Przewieszenie

Remigiusz Mróz
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 70 ocen kanapowiczów
Książka Przewieszenie
Książka Przewieszenie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.0 /10
Ocena 8.0 na 10 możliwych
Na podstawie 70 ocen kanapowiczów

Opis

„Przewieszenie” to 2 tom z serii Trylogia z komisarzem Forstem, której autorem jest Remigiusz Mróz. Wiktor Forst prowadzi śledztwo morderstw popełnianych na turystach. „Przewieszenie” jest książką trzymającą w napięciu, realistyczną i wciągającą podobnie, jak pozostałe książki autora.
Data wydania: 2016-01-13
ISBN: 978-83-8075-072-2, 9788380750722
Wydawnictwo: Filia
Cykl: Komisarz Forst, tom 2
Seria: Mroczna strona
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 462

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Polski prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Książki Remigiusz Mróz

Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Aktualnie nie ma ogłoszeń, ale 1 osoba szuka tej książki.
{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Przewieszenie"- Remigiusz Mróz

10.09.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Czy dobry kryminał musi być mroczny i krwawy? Czy jego czytanie zawsze powinno wiązać się z silnymi emocjami, okrutnymi obrazami i nieciekawymi myślami? Otóż nie. Istnieją lekkie i przyjemne powieści kryminalne, które wciągają równie mocno, co te ociekające krwią i brutalnością. Idealnym przykładem jest tutaj seria o policjantach z Lipowa Katarzy... {} Recenzja książki Przewieszenie

Ponownie z Mrozem w górach

31.10.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Mam mieszane uczucia po lekturze tej pozycji. Powieść jest oczywiście lepsza niż pierwsza część będąca niczym sajens-fikszyn (o czym pisałem w opinii do "Ekspozycji"), ale to... Kolejna powieść Mroza, gdzie autor fantazjuje o "załadowaniu w styję, aż się zadymi" przez kolejkę więźniów. To już się robi słabe, jeśli ktoś weźmie się za różne książki... {} Recenzja książki Przewieszenie

@Johnson@Johnson {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@beata87
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Dalszy ciąg zdarzeń w życiu komisarza Wiktora Forsta. Część zdecydowanie lepsza od pierwszej, choć równie mroczna. Akcja powieści galopuje, a ukazany świat jest okrutny i bezwzględny. Po tym cyklu powieściowym, przypuszczam, stracę cały szacunek dla urzędu prokuratorskiego. Cóż, jak długo istnieje świat, tak długo prym w ludzkiej motywacji wiedzie prywata i bezlitosne dążenie do celu. Ale wszystko powinno mieć granice, także pożądanie władzy. Powaliło mnie zakończenie i niecierpliwie czekam na ostatnią część, by zobaczyć jak p. Mróz wybrnie z tej zagwozdki.

{}× 7 | link |
@Nina
2019-11-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-book 2016

Panie Mróz, jak Pan mógł!!! Co ten biedny Forst (którego ja uparcie nazywam Frost:) Panu zrobił, że go Pan tak nie lubi?! Czy uda mu się przeżyć do kolejnego tomu trylogii? Oby, bo jest na co czekać. Rozpisywać się o tej książce nie ma co, zrobili to wszyscy moi poprzednicy, ja powiem tylko tyle - oderwać się nie można, czasem sobie poklęłam, czasem się uśmiechnęłam, bo mój Frost i jego dialogi, szczególnie z podinspektorem Osicą, są bezcenne :) Zakończenie - szczęka mi opadła. Czekam na więcej, oby szybko.

{}× 7 | link |
@Eli1605
2019-12-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane 2017

Dalszy ciąg działań komisarza Forsta. Książka wciąga od pierwszej strony. Bardzo mroczna, dużo przemocy. Seria nieszczęść, która spada na komisarza może przytłaczać. Tak samo jak krótkowzroczność i karierowiczostwo prokuratorów. Bestia ciągle na wolności, komisarz walczy o każdy dzień życia w więzieniu. A zakończenie ....mocno zaskakujące. Z niecierpliwością szukam kolejnej części. I mam nadzieję, że spotkam tam zrehabilitowanego, znajdującego zabójcę Wiktora Forsta.

{}× 6 | link |
@ejwa1960
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Z biblioteki Sensacja, thriller, horror,kryminał 2016

Muszę szczerze przyznać,że po przeczytaniu "Ekspozycji" nie byłam pewna czy będę dalej śledzić losy komisarza Forsta,ale jestem mile zaskoczona bo drugi tom jest naprawdę dobry i na pewno przeczytam trzeci.

{}× 4 | link |
@Syndzia
2019-03-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Po tą książkę sięgnęłam gdyż nie dawało mi spokoju zakończenie pierwszej części. Czytałam ją z mapą - szukałam znanych mi miejsc i szlaków. Szczerze mówiąc wciąga to bardzo kiedy się czyta i wspomina, miejsca w których się było. Akcja szybka , główny bohater prawie jak Macgawer w każdej sytuacji sobie poradzi.
No i znowu to zakończenie nic tylko sięgnąć po kolejną część.

{}× 3 | link |
@jenny777
2018-12-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

W opiniach widzę prawie same zachwyty nad "Przewieszeniem" i nie do końca wiem skąd się one wszystkie biorą. Widać, że autor najwyraźniej wziął sobie do serca opinie o poprzedniej części. Całość nie przypomina już naszpikowanego scenami akcji filmu z Siegalem, co tym samym wiązało się z ogromnym nieprawdopobieństwem (choć też ogromną wyobrażnią autora).
Książka nierówna, a najlepsze jest w niej samo zakończenie. Kompletnie niespodziewane (jak w "Ekspozycji").
Podobał mi się bardziej górski klimat i zdecydowanie mniej wybujała fantazja autora.
Nie podobał mi się fakt, iż właściwie Forsta w dalszej części zbito do roli bohatera dalekoplanowego. Brakowało mi tylko uśmiercenia go, by w trzeciej części trylogii o Forście zabrakło samego Forsta.

Dobra rozrywka, ale kryminały czytałam lepsze. Co nie zmienia faktu, że oczekuję z niecierpliwością na kolejne książki Remigiusza Mroza.

{}× 2 | link |
@Siostra_Kopciuszka
2020-07-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 👨 autor : Mróz Remigiusz

Akcja drugiego tomu trylogii z komisarzem Forstem zaczyna się w tydzień po śmierci Olgi Szrebskiej . Nad grobem dziennikarki komisarz solennie obiecuje że znajdzie jej mordercę i na pewno sprawiedliwości stanie się zadość . Swoją drogą Olga wykazała się dość mroczno - ironicznym poczuciem humoru , każąc na swoim grobie wypisać takie epitafium '' Witaj i wybacz że nie wstanę '' :) . Forst nie ma chwili spokoju , bo jak się okazuje bestia z Giewontu , jak nazwała seryjnego zabójcę prasa i inne media , również nie zasypuje gruszek w popiele i oto mamy kolejne ciało zrzucone z gór . Ofiara to Paulina Jasińska - 22 letnia studentka . Tego pierwszego ciała jeszcze nikt nie łączy z bestią z Giewontu , chociaż czytelnik już o tym wie . Moim zdaniem część zdecydowanie lepsza niż '' Ekspozycja '' . Mniej ględzenia , więcej akcji , chociaż i tutaj kilka uwag bym miała . Na przykład kiedy Forst dzwoni do pani prokurator , to właściwie nic z tego nie wynika . Nie wiadomo po co zadzwonił i nic nie uzyskał . W sumie trochę bezsensownie poprzerzucali się słowami i tyle . W ogóle to pani prokurator Dominika Wadryś - Hansen jakaś dziwna . Nie wiem dlaczego pan Mróz uczynił ją taką '' upośledzoną na myśleniu '' i mającą klapki na oczach . Zresztą w swoim prywatnym życiu też nie grzeszy zrozumieniem i empatią , za to nabzdyczeniem i zadufaniem w sobie jak najbardziej . Jakoś nie polubiłam tej baby nic a nic . Mimo górnolotnych sentencji które ma porozwieszane w gabinecie . Że już nie wspomn...

