Powrót do metra

18.01.2021

Moskwa 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które miały miejsce na stacji WOGN minął rok. Jednak na drugim krańcu metra, mieszkańcy Sewastopolskiej stacji toczą dzień w dzień walkę o przetrwanie z kolejnymi potworami schodzącymi z powierzchni. Życie mieszkańców tej stacji jest zależne od dostaw amunicji, które w zamian za generowanie energii elektrycznej... Recenzja książki Metro 2034

Do czego jest zdolna matka, której porwano dzieci

18.01.2021

Potrzebowałam tego…zdecydowanie. Dopadł mnie przesyt romansów i potrzebowałam naprawdę dobrego i wciągającego thrillera, kryminału albo czegoś z akcją. „Gniew matki” to było właśnie to! Faith McMann jest nauczycielką, która prowadzi zwykłe, rodzinne życie. Ale wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy pewnego popołudnia wraca z dziećmi do domu... Recenzja książki Gniew matki

@justus228@justus228 × 4

Rozczarowanie!

18.01.2021

Nie mogłam się doczekać polskiego przekładu książki i zdecydowałam się na przeczytanie w języku angielskim. Oczywiście, ma to swoje wady i zalety. Więcej się poćwiczy języka, zapamięta nowe słowa, poszerzy wiedzę, a dla fana tego magicznego świata to wiele znaczy. Jednak.... Ta historia bardzo mocno mnie rozczarowała. Lyra nie jest już dzieckiem, ... Recenzja książki The Secret Commonwealth

@beatazet@beatazet × 1

"Dziedzic podziemia. Pocałunek diabła"

18.01.2021

„Nic się między nami nie skończyło. To się dopiero zaczyna”. Niespodziewanie Cat dowiaduje się, że jej kochanek ma żonę, dziewczyna jest załamana, zrywa z nim wszelkie kontakty, bezskutecznie próbuje o nim zapomnieć. Nie będzie to łatwe, rozum mówi jedno, ale serce nie sługa. Nawiedzające ją nocne koszmary, dodatkowo utrudniają pokomplikowaną... Recenzja książki Dziedzic podziemia. Pocałunek diabła

Dziewiąty dom

18.01.2021

„Dziewiąty dom” Leigh Bardugo Kogóż z nas nie interesuje tajemnica? A gdy o tajemnicy wiedzą tylko nieliczni, zostają wybranymi, elitą, do której każdy chce należeć. Tajne stowarzyszenia na uniwersytecie Yale to wydarzenia prawdziwe. Krążą legendy dotyczące ich członków i wszechogarniających wpływów, jakie posiadają. Nakręcono o tym, j... Recenzja książki Dziewiąty dom

@ReniBook@ReniBook

Uciekając w ogień

18.01.2021

W ramach świetnej akcji na bookstagramie (#styczenjestkobieta), postanowiłam wrócić do powieści autorki, która ponad rok temu kupiła mnie bezpowrotnie swoim Latem polarnym. Niegdyś zaczętej, ale w pewnym momencie odłożonej. Więc znów sięgnęłam po Do utraty tchu. Dzieciństwo i nastoletnie lata głównej bohaterki są nierozerwalnie związane z chłopak... Recenzja książki Do utraty tchu

@flatreads@flatreads × 1

Biografia

18.01.2021

Profesor doskonale wypełnił lukę, popełniając rzetelną i bezpretensjonalną biografię tej wybitnej działaczki i dzielnej suwnicowej. Historia nie jest łaskawa dla Anny Walentynowicz, została brutalnie zepchnięta poza nawias dziejów na rzecz cyników i karierowiczów. Zupełnie niesłusznie i niezasłużenie. To Ona jest prawdziwą ikoną ,,Solidarności''.... Recenzja książki Anna Solidarność

Raz w górę, raz w dół

18.01.2021

Rosyjska mafia to temat rzeka. Sporo już zostało powiedziane, ale w dalszym ciągu są pewne aspekty do zbadania. Nie wszyscy o wszystkim wiedzą. Bardzo często, aby dowiedzieć się czegoś niezwykłego, należałoby przeniknąć do ich struktur. Jednak powrót do normalnego życia to jak bilet w jedną stronę. Mark Galeott podjął się tego wyzwania i wcale nie... Recenzja książki Wory. Tajemnice rosyjskiej supermafii

,,Magia jest starsza od sztuki.''

18.01.2021

,,Księga magii'' jest naprawdę sporym objętościowo zbiorem opowiadań. Siedemnastu autorów, siedemnaście różnych ujęć tematu i siedemnaście możliwości, żeby sprawić, że całość stanie się nierówna. Przyznam od razu, że po przeczytaniu pierwszych trzech tekstów przemknęło mi przez myśl, że albo jestem już za stara na takie nowatorskie ujęcia tematu,... Recenzja książki Księga magii

Rytuał łowcy

18.01.2021

Rytuał łowcy Autor: Przemysław Borkowski Tematem tej dziwnej i mrocznej książki morderstwa, które nastąpiły w Warszawie. Ofiarami ich są wielu różnych osób, a policja szuka sprawcy oraz czynu ich postępowania. Jest to bardzo trudne śledztwo, które prowadzi starszy komisarz oraz młoda pani prokurator Gabriela Seredyńska. Tematami pobocznymi tej ksi... Recenzja książki Rytuał łowcy

@wiktoriakoszalka2@wiktoriakoszalka2 × 1

Niezwykle ciekawa historia

18.01.2021

„Bruno” to kolejna książka z serii tych, których treści się nie zapomina. Mało tego po ich przeczytaniu nie można spać spokojnie, bo prowokują setki pytań (głównie takich na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi), być może przeczytanie kolejnych tomów serii „Powrót” odpowie chociaż na część z nich. Historię Bruna opowiada w głównej mierze Gaja,... Recenzja książki Bruno

18.01.2021

⭐RECENZJA⭐ Niedawno przyszła do mnie przepięknie ilustrowana bajka dla dzieci "Bajki mają moc" napisana przez Małgorzatę Korbielów, a ilustrowana przez Annę Simeone (➡️➡️➡️). W środku znalazłam króciutkie bajeczki dla dzieci. A oto tytuły: "Niebezpieczna przeprawa" "Akcja ratunkowa" "Sekrety zasypiania" "Kacper i Frytka" "Podwodny pierścień" "Kro... Recenzja książki Bajki mają moc

Wspaniała księga wartości

18.01.2021

Baśnie to jeden ze sposobów, dzięki któremu dzieci mogą lepiej zrozumieć świat, w którym żyją. O wielu sprawach mówią lepiej i jaśniej, niż przestrogi i napomnienia rodziców. Dlatego uważam, że warto je czytać razem z dziećmi, a choć te oryginalne często niekoniecznie nadają się dla małych dzieci, to warto szukać takich adaptacji, które trafią naw... Recenzja książki Wielka księga wartości

@LiterAnka@LiterAnka × 5

Obiad? Tylko z Bondem!

18.01.2021

"Obiad z Bondem" to drugi tom serii i choć mogłabym powiedzieć, że można śmiało czytać bez znajomości pierwszego, to mimo wszystko lepiej po kolei. Pewne smaczki, dowcipy, a nawet imiona mogą być niekoniecznie zrozumiałe, jeśli nie poznało się Tiffany'ego. Tym razem ponownie spotykamy bohaterów pierwszego tomu. Choć na pierwszy plan wysuwają ... Recenzja książki Obiad z Bondem

⭐RECENZJA PRZEDPREMIEROWA⭐

18.01.2021

Hej, hej 🖐🏻😁 Mieliście do czynienia z piórem autorki @emiliaszelest? 💜 Ja już miałam! Czytałam powieść "Bardzo cicha noc", którą napisała razem z @ewelina_dobosz_ oraz parę opowiadań świątecznych. Pamiętam, że zarówno lektura, jak i te króciutkie historie podobały mi się! Tym razem postanowiłam sięgnąć po tę książkę, która została napisana tylko ... Recenzja książki Free Birds

18.01.2021

⭐RECENZJA⭐ Marin w jednym momencie traci cały swój świat. Jej czteroletni syn zostaje porwany. Kobieta próbuje jakoś ogarniać rzeczywistość, ale ciężko jej to wychodzi. Z mężem prawie nie rozmawia, lecz dzięki temu wychodzą pewne sekrety na jaw i Marin pozostaje podjąć ostateczne decyzje. Czy uda jej się na nowo być szczęśliwą? Czy jednak los ma ... Recenzja książki Małe sekrety

@szpaczek444@szpaczek444

Kiedy jednak przebrniemy przez początki tej historii, zostajemy miło zaskoczeni

18.01.2021

Na samym wstępie podkreślę, że fantastyka nie należy do grona uwielbianych przeze mnie gatunków. Szczególnie sceptycznie podchodzę do bardzo rozbudowanych serii, gdzie otaczający bohaterów świat zwyczajnie czytelnika przytłacza. Oczywiście! Jestem w stanie zrozumieć zamiłowanie ludzi do Wiedźmina czy innego Władcy Pierścieni. Ja sama trzymam się j... Recenzja książki Korzenie

@kobiecakawiarnia@kobiecakawiarnia × 2

18.01.2021

Hejo, hej 🖐🏻 Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy macie jakieś swoje #? Ja niedawno stworzyłam sobie swój hasztag #czytamzszpaczekczyta i jeśli macie ochotę i czytacie coś z mojego polecenia, bądź ze mną, wspólnie, to możecie to śmiało wpisywać 😃 Będzie mi bardzo miło! 💙🤍🖤 ⭐RECENZJA⭐ Nicole ma pasję - pole dance. I dzięki niej jakoś udaje jej ... Recenzja książki Pole girl. Prywatny taniec

@szpaczek444@szpaczek444

Jedna z najlepszych książek obyczajowych

18.01.2021

Mijamy ludzi na ulicach. Czasami spotykamy kogoś parę razy, lecz nawet o tym nie wiemy, ponieważ bezmyślnie idziemy wyznaczoną drogą. Nadchodzi czasami taki moment gdy zaczynamy się zastanawiać nad sensem wszystkiego i uświadamiamy sobie, że ten każdy mijany człowiek ma swoją własną historię i problemy. ,, Pytania bez odpowiedzi” jest jedyną z nie... Recenzja książki Pytania bez odpowiedzi

@su.wiktoriaa@su.wiktoriaa

Spójrz Panu Zło w oczy i zobacz siebie...

18.01.2021

„Jestem tutaj, a zarazem wszędzie. Jestem wszechmocny, a korzystam z cudzych rąk. Jestem w ukryciu, a zarazem na widoku. Tam gdzie jest cień, jest i światło. Gdzie jest biel, tam jest czerń. Gdzie jest dobro, jest i zło… Bez dobra nie umielibyśmy zauważyć zła. Z reguły nie lubimy mówić o swoich ciemnych stronach osobowości. A gdybyśmy tak mog... Recenzja książki Pan Zło

@Mirka@Mirka × 4

Szpilka

18.01.2021

"To ja, Szpilka. Klub" to moje pierwsze spotkanie z Marcinem Ciszewskim, ale czy nie będzie ostatnim, to Wam niżej opowiem :) Zaczniemy klasycznie, czyli od tego, o czym ta książka jest! Poznajemy Szpilkę, policjantkę, która nie działa szablonowo, a w kolegach w pracy dostrzega jedynie samców, którzy chcą się z nią przespać. Sama uważa, że to... Recenzja książki To ja, Szpilka. Klub

Gdy wujek próbuje stworzyć zabawne fantasy, a wychodzi mu infantylne romansidło.

18.01.2021

Nowa książka Eugeniusza Dębskiego zaskakuje niemal na każdym kroku – głównie dlatego, że autor początkowe podwaliny pod kawał porządnego dark fantasy konsekwentnie zamienia w nieporadną gatunkową wariację, która przypomina dziewiczą próbę zmagania się z fantastyką podjętą przez niedojrzałego napalonego dzieciaka. Normalnie taka zabawa mogłaby się ... Recenzja książki Oprawca Boży

To człowiek jest naszym najgorszym wrogiem

17.01.2021

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl Debiutancka książka Marcina Halskiego Chrystusowa ziemia to opowieść o tym, jakie człowiek potrafi zgotować sobie piekło. Jak natura potrafi zniszczyć i uprzykrzyć ludziom życie. To również historia mówiąca, że wiara jest ważnym aspektem w życiu człowieka. „Religia i wiara. Oto, co zos... Recenzja książki Chrystusowa ziemia

Hemingway codzienności

17.01.2021

Kilka stron zaledwie opowiadania, a tyle myśli. Czy zwierzęta dadzą sobie radę? Co robię na tym moście? Kim jest ten młody człowiek, który o wszystko wypytuje? A ja tylko martwię się o zwierzęta. Zaledwie tych parę stron zadrukowanych słowami, a jednak jest w tym tekście coś co przyciąga do niego, kilka razy do roku. Skrótowość myśli, dobra narrac... Recenzja książki Rzeka dwóch serc i inne opowiadania

@adam_miks@adam_miks × 7

Spitfire z ang. złośnik

17.01.2021

Zacznijmy od dobrych stron tej książki. Jest pięknie wydana - błyszcząca okładka ze skrzydełkami, dobry jakościowo papier, sporo zdjęć w środku, które pomimo swoich lat, zostały świetnie oddane graficznie. Bardzo przyjemnie się to czyta i ogląda, dlatego jako opowieść życia Jana Książczyka, pamiątka dla niego i dla rodziny wypada cudownie. Paweł ... Recenzja książki Spitfire stanął na ogonie