Władza absolutna

Remigiusz Mróz
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Książka Władza absolutna
Książka Władza absolutna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.6 /10
Ocena 7.6 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Po zamachu pod sejmem Polska znalazła się na skraju anarchii. Konstytucja nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę, a do walki o nią gotowe są stanąć wszystkie siły polityczne. W sytuacji poważnego kryzysu rozpoczyna się najbardziej bezkompromisowa kampania wyborcza w historii. Tymczasem zaczynają pojawiać się dowody na to, że zamach był jedynie elementem większego spisku. Ten, kto odkryje prawdę, zdobędzie władzę absolutną…
Data wydania: 2018-11-14
ISBN: 978-83-8075-543-7, 9788380755437
Wydawnictwo: Filia
Cykl: W kręgach władzy, tom 3
Stron: 416

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Polski prawnik i pisarz, autor powieści oraz cyklu publicystycznego „Kurs pisania”, laureat Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru z 2016 roku za powieść pt. Kasacja. W 2017 roku ujawnił się jako Ove Løgmansbø, autor kolejnych trzech powieści.

Książki Remigiusz Mróz

Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Do widzenia”?

2.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nadchodzi jeden z najbardziej wyczekiwanych dni całego listopada. Oto pierwsza na tym blogu i z pewnością nie ostatnia przedpremierowa recenzja najnowszej książki najpopularniejszego pisarza w całej Polsce. Co prawda do premiery zostało jeszcze kilka dni (najbliższa środa), ale postanowiłam podzielić się z Wami swoimi wrażeniami wcześniej. Sądzę, ... {} Recenzja książki Władza absolutna

Moja opinia o książce

Opinie

@Olaa_czyta
2018-12-04
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane

Trzecia część zmagań na polskiej scenie politycznej. Seria ta na pewno ukazała prawdę "politykowania", potęgę mediów społecznościowych, bezwzględność w drodze do władzy i oczywiście fakt, że polityk kłamie nawet jak mówi "dzień dobry".

Po zamach, w którym zginęła Pani Prezydent oraz Marszałkowie w polskiej polityce nastaje chaos związany z brakiem głowy państwa i niewiedzą kto teraz ma zająć owe stanowisko. Zaczyna się wojna o stanowisko, a kandydaci są w stanie zrobić wszystko aby objąć wymarzone urzędy. Jak zawsze pierwsze skrzypce w polityce uprawianej przez posła Hauera gra jego bezwzględna żona Milena.

I tak przez całą książkę tak na prawdę nie dzieje się nic innego, jak tylko rozmowy między politykami i wzajemne rzucanie sobie kłód pod nogi. Akcja dość monotonna, mało wciągająca. Postać Iwana łatwa do rozszyfrowania już od pierwszego momentu. Nic w powieści nie zaskakuje, akcja płynie swoim stałym nurtem i tak na prawdę na dobrą sprawę to nie się tam nie dzieje. Po zakończeniu drugiej części takim motywem jak zamach i śmierć głowy państwa liczyłam, że Mróz nie da nam chwili wytchnienia przy czytaniu 3 tomu. Jednak coś poszło nie całkiem tak jak powinno.

Książka poprawna. Czyta się z samej ciekawości po dwóch pierwszych częściach, które były na prawdę mocne. Trzeci tom "W kręgach władzy" dość słaby i nie zaskakujący.

{}× 1 | link |
@Beata_
2019-11-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 1 /10
Przeczytane

Książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie przez kilkadziesiąt początkowych stron, czyli do momentu, gdy autor - bez najmniejszego mrugnięcia okiem - postanawia pożenić ze sobą wybory i wprowadzenie stanu wyjątkowego. Czyni tak by zwiększyć presję czasu ciążącą na bohaterach, podkreślić dramatyzm wydarzeń. Szkoda tylko, że "zapomniał" o art. 228 Konstytucji, który taką zbitkę wyklucza, o czym jako prawnik zapomnieć nie powinien. I tak oto, cały "dramatyzm" i "presja czasu" robią spektakularne "pff...".

{}× 1 | link |
@Toska98
2019-12-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

– Czy polityka pozbawia wszelkich skrupułów?

– Czy możemy spełniać własne ambicje wykorzystując najbliższe nam osoby?

– Gdzie pojawia się granica pomiędzy pragnieniem władzy, a złem?

Gdy sięgnęłam po “Władzę absolutną” Remigiusza Mroza nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Lubię książki autora, ponieważ pobudzają moją wyobraźnię i sprawiają, że nie mogę się od nich oderwać. Jednocześnie nienawidzę polityki, dlatego też obawiałam się, że książka nie usatysfakcjonuje mnie. Jak było w przypadku tej powieści?

Trudny temat

Przez pierwsze sto stron miałam mieszane uczucia. Książka nużyła mnie, by po chwili wprawić mnie w osłupienie i sprawić, że nie miałam ochoty wypuszczać jej z ręki. Początkowo okropnie męczył mnie temat polityki, mieszających się nazwisk, ciągłych dyskusji i wielu wątków. Z czasem jednak zaczęłam zagłębiać się w coraz bardziej zawiły świat powieści i odkryłam, że czytanie sprawia mi przyjemność!

Zauważyłam jedną intrygującą kwestię – jeśli książki nie napisałby Remigiusz Mróz, prawdopodobnie po kilkudziesięciu stronach rzuciłabym ją w kąt. Wiedziałam jednak, jak inne książki autora na mnie działają, więc i tym razem postanowiłam dać mu szansę. I nie zawiodłam się. Pisarz prezentuje naprawdę wysoki poziom. Opanował do mistrzostwa uwodzenie słowem, kreowanie tajemnic i pobudzanie czytelnika do myślenia. Nieustannie zast...

{} | link |
BA
2020-05-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Kryminał/Thriller Kryminał/Thriller Polski Współczesna literatura polska Beletrystyka

Pod wieloma względami jest to bardzo, bardzo bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części cyklu. I nie mam tu na myśli tylko tego, że akcja tej książki zaczyna się jakoś tak dosłownie sekundę po zakończeniu tamtej powieści. Bardziej chodzi mi o sposób pisania. Tak jak tam, tak i tu liczba zwrotów i zawieszeń akcji wręcz poraża. Tak jak tam, tak i tu liczba momentów, gdy mamy jakiś kontrapunkt, jakieś spiętrzenie intrygi może wręcz męczyć. I czasem zaczyna męczyć, czasem ma się wrażenie, że jest tego trochę za dużo. Zazwyczaj szukamy takich mocnych wrażeń w powieściach z gatunku literatury popularnej, ale tu jest tego na serio tyle, że wychodzi uszami (w moim wypadku takim momentem była scena, w której Ivan po raz któryś zaczyna manipulować premierem). Przekroczenie granicy?

Ciekawa jest sprawa metrum tej powiesci. Dobre czterdzieści procent tekstu to jeden dzień, po czym akcja znacząco zwalnia. W większości wypadków uznałbym to za elementarny błąd warsztatowy. Tu nie. Tu tak po prostu ma być i nie ma co do tego wątpliwości. Znać pisarską biegłość Mroza :) Choć, jedna uwaga w tym miejscu, z przenoszeniem uwagi z postaci na postać było w tej książce coś nie tak. I nie mam na myśli tylko tego, jak nagle pani chorąży zostaje główną bohaterką (nadanie jej imienia tuż przedtem było w tym kontekście słodkie :)), ale np. to, że Profesor w pewnej chwili gdzieś sobie po prostu znika.

Autor w posłowiu do poprzedniego tomu zapowiadał był, że przed napisaniem tego spędzi...

{} | link |
@beata87
2019-11-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Najukochańsze

Absolutnie genialna i przerażająca powieść political fiction (choć, w moim odczuciu, bardziej reality niż fiction - niestety). Jedna z książek (cykli, bo odnosi się to do całego cyklu powieściowego)najlepiej przedstawiających nasz obecny system polityczny . Doskonale wykreowane postaci, pokazane manipulacje i gra "polityczna" w wyścigu po władzę. A tu w grę wchodzi władza absolutna, najbardziej przerażająca i wypaczająca, niszcząca i bezwzględna.
Dobrze typowałam najbardziej niebezpiecznego polityka:)

{} | link |
@mzksiazka
2020-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@monika8905
2020-02-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Skazananaksiazki
2020-02-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@sasetka25
2019-12-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@karolagorska1
2019-12-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@kayakkrzysztof
2019-12-06
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@cojaczytam
2019-12-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Betsy59
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane 2019 E-book
@Miss_Libro
2019-08-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
P.
2019-07-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Władza absolutna”- Remigiusz Mróz

Książka www.afgan.com.pl
www.afgan.com.pl Tadeusz Michrowski, Marcin Ciszewski
{}7.8/10
Od chwili, gdy porucznik Jan Koller ląduje w Afganistanie, w...
Książka Ekstradycja
Ekstradycja Remigiusz Mróz
{}7.4/10
Minęło kilka miesięcy, od kiedy Joanna Chyłka uciekła z kra...
Książka Deniwelacja
Deniwelacja Remigiusz Mróz
{}6.8/10
Gdzie jest Wiktor Forst? To pytanie zadają sobie zakopiańscy...
Książka Zerwa
Zerwa Remigiusz Mróz
{}7.5/10
Ostatnia część pentalogii z Wiktorem Forstem! Zbocza gór znó...
Książka Miejsce i imię
Miejsce i imię Maciej Siembieda
{}7.9/10
Jakub Kania, były prokurator IPN, otrzymuje od Instytutu Pam...

Cytaty z książki

“ W polityce nie było potężniejszej broni od rozbijania społeczeństwa na dwa obozy.”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Książka Wotum nieufności
Wotum nieufności Remigiusz Mróz
{}8.0/10
Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, ...
Książka Większość bezwzględna
Większość bezwzględna Remigiusz Mróz
{}7.1/10
Tom II serii „W kręgach władzy” W kręgach władzy trwa kryzys...
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe