O Bieszczadach inaczej

7.05.2022

Bieszczady to synonim spokoju i życia zgodnie z naturą i jej rytmem. Wielu wydaje się, że to raj na ziemi, który jest ziemią obiecana dla wszystkich zmęczonych życiem i szukających wytchnienia w ciszy co doskonale ilustruje powszechnie znane powiedzenie zachęcające, aby rzucić to wszystko co nas tłamsi, ogranicza i stresuje i wyjechać w Bieszczady... Recenzja książki Bieszczady dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę

@Jezynka@Jezynka × 16

Dobre rozpoczęcie cyklu!

7.05.2022

Do pewnego momentu kojarzyłam Marcina Mortkę jako tłumacza, głównie książek Sarah J. Maas. Od jakiegoś czasu wiem jednak, że sam również pisze i miałam okazję raz zakosztować jego własnej twórczości. Tym razem przyszła pora na pierwszy tom cyklu „Straceńcy Madsa Voortena”. Głównym bohaterem powieści jest Mads Voorten, który przemierza mroźne, d... Recenzja książki Mroźny szlak

Zagubiony

7.05.2022

Ryder nie żyje od pięciu lat. Po swojej śmierci popełnił błąd i został uwięziony na ziemi, ale jako duch. Nikt go nie widzi, a za jedynych towarzyszy ma innych zagubionych. Jego pociechą jest Maggie. Wrażliwa, samotna dziewczyna, którą obserwuje i w której się zakochał. Mieszka u rodziny zastępczej, a jej ukochana babcia ma demencję i może jedynie... Recenzja książki Zagubiony

@Zacisze.Ksiazkoholiczki@Zacisze.Ksiazkoholiczki × 2

Szybko, ostro i emocjonalnie!

7.05.2022

🔥 Recenzja przedpremierowa🔥 Drugie, bardziej dopieszczone wydanie mojego patronatu. Panie i Panowie prezentuję Wam „Pociąg” Izy Maciejewskiej. Pożar potrafi zabrać wszystko - wspomnienia, miejsce zamieszkania, ale i ukochane osoby. To właśnie tego wszystkiego doświadczyła Ewa, a jej życie zostało pozbawione sensu, szczęścia oraz radości. Do tego... Recenzja książki Pociąg

Jesień zapomnianych - Recenzja

7.05.2022

„Jesień zapomnianych” od Anny Kańtoch, stanowi ostatni tom trylogii o losach Krystyny Lesińskiej. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej Pani, (tak, zdaję sobie sprawę, że powinnam przeczytać dwa pierwsze tomy, ale spokojnie, czekają już one na mnie na półce wstydu) i mogę zaliczyć tę przygodę do udanych. Jeśli chodzi o ogólną ocenę tej... Recenzja książki Jesień zapomnianych

Mnich zamordowany w klasztorze

7.05.2022

W tej ósmej już książce z serii z inspektor Petrą Delicado i podinspektorem Garzónem nasza para dostaje nietypową sprawę, oto w klasztorze sióstr sercanek w Barcelonie zamordowany został mnich cysters, który gościnnie zajmował się tam restauracją mumii świętego z XIV wieku, zaś sama mumia zniknęła. Na początku wygląda to na jakąś powieść gotycką, ... Recenzja książki Milczenie krużganków

@almos@almos × 21

Kapłan

7.05.2022

Kapłan Krzysztof Kotowski Tytułowy Kapłan to duchowny, Krzysztof Lorent, który przebywa w szpitalu psychiatrycznym, gdzie lekarze starają się go zdiagnozować jednak nie jest to zadanie proste, pacjent wykazuje objawy wielu zaburzeń. Twierdzi, że nagle posiadł ogromną wiedzę poprzednich pokoleń, jednak wiedza to nie wszystko - Krzysztof twierdzi ... Recenzja książki Kapłan

Zanim zobaczymy Neapol

7.05.2022

Zanim zobaczymy Neapol Magdalena Kołosowska "Zanim zobaczymy Neapol" to drugi z trzech tomów serii "Pod wspólnym niebem", która mnie totalnie zauroczyła. Bohaterkami serii są trzy przyjaciółki - Zosia, Danusia i Irmina, które na co dzień borykają się z mniejszymi i większymi problemami, jak każdy z nas - na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje fakt... Recenzja książki Zanim zobaczymy Neapol

Give me love Maja Loks

7.05.2022

Give me love - Maja Loks Adele uczęszczała do liceum.l w Wakefield. Niestety była tam wyśmiewana i poniżana przez rówieśników. Znęcali się nad nią. Gdy jej rodzice postanawiają przenieść się do Nowego Jorku, dziewczyna będzie musiała wkroczyć w świat zupełnie inny niż do tej pory. Zmiana szkoły, zmiana miejsca zamieszkania.... Wszystko to wydaje ... Recenzja książki Give me love

Nie ten czas

7.05.2022

Ci, którzy są ze mną od dawna z pewnością są świadomi, że książki od Agnieszki zawsze wypadały u mnie świetnie - kocham jej styl, trafia do mnie i treść tych książek dosłownie we mnie wnika powodując burze najrozniejzych emocji, a ta część... była nimi naładowana tak, że momentami szły iskry! "Co ten człowiek w sobie skrywał? Jaka tajemnica tkwił... Recenzja książki Nie ten czas

@zlamany_grzbiet@zlamany_grzbiet × 1

Pies, który nas odnalazl

7.05.2022

Pies, który nas odnalazł Jagna Kaczanowska W książce "Pies, który nas odnalazł" poznajemy pewną rodzinę - tatę Remka, mamę Annę i ich dwójkę dzieci - dwunastoletnią Polę i kilkuletniego Kaja. Rodzina zmaga się z wieloma problemami - małżeństwu Radka i Anki daleko do idealnego, oddalili się od siebie. Ona zatraciła się w opiece nad synem, który ma... Recenzja książki Pies, który nas odnalazł

Podejrzana

7.05.2022

Podejrzana Brianna Labuskes Podejrzana to thriller psychologiczny i jednocześnie pierwszy tom serii z doktor Greetchen White. Już odkąd przeczytałam opis czułam, że to może być coś dla mnie. Główna bohaterka - socjopatka i trzynastoletnia dziewczynka, która została oskarżona o zamordowanie własnej matki - brzmi ciekawie, prawda? Doktor Greetchen ... Recenzja książki Podejrzana

@zlamany_grzbiet@zlamany_grzbiet × 1

Mortalista

7.05.2022

Max Czornyj Mortalista "Przez ostatnie tygodnie zrozumiałem jedynie, że przed przeszłością nie można uciec. Można z nią co najwyżej zerwać, ale i tak siedzi człowiekowi na karku." Główny bohater książki to Honoriusz Mond, mortalista- to specjalista od umierania. Porzucił on jednak rozpracowywanie śmierci , a zatrudnił się w firmie sprzątającej. ... Recenzja książki Mortalista

poaczątek dzejowej burzy.

7.05.2022

Karla Linde po zdanej maturze rozpoczyna studia w Oksfordzie, przekona się też, że angielskie dwory skrywają nie jedną mroczną tajemnice. Dzieli swoja czas miedzy studia na uczelni, Klonowo i Byszewo nie zdając sobie z tego sprawy, że zawirowania dziejowe, czyli wybuch wojny, który zdaje się dostrzegać tylko jej tata, Emil Linde, jest coraz bliżej... Recenzja książki Kres czasów

@milena9@milena9 × 6

Egzekucja

7.05.2022

"Prawo jest jak płot. Żmijom zawsze uda się jakoś prześlizgnąć, ale przynajmniej bydło się nie rozchodzi tam, gdzie powinno." (str. 292) jedno z życiowych mądrości Chyłki. Czternaste spotkanie z parą adwokatów, trochę odmienne od pozostałych. Nie prowadzą żadnej sprawy karnej. Akcja toczy się wokół ich życia prywatnego, jednakże zaszłości zawodow... Recenzja książki Egzekucja

@asach1@asach1 × 12

Cena Miłości

7.05.2022

"Nauka latania" to kolejna książka Marka Szydlaka - która tak samo jak pozycja debiutancka porusza tematykę LGBT. Wygląda bardzo niepozornie, gdyż liczy 200 stron, ale jak dla mnie to jedna z najlepszych powieści obyczajowych przeczytanych w ostatnich latach - i chyba pierwsza od bardzo dawna, która otrzymuje aż 9 gwiazdek :) Jest to opowieść o 3... Recenzja książki Nauka latania

"Magia pojawia się w zwykłych życiowych chwilach, czasem jej jednak nie zauważamy." - wyruszc...

7.05.2022

RECENZJA PREMIEROWA Premiera 7.05.2022 r. Książka to drugi tom z serii "Pobiegane" zaraz po "Pobiegane z wiewiórkami". Nie znam pierwszej części tej opowieści, ale spokojnie można je czytać oddzielnie, gdyż ten tom jest osobną historią i wszystko można łatwo zrozumieć. Główną bohaterką książeczki jest Kinga. Rozgadana, rezolutna i uśmiech... Recenzja książki Pobiegane z deszczem

@viki_zm@viki_zm × 16

Mocna, bezkompromisowa.

