
@Kasiasnoopy 2011-02-26
Ujmę to tak : "Skazani na Shawshank " genialne ,czytałam jednym them "Zdolny uczeń" - Świetny ,wstrząsający, niesamowity "Ciało" - fajne, ale szału nie ma . "Metoda oddychania " - fajna, uśmiałam się na końcu choć pewnie nie powinnam ;) Ale generalnie mi się podobało. :D Cała książka jest świetna i godna polecenia . Jednak nie umiem wybrać czy wole Shawshank czy Ucznia. Każdy jest genialny na swój sposób. :) Przeczytajcie sami . Polecam ;) @Lukrecja ale jest ekranizacja tego filmu :) http://www.filmweb.pl/film/Ucze%C5%84+Szatana-1998-31130 :D Sama nie widziałam ale podobno bardzo dobry. :)
serce
@awokadoo
@awokadoo 2012-02-11
Przeczytane (2012-01-01)
Ledwo przebrnęłam przez "Zdolnego ucznia", strasznie się to opowiadanie dłużyło. Przez nie, nawet odłożyłam całą książkę na parę tygodni. Uważam, że to było najgorsze opowiadanie. Jestem natomiast zadowolona ze "Skazanych na Shawshank". "Ciało" i "Metoda oddychania" też były dobre. Tylko ten uczeń, coś mi tam brakowało....
serce
BL
@Blargh 2008-02-06
Przeczytane (2008-02-08)
ale dlaczego napisali, że znajdują się trz utwory? wiem, że zamieszczone jest jeszcze jedno "Ciało", i czy tytuł książki nie powinien brzmieć "Cztery pory roku"? Moim zdaniem "Skazani na Shawshank" nie była najlepszą nowelą w tej książce...
serce
KR
@koper 2008-02-09
Przeczytane (2008-02-09)
"Skazani na Shawshank" - świetne, ale mogłoby być dłuższe"Zdolny uczeń" - najlepsze opowiadanie z tego tomiku"Metoda oddychania" - Dość spokojne, jednak końcówka "mocna""Ciało" - najgorsze opowiadanie z tomiku, chociaż i tak niezłe
serce
@dustfinger
@dustfinger 2011-03-31
Przeczytane (2011-03-31)
Najbardziej podobał mi się 'Zdolny uczeń' i 'Ciało', ale pozostałe też były niezłe. Mimo to z przykrością stwierdzam, że choć książka trzyma poziom, to filmy, zarówno 'Skazani na Shawshank' jak i 'Stand by me', są dużo lepsze.
serce
@Tanashi
@Tanashi 2011-11-04
Czytałam "Skazanych na Shawshank" i "Zdolnego ucznia". Drugie bardzo, bardzo wstrząsające. Zaczęłam "Ciało" ale jakoś bez szału, nie mogę skończyć już od roku, więc chyba ominę i wezmę się za "Metodę oddychania"
serce
@camaieu
@camaieu 2013-09-24
Przeczytane (2013-09-24) Mistrz King
według mnie najlepsze opowiadania to Zdolny uczeń i Metoda oddychania. Skazani na Shawshank... hm, szczerze powiedziawszy to opowiadanie czytałam najdłużej, jakoś nie mogłam się do niego przekonać.
serce
@dula80
@dula80 2010-02-28
Przeczytane (2007-07-28)
jak na razie przeczytałam tylko "skazanych..." gdyż obejrzałam film i się w nim zakochałam!:) niestety w porównaniu z nim troszkę się zawiodłam na książce ale mimo to polecam!
serce
@vanilla
@vanilla 2011-12-26
Przeczytane (2011-12-26)
Najpierw obejrzałam Skazanych na Shawshank - genialny, wciągający film, opwiadanie jest wspaniale przeniesione na ekran. Powiem tylko jedno - książka jest tak samo dobra.
serce
MA
@Malydown 2010-04-28
Przeczytane (2007-07-28)
"Skazani na Shawshank"- świetna książka. Uwielbiam motyw ucieczki z więzienia. I to w jakim stylu! Rewelacja. "Zdolny uczeń" też był niezły- wspaniała fabuła.
serce
@michal.a.kokot
@michal.a.kokot 2010-01-27
Przeczytane (2007-07-28)
5/5 ! Za całość. Dla mnie zarówno książkowe więzienie Shawshank i kinowa wersja były świetne. Reszta opowiadań również na tym samym, wysokim poziomie.
serce
VO
@voltair 2010-09-15
Przeczytane (2010-09-15)
Dla mnie "Skazani na Shawshank" bez konkurencyjni. Jedyny chyba minus to długość. Po obejrzeniu filmu liczyłem na coś więcej niż tylko 100 stron.
serce
@Karinn
@Karinn 2008-05-22
Przeczytane (2008-03-08)
fakytcznie błąd w opisie.. Tytuł to cztery pory roku, a w srodku znajdują się cztery utwory... Cztery genialne utwory!
serce
Tagi

twórcy strony

puchar
IR
@Inqba pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.