Sklepik z marzeniami

Sklepik z marzeniami
4.2
Ocena 4.2 na 5 możliwych
Na podstawie 98 ocen kanapowiczów
Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w kt...
Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić "wszystko, o czym zamarzysz". Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt nie...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788376590219
Wydawnictwo: Albatros

Recenzje

Sklepik z marzeniami
„Sklepik z Marzeniami” pokazuje jak dobrym pisarzem jest King i że potrafi on nawet z wydawałoby się banalnego pomysłu zrobić powieść ciekawą i wciągającą. Tak, jak we wcześniejszych książkach mistrza, tak i tu pojawiają się jego ulubione motywy, takie jak: małe prowincjonalne miasteczko, zamknię...
"Sklepik z marzeniami" - Stephen King
Castle Rock to spokojne i zadbane miasteczko, do czasu kiedy pewnego dnia zostaje otwarty nowy sklep. "Sklepik z marzeniami" jak i jego właściciel tylko z pozoru wygląda na niewinny i uczciwy handel. Tak, naprawdę Leland Gaunt buntuje i nasyła na siebie każdego kto odwiedzi i kupi swój wymarzony ...
Napisz swoją opinię

Opinie

@fioletowa
@fioletowa 2012-05-20
Przeczytane (2012-05-20)
"Sklepik z marzeniami" jest pierwszą książką osławionego Kinga, którą przeczytałam. I mówiąc szczerze chyba za dużo od niej wymagałam. Na akcję czekałam jakieś 200 stron, do przeszkadzała mi powtarzalność i przewidywalność. Historia rzeczywiście nie jest rewolucyjna, postacie dobrze stworzone, ale książka nie pozwalała się odłożyć na półkę dopiero przez ostatnie 50 stron. Zawiodłam się na autorze bestselerów, szkoda.
@dziurawa
@dziurawa 2011-02-26
Przeczytane (2011-02-26)
kolejna próba polubienia Kinga nie przyniosła efektów. ogólnie książka nie jest zła, ale ja jakoś nie potrafiłam się w nią całkowicie wciągnąć. jak coś mnie zaciekawiło to zaraz potem coś zniechęciło i tak w kółko, aż do samego końca. nie trzymała mnie z zapartym tchem i często odkładałam ja na bok bo nie miałam siły dalej czytać. cóż, nie wszystko dla każdego.
@Elen
@Elen 2011-11-08
Przeczytane (2011-11-08)
Książka mi się podobała, opis miasteczka, bohaterów, zdarzenia, które pociągały za sobą kolejne. Nie miałam pojęcia, co się zdarzy za chwilę. Zakończenie jednak mnie rozczarowało, nie tego się spodziewałam po tak ciekawie się zapowiadającej powieści, jak dla mnie było zbyt..hmm.. banalne? Ale wiadomo, każdemu odpowiada coś innego.
@AnjaSchlierenzauer
@AnjaSchlierenzauer 2010-04-12
Przeczytane (2010-02-07)
Pierwsza książka Stephena Kinga, z którą się zetknęłam. Zostało w niej poprowadzone wiele wątków, ale każdy z nich znalazł swój koniec - w bardziej lub mniej wesołych okolicznościach. Bardzo podobał mi się opis miasteczka - miałam wręcz przed oczami jego plan. Jednym słowem świetna, bardzo wszystkim polecam.
MO
@monka3011 2011-12-23
Pełna grozy historia o spokojnym (do czasu) miasteczku. Sklepik, tajemniczy sprzedawca i wszystko w mgnieniu oka zamienia się w obraz nędzy i rozpaczy. Zaryzykuję stwierdzenie, że to moja ulubiona książka Kinga, polecam każdemu - wystarczy poczuć tajemniczy klimat i można się zakochać.
@Castiel
@Castiel 2012-09-02
Przeczytane (2012-09-02)
Bardzo dobrze skonstruowana akcja. Przeplatając liczne wątki, King stopniowo podnosił napięcie aż do samego końca. Pomijając walory estetyczne, treść książki możemy traktować jako ostrzeżenie przed naszymi chęciami posiadania dóbr materialnych.
@skrzatix
@skrzatix 2012-11-02
Przeczytane (2012-11-01)
Uwielbiam w niej wielowątkowość i nie mogłam się pogodzić z tym, że w ekranizacji ucięli z niej tak dużo...jedna z lepszych książek Kinga jak dla mnie, mimo, że niewymagająca, zaczytywałam się w losach bohaterów od pierwszej strony.
@Nancy
@Nancy 2010-02-16
Przeczytane (2010-02-07)
Świetna! Po raz pierwszy książka Stephena Kinga tak mi się spodobała. Jestem więcej niż pozytywnie zaskoczona. Naprawdę dobra powieść i podziwiam autora, że nie pogubił się w tych wszystkich faktach przy jej pisaniu. Gorąco polecam!
@frodo
@frodo 2010-02-16
Przeczytane (2008-07-26)
Każdy miasteczko ma swojego sprzedawcę marzeń, a każdy z nas ma swoją cenę, za którą gotów popełnić każde świństwo. A King jak zawsze się przedstawia próbę charakterów. Klasyczna powieść mistrza grozy. Polecam jak najbardziej.
@suntanglory
@suntanglory 2013-10-27
Przeczytane (2013-10-27)
Po raz pierwszy w twórczości Kinga przeszkadzała mi duża ilość bohaterów/wątków. Czasem trudno było się połapać, o kogo w danej chwili chodzi. Pomijając to, książka świetna, choć trochę rozczarowało mnie zakończenie.
Autorzy
Stephen King
Stephen Edwin King (ur. 21 września 1947 roku w Portland) – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy. W przeszłości wydawał książki pod pseudonimem Richard Bachman, raz jako John Swithen....
Inne książki:
Książka Pieśń Susannah
Książka Talizman
Książka Christine. T. 1-2
Książka Lśnienie
Książka Lśnienie
Współtworzący tą stronę
puchar
MO
@leiro_nassau pierwsza opinia