7.05.2022

Ostatnia na imprezie to powieść postapokaliptyczna, która wbrew pozorom niewiele odbiega od naszego świata. Tytuł to pewien element humorystyczny, gdy myślimy o końcu świata jako największej imprezie. Jaką historię przygotowała dla nas Bethany Clift w swoim debiucie, który został już doceniony za granicą? Dlaczego ludzie giną? Czy naprawdę nasza g... Recenzja książki Ostatnia na imprezie

Narkoza

7.05.2022

Po książkę Rafała Artymicza Narkoza trafiłam zupełnie przez przypadek. Jak wiecie kocham debiuty, a Narkoza właśnie nim jest, więc nie mogłam jej nie przeczytać. Początkowo lekko przeraziła mnie objętość i pierwsza moja myśl była: co tam autor naskrobał na tylu stronach, a jak będzie gniot to czy przez niego przebrnę. O matko na szczęście po kilku... Recenzja książki Narkoza

@rudemysli71@rudemysli71 × 6

The End of Men

7.05.2022

Jeśli chcesz wiedzieć o czym opowiada powieść „Koniec mężczyzn” Chrisitiny Sweeney-Baird przypomnij sobie wszystko to, co wydarzyło się przez ostatnie lata życia z pandemią. Chrisitina Sweeney-Baird rozpoczęła pisanie powieści w 2018 roku. Wtedy świat nie wiedział nic o nowym koronawirusie. Wtedy rozważania autorki można było potraktować jako w... Recenzja książki Koniec mężczyzn

@justyna_@justyna_ × 7

Atak Zombie na Dolnym Śląsku

7.05.2022

Świebodzice i atak zombie? Tak, to możliwe. Świebodzice to miasteczko na Dolnym Śląsku, od południa bezpośrednio graniczące z Wałbrzychem. Miasto leży na skraju Książańskiego Parku Krajobrazowego, w środkowym brzegu rzeki Pełcznicy. Niemiecka nazwa to Freiburg, co oznacza po polsku wolne miasto, a świeboda to po staropolsku wolność. Tak się ... Recenzja książki Wszyscy zginiecie

@justyna_@justyna_ × 6

Wielka podróż psim zaprzęgiem

7.05.2022

Knud Johan Victor Rasmussen (urodzony w 1879 roku w Grenlandii, zmarł w 1933 w Kopenhadze) – duński podróżnik, badacz Arktyki i etnograf, półkrwi Inuita (Inuici to rdzenne ludy, grupa leśnych Indian Ameryki Północnej z rozproszonych osiedli wschodniego Quebecu i Labradoru w Kanadzie). Za sprawą nietuzinkowych i spektakularnych ekspedycji zyskał mi... Recenzja książki Wielka podróż psim zaprzęgiem

@justyna_@justyna_ × 6

Moonshot: Inside Pfizer's Nine-Month Race to Make the Impossible Possible

7.05.2022

Niezaprzeczalnie dwa lata pandemii zmieniły świat w różnych jego aspektach. Dla każdego te dwa lata znaczą co innego. Nie ma tu znaczenia moja opinia na temat pandemii, covid-19, stosowanych restrykcji, metod leczenia i szczepionek. Potraktujmy „Moonshot. Wyścig z czasem. Jak Pfizer w dziewięć miesięcy dokonał niemożliwego” jako książkę. Autore... Recenzja książki Moonshot. Wyścig z czasem

@justyna_@justyna_ × 7

ciekawa

7.05.2022

Lena pracuje w domu weselnym i jest naprawdę dobra w tym, co robi. Jednak kiedy zachodzi w ciążę, głównie pod wpływem partnera, udaje się na zwolnienie, a później zamierza zostać z dzieckiem, przynajmniej jakiś czas. Jej związek ani trochę nie jest idealny, a Sebastian ma wiele wymagań, mało dając w zamian. Kiedy okazuje się, że nie będzie syna, o... Recenzja książki Ostatni kolor ze snu

Czekając na podróż

7.05.2022

Śmieszna książka, która powstała w nadziei na… i balansuje między ‘przedpokojem’ podróży a jej zatartym śladem w pamięci autora. Byłam studentką prof. Magdaleny Środy i w tamtym czasie ktoś mi kiedyś powiedział, że jej mąż napisał jakąś książkę o ich wspólnych podróżach. Pomyślałam sobie, że fajnie byłoby zobaczyć Panią Profesor oczami jej męża... Recenzja książki Niejasna sytuacja na kontynencie : prywatny przewodnik po różnych stronach świata

@MagMar@MagMar