{}× 1 | link |
BA
2020-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Współczesna literatura polska Kryminał/Thriller Beletrystyka Kryminał/Thriller Polski

Stylistycznie powieść rozpada się na dwie części. Pierwsza, obejmująca ok. 60% tekstu, jest bardzo podobna do książki rozpoczynającej cykl o komisarzu Forscie - szybko akcja, błyskotliwe dialogi, nawet trzymająca w napięciu intryga, w zasadzie wszystko, czego można chcieć od literatury popularnej, choć z zastrzeżeniami o których za chwilę. Nieco po połowie jednakże opowieść dość wyraźnie siada, co odbija się na wszystkim - tempie akcji, języku, budowaniu postaci. Nawet opisy brutalnych obyczajów więziennych nie wzbudzają zainteresowania, raczej nużą. A zakończenie to już totalna porażka.

Od początku do końca natomiast miałem z tym tekstem dwa problemy. Po pierwsze kwestia głównego antagonisty. Był totalnie nijaki, ewidentnie wbrew zamierzeniom autora. W ogóle nie można się było wczuć w osobowość psychopaty, w jego umysł, sposób myślenia. Kiedy zaczynałem rozdziały koncentrujące się na tej postaci chciałem, by skończyły się jak najszybciej. A stojąca za nim struktura to najsłabiej zrobiona wizja tego typu organizacji z jaką zetknąłem się od lat. Drugi zaś problem jest w pewnym sensie lustrzany do pierwszego - sam komisarz Forst. Naprawdę chciałem jakoś się przejąć jego losem i... i naprawdę nie mogłem. Wszystkie postacie z tła - absolutnie bez zarzutu. Para głównych przeciwników - ludzie bez właściwości, ewidentnie wbrew zamierzeniom autora.

Miejscami powieść robi wrażenie bardzo niedorobionej, niezredagowanej. Szczytem wszystkiego jest tu pewien pan z intern...

{}× 1 | link |
@gabrys_monika
2020-01-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Przeczytane

Kolejna część przygód komisarza Forsta. W "Ekspozycji" jak i w "Przewieszeniu" historia nie jest zbyt wiarygodna, podobnie jak występujące w niej postaci. Czym zawinił autorowi komisarz, iż tak brutalnie go potraktowano? :) Oczywiście z ciekawości i przywiązania do komisarza sięgnę po kolejną część :)

{}× 1 | link |
@19emilka93
2020-01-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

Nie było akcji rodem z amerykańskich sensacji. I bardzo dobrze. Ta część o wiele lepsza niż pierwsza, choć akcja jakby mniej wciągająca. Ale co najmniej realna. Chcę więcej. Podoba mi się zakończenie i nieco inne miejsce pobytu głównego bohatera.

{}× 1 | link |
DK
2020-03-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10

Jedna z moich ulubionych serii tego autora.

{} | link |
@Wiejska_biblioteczka
2020-09-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@sebastianprokop26
2020-08-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Kryminał
KR
2020-07-10
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane kryminały
@Natalia
2020-06-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Przewieszenie”- Remigiusz Mróz

Książka Trawers
Trawers Remigiusz Mróz
{}7.5/10
Finał bestsellerowej trylogii z komisarzem Forstem autorstwa...
Książka Ekspozycja
Ekspozycja Remigiusz Mróz
{}7.1/10
Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie w...
Książka Inwigilacja
Inwigilacja Remigiusz Mróz
{}8.1/10
Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w E...
Książka Wotum nieufności
Wotum nieufności Remigiusz Mróz
{}8.0/10
Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, ...
Książka Rewizja
Rewizja Remigiusz Mróz
{}8.0/10
Szary człowiek kontra wielka korporacja. Dyskryminacja kontr...

Cytaty z książki

O nie! Książka Przewieszenie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Ekspozycja
Ekspozycja Remigiusz Mróz
{}7.1/10
Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie w...
Książka Trawers
Trawers Remigiusz Mróz
{}7.5/10
Finał bestsellerowej trylogii z komisarzem Forstem autorstwa...
Książka Deniwelacja
Deniwelacja Remigiusz Mróz
{}6.8/10
Gdzie jest Wiktor Forst? To pytanie zadają sobie zakopiańscy...
Książka Zerwa
Zerwa Remigiusz Mróz
{}7.5/10
Ostatnia część pentalogii z Wiktorem Forstem! Zbocza gór znó...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe