Władza absolutna

Remigiusz Mróz
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów
Władza absolutna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 34 ocen kanapowiczów

Opis

Po zamachu pod sejmem Polska znalazła się na skraju anarchii. Konstytucja nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę, a do walki o nią gotowe są stanąć wszystkie siły polityczne. W sytuacji poważnego kryzysu rozpoczyna się najbardziej bezkompromisowa kampania wyborcza w historii. Tymczasem zaczynają pojawiać się dowody na to, że zamach był jedynie elementem większego spisku. Ten, kto odkryje prawdę, zdobędzie władzę absolutną…
Data wydania: 2018-11-14
ISBN: 978-83-8075-543-7, 9788380755437
Wydawnictwo: Filia
Cykl: W kręgach władzy, tom 3
Stron: 416
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Autor jest znanym literatem, aktywnym biegaczem i znawcą prawa konstytucyjnego. Jak sam o sobie pisze, jego modus operandi charakteryzuje się wyjątkowym połączeniem pracoholizmu, pasji do pisania oraz aktywnego stylu życia. Absolwent I Liceum Ogóln...

Pozostałe książki:

Kasacja Zaginięcie Rewizja cz. 2 Immunitet Behawiorysta Ekspozycja Inwigilacja Listy zza grobu Nieodnaleziona/Nieodgadniona Przewieszenie Oskarżenie Hashtag Trawers Kontratyp Testament Głosy z zaświatów Nieodgadniona Wyrok Umorzenie Iluzjonista Wybaczam Ci Ekstradycja Szepty spoza nicości Czarna Madonna Wotum nieufności Osiedle RZNiW Deniwelacja Projekt Riese Precedens Zerwa Afekt Halny Lot 202 Prędkość ucieczki Przepaść Egzekucja W cieniu prawa Chór zapomnianych głosów Ekstremista Obrazy z przeszłości Wieża milczenia Skazanie Langer Horyzont zdarzeń Większość bezwzględna Werdykt Świt, który nie nadejdzie Nie ufaj mu Turkusowe szale Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Władza absolutna O pisaniu na chłodno Zarzut Enklawa Parabellum. Głębia Osobliwości Widmo Brockenu Zabójczy pocisk Inne tonacje ciszy Światła w popiołach Połów Kabalista Inne Światy Prom Operacja MIR Padeborn Z pierwszej piłki Berdo Echo z otchłani Rewers Nieodnaleziona Rewizja cz. 1
Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Niby jak w poprzedniej częsci, ale troszkę słabiej...

6.01.2021

Pod wieloma względami jest to bardzo, bardzo bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części cyklu. I nie mam tu na myśli tylko tego, że akcja tej książki zaczyna się jakoś tak dosłownie sekundę po zakończeniu tamtej powieści. Bardziej chodzi mi o sposób pisania. Tak jak tam, tak i tu liczba zwrotów i zawieszeń akcji wręcz poraża. Tak jak tam, tak i t... Recenzja książki Władza absolutna

@Bartlox@Bartlox × 4

„Do widzenia”?

2.02.2020

Nadchodzi jeden z najbardziej wyczekiwanych dni całego listopada. Oto pierwsza na tym blogu i z pewnością nie ostatnia przedpremierowa recenzja najnowszej książki najpopularniejszego pisarza w całej Polsce. Co prawda do premiery zostało jeszcze kilka dni (najbliższa środa), ale postanowiłam podzielić się z Wami swoimi wrażeniami wcześniej. Sądzę, ... Recenzja książki Władza absolutna

@Skazananaksiazki@Skazananaksiazki × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Logana
2022-11-06
9 /10
Przeczytane

Nie będę pisać na temat fabuły, gdyż wszystko byłoby spojlerem, jeśli nawet nie dla tego tomu, to poprzedniego.
Bohaterowie ewoluują, twardnieją, przywdziewają pancerz w brutalnej politycznej rozgrywce. Rozgrywce o władzę absolutną. Wątek kryminalny jest sukcesywnie rozbudowywany z tomu na tom.
Historia wzbogacona o ciekawostki. Tym razem nie tylko z zakresu polityki wewnętrznej, zagranicznej, ale też o zagadnienia geologiczne oraz geopolityczne.

Całość trzyma w napięciu, a odpowiedź kto stoi za większością intryg i przebiegiem wydarzeń zaskakuje. Ta część podobała mi się najbardziej. Autor rozkręcał się z tomu na tom.

× 29 | link |
@Mackowy
2021-02-05
7 /10
Przeczytane audiobook

Do końca lektury spodziewałem się, że Mróz gdzieś się w tym ostatnim tomie fabularnie wyłoży*, że z czystym sumieniem będę mógł stwierdzić: "mogłem się tego spodziewać", ale nie. Nie dał mi tej satysfakcji, chociaż na finiszu był o włos.
Najpłodniejszy fajnie myli tropy, nie daje się również zakurzyć swoim ulubionym narzędziom z wierzchu stylistycznej skrzyneczki, jak cliffhangery, nieciekawe ciekawostki gościa, który na imprezie odpowiada poważnie na retoryczne pytania, serie niekończących się "ciętych ripost" i tak dalej.
Podsumowując, trzeci tom tej trylogii to według mnie szczytowe osiągnięcie mrozowszczyzny ze wszystkimi jej wadami, oprócz najważniejszej - idiotycznych rozwiązań fabularnych i chociaż szukałem czegoś, do czego mógłbym się w tym względzie przyczepić, to nie znalazłem. Wybaczcie.
*tak naprawdę, to myślałem, że się wypie***li jak krowa na lodzie.

× 28 | Komentarze (3) | link |
@Eli1605
2021-01-20
9 /10
Przeczytane Polscy autorzy 2021 2021

Nie wszystkie przeczytane przeze mnie książki Pana Remigiusza mi się podobały. Ale tu zdejmuję czapkę z głowy. Polityka jest brudna a niektórzy dla władzy są gotowi zrobić wszystko, sprzedać własną matkę czy się zeszmacić. Jakże to realne co napisał autor. Na aktualnej scenie politycznej widzę takie osoby więc taki scenariusz jest jak najbardziej realny. Ohydny ale realny. Dlatego właśnie brzydzę się polityką. Niestety nie da się żyć aby się z nią nie stykać. Książka cały czas trzymała mnie w napięciu, atmosfera gęstniała na każdej kolejnej stronie. A zakończenie to majstersztyk. Takie książki Mroza chcę czytać.

× 22 | link |
@Sargento_Garcia
2021-04-15
7 /10
Przeczytane kryminał Sensacja

Moim zdaniem najlepiej napisana, jak do tej pory, część cyklu. Jutro zabieram się za czwartą, ostatnią.

× 11 | Komentarze (1) | link |
@Toska98
2019-12-11
8 /10
Przeczytane

– Czy polityka pozbawia wszelkich skrupułów?

– Czy możemy spełniać własne ambicje wykorzystując najbliższe nam osoby?

– Gdzie pojawia się granica pomiędzy pragnieniem władzy, a złem?

Gdy sięgnęłam po “Władzę absolutną” Remigiusza Mroza nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Lubię książki autora, ponieważ pobudzają moją wyobraźnię i sprawiają, że nie mogę się od nich oderwać. Jednocześnie nienawidzę polityki, dlatego też obawiałam się, że książka nie usatysfakcjonuje mnie. Jak było w przypadku tej powieści?

Trudny temat

Przez pierwsze sto stron miałam mieszane uczucia. Książka nużyła mnie, by po chwili wprawić mnie w osłupienie i sprawić, że nie miałam ochoty wypuszczać jej z ręki. Początkowo okropnie męczył mnie temat polityki, mieszających się nazwisk, ciągłych dyskusji i wielu wątków. Z czasem jednak zaczęłam zagłębiać się w coraz bardziej zawiły świat powieści i odkryłam, że czytanie sprawia mi przyjemność!

Zauważyłam jedną intrygującą kwestię – jeśli książki nie napisałby Remigiusz Mróz, prawdopodobnie po kilkudziesięciu stronach rzuciłabym ją w kąt. Wiedziałam jednak, jak inne książki autora na mnie działają, więc i tym razem postanowiłam dać mu szansę. I nie zawiodłam się. Pisarz prezentuje naprawdę wysoki poziom. Opanował do mistrzostwa uwodzenie słowem, kreowanie tajemnic i pobudzanie czytelnika do myślenia. Nieustannie zast...

× 3 | link |
@Olaa_czyta
@Olaa_czyta
2018-12-04
5 /10
Przeczytane

Trzecia część zmagań na polskiej scenie politycznej. Seria ta na pewno ukazała prawdę "politykowania", potęgę mediów społecznościowych, bezwzględność w drodze do władzy i oczywiście fakt, że polityk kłamie nawet jak mówi "dzień dobry".

Po zamach, w którym zginęła Pani Prezydent oraz Marszałkowie w polskiej polityce nastaje chaos związany z brakiem głowy państwa i niewiedzą kto teraz ma zająć owe stanowisko. Zaczyna się wojna o stanowisko, a kandydaci są w stanie zrobić wszystko aby objąć wymarzone urzędy. Jak zawsze pierwsze skrzypce w polityce uprawianej przez posła Hauera gra jego bezwzględna żona Milena.

I tak przez całą książkę tak na prawdę nie dzieje się nic innego, jak tylko rozmowy między politykami i wzajemne rzucanie sobie kłód pod nogi. Akcja dość monotonna, mało wciągająca. Postać Iwana łatwa do rozszyfrowania już od pierwszego momentu. Nic w powieści nie zaskakuje, akcja płynie swoim stałym nurtem i tak na prawdę na dobrą sprawę to nie się tam nie dzieje. Po zakończeniu drugiej części takim motywem jak zamach i śmierć głowy państwa liczyłam, że Mróz nie da nam chwili wytchnienia przy czytaniu 3 tomu. Jednak coś poszło nie całkiem tak jak powinno.

Książka poprawna. Czyta się z samej ciekawości po dwóch pierwszych częściach, które były na prawdę mocne. Trzeci tom "W kręgach władzy" dość słaby i nie zaskakujący.

× 3 | link |
@beata87
2019-11-18
10 /10
Przeczytane Najukochańsze

Absolutnie genialna i przerażająca powieść political fiction (choć, w moim odczuciu, bardziej reality niż fiction - niestety). Jedna z książek (cykli, bo odnosi się to do całego cyklu powieściowego)najlepiej przedstawiających nasz obecny system polityczny . Doskonale wykreowane postaci, pokazane manipulacje i gra "polityczna" w wyścigu po władzę. A tu w grę wchodzi władza absolutna, najbardziej przerażająca i wypaczająca, niszcząca i bezwzględna.
Dobrze typowałam najbardziej niebezpiecznego polityka:)

× 3 | link |
@Beata_
2019-11-07
1 /10
Przeczytane

Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie przez kilkadziesiąt początkowych stron, czyli do momentu, gdy autor - bez najmniejszego mrugnięcia okiem - postanawia pożenić ze sobą wybory i wprowadzenie stanu wyjątkowego. Czyni tak by zwiększyć presję czasu ciążącą na bohaterach, podkreślić dramatyzm wydarzeń. Szkoda tylko, że "zapomniał" o art. 228 Konstytucji, który taką zbitkę wyklucza, o czym jako prawnik zapomnieć nie powinien. I tak oto, cały "dramatyzm" i "presja czasu" robią spektakularne "pff...".

× 2 | link |
@book.book.pl
2022-07-09
5 /10
Przeczytane

Jestem z siebie dumna, że udało mi się przez nią przebrnąć

× 1 | link |
@_books_and_dog_
2022-05-31
9 /10
Przeczytane Posiadam 2022

Książka „Władza absolutna” to trzeci tom cyklu W kręgach władzy autorstwa Remigiusza Mroza. Pamiętacie Brunona K., który chciał wysadzić w powietrze Sejm, premiera i prezydenta? Jemu się nie udało bo został złapany przez służby, ale Remigiusz Mróz w swojej książce przedstawił właśnie taki scenariusz. Po zamachu pod sejmem zginęli wszyscy najważniejsi ludzie w państwie. Prawie jak wtedy kiedy rozbił się samolot Tu-154 w Smoleńsku. Wtedy jednak tymczasowo obowiązki prezydenta RP mógł sprawować marszałek Sejmu. W wizji autora i ta osoba zginęła. W takim przypadku Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę. Jeżeli nie zostanie zachowana ciągłość władzy kraj może zostać rozebrany przez naszych sąsiadów. Kto w takim wypadku będzie rządził krajem? Jak na skraju anarchii będzie wyglądała kampania wyborcza? Czy któraś z partii osiągnie tytułową władzę absolutną?
Jest to trzecia część cyklu i póki co ostatnia, chociaż mam wrażenie, że autor w tym temacie zostawił sobie otwartą furtkę. Dla mnie każda kolejna część była lepsza od poprzedniej. Całą serię oceniam zdecydowanie na plus.

| link |
@19emilka93
2024-05-21
8 /10
Przeczytane
@weronikanowak
2024-05-21
8 /10
Przeczytane Mróz
@Magdis
2024-02-11
8 /10
Przeczytane
BT
@Bozena_T
2023-03-09
8 /10
Przeczytane
@Krzysiek86
@Krzysiek86
2022-07-12
9 /10
Przeczytane Remigiusz Mróz
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

W polityce nie było potężniejszej broni od rozbijania społeczeństwa na dwa obozy.
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wotum nieufności
Wotum nieufności
Remigiusz Mróz
7.6/10
Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła a...
Większość bezwzględna
Większość bezwzględna
Remigiusz Mróz
7.3/10
Tom II serii „W kręgach władzy” W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parla...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl