Mocna historia, która zapada na długo w pamięci

27.04.2022

Pierwszy raz siadając do napisania recenzji, mam mętlik w głowie. Ogromny chaos niepozwalający spojrzeć na historię z dystansem. Z jednej strony książka wywołała we mnie mocne poruszenie, duży szok i niedowierzanie, z drugiej zabrakło mi w niej fabuły, która dokądś by zmierzała. Nie dziwię się, że tytuł książki pojawił się na wielu językach. Je... Recenzja książki Wyborny trup

Niełatwe powroty - pod patronatem CzBK

27.04.2022

Powroty nie są łatwe. W szczególności, gdy są okupione bólem, cierpieniem, urazą i żalem. Do przeszłości, która pozostawiła wiele niewypowiedzianych słów, złości i frustracji. Trzy siostry, oddziela je ogromna przepaść zarówno odległościowa, jak i emocjonalna. Każda zajęta jest swoim indywidualnym życiem, jednak pewnego dnia po sześciu latach spot... Recenzja książki Niełatwe powroty

Zabobony prowadzace do zbrodni

27.04.2022

To nie jest moje pierwsze spotkanie z piorem Maxa Czornyja. Nie ukrywam, ze jestem jego fanka i pochlone wszytsko co napisze a serii z komisarzem Deryla to dla mnie TOP of the TOP !! Mortalista to nowa odsłona Maxa Czornyja. Bardzo mnie to cieszy. Oznacza to, że autor stale się rozwija i poszukuje a to daje nadzieję na coraz to lepsze książki i in... Recenzja książki Mortalista

Miłość z gwiazd

27.04.2022

Debiut Joanny Sprenger “Miłość z gwiazd” to wspaniała książka, która pozytywnie mnie zaskoczyła. Ostatnio miałam tę przyjemność czytać same perełki i bardzo bałam się sięgnąć po tę pozycję, ponieważ debiuty są różne, lecz już po pierwszych stronach historia mnie dosłownie wciągnęła. Brak czasu na książkę wydłużył mi czas czytania, lecz jeste... Recenzja książki Miłość z gwiazd

Podpalaczka

27.04.2022

”Podpalaczka“ Kocham książki, które przypominają mi co uwielbiam w fantastyce i ta książka jest właśnie jedną z takich. Nie znałam wcześniej autorki. Nazwisko sugerowało mi, że to może Rosjanka albo Ukrainka ale nie - kobieta pochodzi z Ekwadoru i w sumie wiele to tłumaczy. Bohaterowie jej książki mają typowe dla Brazylii imiona jak i wiel... Recenzja książki Podpalaczka

świetna

27.04.2022

Ksenia pisze książki pod pseudonimem Pola Werner. Jej pozycje się bardzo dobrze sprzedają, dlatego ludzie z wydawnictwa przymykają oczy na to, że ma „poślizgi” czasowe przy oddawaniu kolejnych. Zbierając materiały do kolejnej powieści, kobieta trafia na trop pewnych przekrętów, których dopuszcza się firma VeroMax, a jakiś czas później zaczynają do... Recenzja książki Fighter

Tylko złudzenie

27.04.2022

”Tylko złudzenia“ Drugi tom wyjątkowej serii mafijnej . Czemu wyjątkowej ? Bo ten tak jak i pierwszy jest inny od klasycznych romansów mafijnych. To przede wszystkim romans, mafia jest tłem i to jest tu charakterystyczne. Bohaterowie żyją w tym mafijnym świecie ale autorka skupia się na ich uczuciach, emocjach. Nie ma co rozdział strzelanin cz... Recenzja książki Tylko złudzenie

Baśniobór

27.04.2022

Brandon Mull na stałe zapisał się w świadomości miłośników literatury dziecięcej i młodzieżowej. Przyznaję, że sama uległam tej fascynacji, choć przedtem nie miałam okazji zapoznać się z powieściami tego autora. Wszystko jednak zmieniło się w momencie, gdy postanowiłam nareszcie sięgnąć po pierwszy tom Baśnioboru. Czy przepadłam w tej historii tak... Recenzja książki Baśniobór

Wsi Spokojna, Wsi Wesoła.

27.04.2022

Wakacje na wsi, któż jako nastolatek ich nie wyczekiwał? Ta wolność i natura. I przygoda czekająca na każdym rogu. Nie wszystkie były rozsądne i bezpieczne, ale wszystkie równie ekscytujące. Swoje wakacje u babci na wsi spędza również bohaterka książki Bożeny Kraczkowskiej, dziewięcioletnia Marcelina, dla której to lato będzie smakowało przygodą. ... Recenzja książki Tajemnica studni babci Augusty

@posrodkwiatowicieni@posrodkwiatowicieni × 3

Krew, czarna magia i doskonały styl

27.04.2022

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam okładkę "Godziny Wiedźm" wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę, dodatkowo przekonał mnie jej opis. Muszę jednak przyznać, że często kiedy skusi mnie okładka, środek książki okazuje się kiepski... W przypadku "Godziny Wiedźm" absolutnie wszystko okazało się piękne! Wręcz stworzyła bym dla niej nowy gatunek liter... Recenzja książki Godzina wiedźm

Kobieta....czy rzeczywiscie słaba płeć..?

27.04.2022

Coż to była za ucza...❤📚 To moje pierwsze spotkanie z autorka ale jakze wysmienite. Barbara Wysoczańska przenosi nas w okres XX-lecia międzywojennego. Trzy kobiety z różnych warstw społecznych połączone przez jednego mężczyzne. Rozalia, wdowa po mężu tyranie, mloda, pełna energii i życia i wyzwolona młoda Francuzka, Zuzanna pochodząca z biedy, koc... Recenzja książki Siła kobiet

"Echo man" to opowieść o przemocy i śmierci, z dynamiczną akcją i dobrze wykreowanymi postaci...

27.04.2022

I znów w moich rękach znalazł się debiut literacki, i to całkiem dobry, który określiłbym takimi oto słowami: śmierć, krzywda, cierpienie. "Echo man" to opowieść o przemocy i śmierci, z dynamiczną akcją i dobrze wykreowanymi postaciami. To opowieść kryminalna z rekonstrukcjami zbrodni sprzed lat. To opowieść, która zmusza do przemyśleń i analizow... Recenzja książki Echo man

Dojrzalosc to cos , czego niektorzy nie potrafia osiagnac nawet w poznym wieku

27.04.2022

Osobiscie uwielbiam pioro Gabrieli Gargas. Kazda ma swoj klimat a autorka wie jak grac na ludzkich emocjach i co chce przekazac czytelnikowi. Jej ksiazki sa zyciowe i kazdy znajdzie cos dla siebie. Nie tylko kobiety. Jedne wzruszaja i wyciskaja tony lez inne salwy smiechu. Jeszcze inne sa powodem do zastanowianie sie nad zyciem czy wyborami jakich... Recenzja książki Karma

Co zrobić z tą samotnością?

27.04.2022

Są takie książki, które – choć smutne – dają promyk nadziei. Należy do nich Sekretne życie Grety O. Cary’ego Fagana. Ta krótka opowieść niesie ważne przesłanie, że warto być szczerym wobec siebie i innych, dzięki czemu rozsypane na kawałki życie może ułożyć się w spójną całość. Sekretne życie Grety O. opowiada o 13-letnim Hartleyu, na którego n... Recenzja książki Sekretne życie Grety O.

@LiterAnka@LiterAnka × 22

Kraj inny, ale problemy podobne...

27.04.2022

Polecona przez Renatę.... Jak zwykle strzał w 10! Z początku wydaje się, że główny wątek to inny problem, niż się potem okazuje....Trzeba przeczytać całą, żeby ogarnąć ogrom i ciężar problemu poruszanego w tej książce. Niestety znam fanatyzm religijny z własnego podwórka...aż 2 takie osoby mam w otoczeniu, a mój krąg rodzinny i znajomych jest niew... Recenzja książki Katedry

KA
@kamilka_1

Ważna i potrzebna książka!

27.04.2022

Mamy wszyscy zakorzeniony w głowie i pielęgnowany politycznie, społecznie i medialnie pogląd, że za przemoc odpowiadają mężczyźni. Kobieta to słaba płeć, więc może być jedynie ofiarą. Statystyki pokazują jednak, że istnieje mały, lecz bardzo wyraźny odsetek przypadków niezgodnych z tą regułą. Tak, kobiety też mogą i potrafią być oprawcą… I bardzo ... Recenzja książki W domu snów

@StartYourDayWithBooks@StartYourDayWithBooks × 3

Czasem małżeństwo faktycznie zmienia całe życie

27.04.2022

Czytając tą książek nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już słyszałam tą historię. Wgłębiając się coraz bardziej w treść uświadomiłam sobie, że przestawiona historia jest poprostu dość typowa i podobna do innych książek tej tematyki. Jest tajemnica, brutalne morderstwa a akcja opiera się o walkę oraz próbę radzenia sobie z konsekwencjami pos... Recenzja książki Żona mordercy

Walka z żywiołem, na ratunek życiu

27.04.2022

"WOPR. Życiu na ratunek" to, jak można wywnioskować już po tytule, reportaż o pracy w ratownictwie wodnym. Autor stara się w tej książce pokazać całe spektrum sytuacji z jakimi muszą zmierzyć się na co dzień pracownicy i ochotnicy działający w WOPR - od "zwykłych" utonięć, przez samobójcze skoki do wody, katastrofy łodzi, wypadki na kruchym lodzie... Recenzja książki WOPR. Życiu na ratunek

Dziecko Tolkiena, Maas i Holly Black

27.04.2022

"Hegemon Apopi" to pierwszy tom serii "Córa Lasu" J. K. Komudy - i mam wrażenie, że ten tom jest takim... prologiem do całości. Zapoznajemy się tutaj ze światem, z bohaterami, ale w gruncie rzeczy nie wiemy jeszcze dobrze o co chodzi, do czego to wszystko prowadzi... i przyznać muszę, jestem bardzo ciekawa, jak się to dalej potoczy. Ale po kolei! ... Recenzja książki Hegemon Apopi. Córa lasu

„Podszedł o krok bliżej w słabym świetle i niemalże ujrzała ducha tego dziecka, którym był, k...

27.04.2022

Podpalaczka to pierwsza książka Zoraidy Córdovej, która została przetłumaczona na język polski. Ma ona na swoim koncie już kilka powieści. W 2017 roku zdobyła nagrodę International Book Award dla najlepszej powieści młodzieżowej (Labyrinth Lost). Ta książka kusi swoją magiczną okładką. Od razu zostajemy wrzuceni na głęboką wodę, do świata wykreow... Recenzja książki Podpalaczka

Przełęcz snów

27.04.2022

Kłamstwo ma krótkie nogi. To prawda znana każdemu. Bohaterowie powieści "Przełęcz snów" Anny Olszewskiej przekonali się, że kłamstwo nie tylko prędzej czy później wyjdzie na jaw ale również może doprowadzić do tragedii. Do wydarzeń, których nie da się cofnąć, a z ich konsekwencjami trzeba potem żyć. Jędrek z zawodu ratownik górski nieustannie mie... Recenzja książki Przełęcz snów

W duchu franciszkanizmu

27.04.2022

Dawno nie sięgałam po literaturę religijną ani duchową, dlatego łatwo dałam się namówić na lekturę książki „Tylko dziś się liczy. 10 przykazań spokoju i szczęścia Jana XXIII”, której autorem jest Helmut Schlegl OFM. We franciszkańskiej duchowości jest coś, co mnie pociąga i sprawia, że patrzę na religijność przychylniejszym okiem. Coś, co zachęca ... Recenzja książki Tylko dziś się liczy

@LiterAnka@LiterAnka × 15

Jak można zrobić coś takiego drugiemu człowiekowi?

27.04.2022

Pomimo, że od śmierci Amy minęło już dwadzieścia lat to Susan Lentigo nie jest w stanie pogodzić się ze stratą ukochanej córki. Chce widzieć jak sprawca okrutnego morderstwa umiera. Jednak, gdy nadchodzi ten moment a Susan wyrusza w podróż do więzienia do jej umysłu zaczynają dochodzić sygnały, które mogą świadczyć o tym, że zbrodniarz w celi nie ... Recenzja książki Życzę mu śmierci

Szef

27.04.2022

Diana prowadziła imprezowy styl życia. Nie mogła narzekać na brak pieniędzy. Kiedy portale plotkarskie zaczynają się rozpisywać o jej wybrykach, babcia Diany postanawia ukrócić zabawy wnuczki i zatrudnia ją do pracy w swojej firmie. Diana w przyszłości ma zarządzać firmą Aldony, dlatego kobieta chce przygotować ją do przejęcia sterów. W ten sposób... Recenzja książki Ja tu jestem szefem

A tymczasem w pewnej agencji ubezpieczeniowej...

27.04.2022

„Tutaj każdy ma jakieś mniejsze lub większe grzeszki na sumieniu.” Agencja ubezpieczeniowa kojarzy się z rzetelnością obsługi, zaufaniem, zapewnieniem nam spokojnego życia, odszkodowania w razie jakichkolwiek szkód materialnych, a więc też z zabezpieczeniem finansowym i bezpieczeństwem. Okazuje się, że na jej zapleczu mogą się dziać rzeczy, ... Recenzja książki Wszystkie grzechy nieboszczyka

@Mirka@Mirka × 9