Większość bezwzględna

Remigiusz Mróz
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów
Większość bezwzględna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 37 ocen kanapowiczów

Opis

Tom II serii „W kręgach władzy” W kręgach władzy trwa kryzys. Po skandalu z udziałem premiera, parlament nie zdołał uchwalić wotum nieufności, a polityk, który miał przejąć władzę, znalazł się w szpitalu. Prognozy, zarówno dla niego, jak i dla kraju, nie są dobre. Sytuację pogarsza fakt, że niedługo przed mającym odbyć się w Polsce międzynarodowym szczytem, do służb specjalnych dociera informacja o możliwym zamachu. Prezydent Daria Seyda traktuje ostrzeżenia wywiadu jako realną groźbę, ale ma pewne wątpliwości – doniesienia bowiem pochodzą nie od sojusznika, a przeciwnika na arenie międzynarodowej. W dodatku ktoś z otoczenia głowy państwa zaczyna sabotować prezydenturę Seydy... Kiedy Polska staje na krawędzi chaosu, na scenie politycznej pojawia się nowy, bezkompromisowy gracz. Zdaje się kierować słowami Winstona Churchilla, który radził: „nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował”.
Data wydania: 2018-11-08
ISBN: 978-83-8075-340-2, 9788380753402
Wydawnictwo: Filia
Cykl: W kręgach władzy, tom 2
Stron: 496
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Remigiusz Mróz Remigiusz Mróz
Urodzony 15 stycznia 1987 roku w Polsce (Opole)
Autor jest znanym literatem, aktywnym biegaczem i znawcą prawa konstytucyjnego. Jak sam o sobie pisze, jego modus operandi charakteryzuje się wyjątkowym połączeniem pracoholizmu, pasji do pisania oraz aktywnego stylu życia. Absolwent I Liceum Ogóln...

Pozostałe książki:

Kasacja Zaginięcie Rewizja cz. 2 Behawiorysta Immunitet Ekspozycja Inwigilacja Nieodnaleziona/Nieodgadniona Listy zza grobu Przewieszenie Oskarżenie Trawers Hashtag Głosy z zaświatów Kontratyp Testament Nieodgadniona Wyrok Iluzjonista Umorzenie Wybaczam Ci Czarna Madonna Szepty spoza nicości Ekstradycja Wotum nieufności Osiedle RZNiW Deniwelacja Precedens Projekt Riese Zerwa Afekt Halny Lot 202 Prędkość ucieczki Przepaść W cieniu prawa Egzekucja Chór zapomnianych głosów Ekstremista Obrazy z przeszłości Skazanie Wieża milczenia Horyzont zdarzeń Werdykt Większość bezwzględna Świt, który nie nadejdzie Turkusowe szale Księgarenka przy ulicy Wiśniowej Nie ufaj mu Langer Parabellum. Głębia Osobliwości Władza absolutna Enklawa O pisaniu na chłodno Widmo Brockenu Zabójczy pocisk Zarzut Inne tonacje ciszy Połów Kabalista Inne Światy Światła w popiołach Prom Z pierwszej piłki Echo z otchłani Operacja MIR Rewers Nieodnaleziona Rewizja cz. 1
Wszystkie książki Remigiusz Mróz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Bardziej, mocniej, Mroźniej :)

6.01.2021

Ta książka jest bardziej. Mocniej. Mróz podniesiony do kwadratu. To jest aż dziwne, bo ta powieść nie wygląda na jakąś szczególną w dorobku Najpłodniejszego, ot środkowa część jednego z cyklów, a tymczasem - to jest właśnie taka powieść bardziej. Bardziej Mrozowa, ale też bardziej w ogóle. Liczba zwrotów akcji, mocnego jej zawieszenia w końcówce d... Recenzja książki Większość bezwzględna

@Bartlox@Bartlox × 5

Stan wyjątkowy?

29.10.2020

"Większość bezwzględna" ~ Remigiusz Mróz Gatunek: @Link Narracja: trzecioosobowa Wydawnictwo: Filia 💣👨‍⚖️🍷 . Stan wyjątkowy? 💣 Niebawem w Polsce ma się odbyć międzynarodowy szczyt. Jednak pojawia się informacja o możliwym zamachu. Prezydent Seyda traktuje to nadwyraz poważnie. W dodatku jej sprawy osobiste nie mają się dobrze, a premier Chronowski... Recenzja książki Większość bezwzględna

Większość bezwzględna

17.10.2020

Pierwszy Tom "Wotum nieufności" rozpoczął serie political fiction, które porównywane jest do znakomitego House of cards. Drugi Tom "Większość bezwzględna", czy będzie faktycznie tak znakomity?. W kręgach władzy kryzys na całej lini. Po skandalu z premierem w roli głównej z każdą minutą jest jeszcze gorzej bowiem uchwalenie wotum nieufności nie do... Recenzja książki Większość bezwzględna

@Rece_pelne_ksiazek@Rece_pelne_ksiazek

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Mackowy
2021-01-21
6 /10
Przeczytane audiobook

Książkowe portfolio Remigiusza Mroza jest tak szerokie, że istnieje duża szansa, że każdy znajdzie w nim jakąś serię, która w mniejszym lub większym stopniu przypadnie mi do gustu. Ja w każdym razie znalazłem.

Z panem Mrozem mam taki problem, że zazwyczaj pisze straszne banialuki, niemożliwie lejąc przy tym wodę, a jego bohaterowie, niezależnie po którą serię się sięgnie, są jak od jednej sztancy: ten jest trochę pierdołą idealistą, ten cynikiem, a ta karierowiczką, wystarczy dorzucić do tego garść ciekawostek z Wikipedii, masę dialogów i ciętych ripost, niby szybką akcję oraz emocje rodem TVN - owskiego tasiemca i mamy przepis jak tłuc po pięć książek rocznie.

Pomimo tego co napisałem w akapicie powyżej, muszę przyznać, że lektura "Większości bezwzględnej" okazała się całkiem przyjemna.
Mówiąc wprost wkręciłem się i to pomimo, że Mróz stosuje wszystkie swoje zgrane sztuczki. W formie audiobooka jednak, jako guilty pleasure się sprawdziła, bo i akcja jakoś trzyma się kupy, i problem niepełnosprawnych w życiu publicznym został poruszony i ciekawe zagadnienia z zakresu marketingu politycznego są obecne - książka wchodzi gładko i bez większych zgrzytów fabularnych.

× 25 | Komentarze (4) | link |
@Logana
2022-11-06
8 /10
Przeczytane

Dobrze już poznani bohaterowie muszą sobie poradzić w nowych sytuacjach i politycznych, i osobistych. Życie Hauera zmieniło się diametralnie po wydarzeniach z finału pierwszego tomu. Sytuacja życiowa, relacja z żoną jest chyba jeszcze bardziej wyrachowana, przekalkulowana, ukierunkowana stricte na sukces polityczny.
Daria Seyda zaczyna tonąć w bagnie manipulacji, intryg, szantażów. Dodatkowo ciąży nad nią widmo zamachu terrorystycznego, a wsparcie męża przestaje być tak oczywiste.
Niektóre rozdziały należały do nowej postaci, Azamat'a Szach­ma­tow. I tu mam zastrzeżenia, nie tyle do samej kreacji, ile do nazwiska postaci. Szach­ma­tow? Naprawdę? Tak czy inaczej, miał on duże znaczenie dla historii. W zasadzie każda postać w tej serii próbuje narzucić własną narrację. Nie zabraknie trupów i w szafie, i w wątku kryminalnym.

Jak zawsze autor zrobił solidny research. Zamieścił na łamach powieści mnóstwo ciekawostek, smaczków, dygresji nie tylko z areny politycznej. Choć powieść była napisana lata temu to bieżące wydarzenia agresji Rosji, napięć na Ukrainie, działań zbrojnych nabierają innego kontekstu.

Historia opisana zgrabnie, z wielką lekkością, przystępna nawet dla osoby niezbyt zainteresowanej polityką.

× 25 | link |
@Eli1605
2020-04-26
Przeczytane 2020

To najlepsza książka Pana Remigiusza, którą do tej pory przeczytałam. Czytałam niemal całą niedzielę nie mogąc się oderwać. Super thriller polityczny ( mówię to mimo, że brzydzę się polityką). Żądza władzy i nieokiełznany pęd do niej, walka o nią po trupach - jakże to idealnie wpisuje się w naszą polska aktualną sytuację epidemiologiczną i polityczną. Pandemia koronawirusa, walka o życie i zdrowie obywateli i niepohamowany i nie mający podstaw prawnych pęd do utrzymania władzy i przeprowadzenia wyborów, także po trupach. Panie Remigiuszu, jak przewidział Pan zaistniałą sytuację? Polecam wszystkim, zwolennikom polityki i osobom, które ona mierzi. Zwolennikom i przeciwnikom rządzących. Chociaż to fikcja to macie okazje zobaczyć, jak wygląda brudna, brutalna i niedemokratyczna walka o władzę, układy i układziki, manipulowanie ludźmi, wyciąganie na światło dzienne spreparowanych "brudów", rozgrywki mediami itd. itd. I to zadziwiające zakończenie, które domaga się dalszej kontynuacji.

× 13 | link |
@Anmar
2024-02-19
7 /10
Przeczytane

Od wydarzeń, którymi zakończyło się "Wotum nieufności" minął miesiac. Zmiany, na które szykował się kraj nie nadeszły, nadal na czele rządu stoi skorumpowany polityk, a sytuacja na szczytach władzy jest niepewna. Międzynarodowy szczyt, który ma odbyć się w Malborku może być albo ogromną szansą dla Polski albo kolejną kompromitacją. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy do prezydent Seydy zaczynają napływać informacje o planowanym ataku terrorystycznym.

Od momentu, gdy czytałam pierwszy tom trylogii minęło już kilka lat, ale po obejrzeniu serialu na jego podstawie musiałam zapoznać się z "Większością bezwzględną". I tak jak nie jestem wielką fanką Remigiusza Mroza, tak seria "W kręgach władzy" bardzo mi się podoba. Czyta się błyskawicznie, Autor jak zwykle strasznie zamotał i do końca nie można być pewnym, co jest prawdą, co przemyślaną grą polityczną, a co zwykłym kłamstwem. Ilość tropów sprawiała, że gubiłam się we własnych domysłach i nie wiedziałam komu można zaufać. Choć przyznam też otwarcie, że momentami lektura wymagała skupienia i pewnej dawki uwagi, bo bohaterowie tak często zmieniali front, że trudno było za nimi nadążyć.

Polityki na własnym podwórku unikam jak ognia, ale w wykonaniu pana Mroza była to czysta przyjemność, chociaż biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia Autorowi można zarzucić pewien brak wyobraźni i ostrożność w podejmowanych tematach. Zakończenie zaskakujące, z gatunku tych, gdzie zastanawiamy się jak Autor mógł nam to z...

× 4 | link |
@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca Posiadam

Remigiusz Mróz, to twórca, którego w Polsce zna praktycznie każdy. A przynajmniej ten kto lubi tego rodzaju literaturę. Młody pisarz, który ma już na koncie kilkanaście książek, a na premierę czekają kolejne. I dodatkowo, nie są to publikacje w jednym-konkretnym gatunku. Przeciwnie. Znajdziemy wśród jego książek historyczną opowieść z czasów wojny, kryminał, thriller, powieść science fiction, a nawet cykl kryminałów dziejących się na Wyspach Owczych. Pisarz ten ostatni cykl napisał pod pseudonimem i większość czytelników poczuła się jak barany. Nawet w temacie, rzec by można.

A political fiction? Cóż to kolejny gatunek, w którym trzeba się wykazać jakąś inwencją. I chyba pisarzowi się to udało, zważywszy, że to już drugi tom cyklu.
"Większość bezwzględna", bo taki tytuł nosi ten tom, rozgrywa się pewien okres czasu później niż wydarzenia z wcześniejszej części. Prezydent Seyda doskonale sobie radzi na swoim stanowisku. Do czasu, kiedy przed pewnym niezwykle ważnym międzynarodowym szczytem, otrzymuje informacje o wielce prawdopodobnym zamachu. Sytuację komplikuje fakt, że informacje te pochodzą od zaciekłego przeciwnika pani prezydent. Co robić w takiej sytuacji? Przekonajcie się sami.

Podsumowując, zarówno sama opowieść jak i bohaterowie całkiem dobrze skonstruowano. Czyta się to wyśmienicie, ze względu na to że pisarz słynie z lekkości swojego pióra. Jednak jak na political fiction cała ta historia trochę odbiegała od tego czego mogłem się spodziewać. K...

× 3 | link |
@beata87
2019-11-17
10 /10
Przeczytane Najukochańsze

„Obława, obława, na młode wilki obława...”
Genialna powieść z gatunku political fiction. Nasi znajomi z Wotum nieufności wrócili, walka o władzę trwa w najlepsze. Sezon polowań otwarty… wygraną są najwyższe funkcje we władzach kraju. Aby przekonać się kto został królem polowania, a kto padł jego ofiarą, musicie przeczytać powieść… Ostrzegam, nie można się oderwać, wydarzenie goni wydarzenie, wszystkie chwyty dozwolone… krwawe igrzyska na najwyższym szczeblu.
Pan Mróz przeciągnął mnie po krwawym polu władzy, wiele rzeczy brzmi tak wiarygodnie i prawdopodobnie, cały czas mam wrażenie, że opisane są realne wydarzenia.
Ta książka przebija wszystko, co zdarzyło mi się w tym roku przeczytać. Jest rewelacyjna, genialna.
No i znowu trzeba czekać na dalszy ciąg… Ja się pytam, dlaczego pan Remigiusz tak wolno pisze:)

× 3 | link |
@Anjanka
2021-12-14
6 /10
Przeczytane ✅Kryminał, sensacja, horror, thriller.

Jak dla mnie - słaba seria. Może dlatego, że nie lubię polityki. Książkę przemęczyłam tylko dlatego, że lubię kończyć co zaczęłam. Mimo wszystko i tak sięgnę po 3 część, o ile taka powstanie, choć zakończenie na to wskazuje, choćby z czystej ciekawości jak się skończyła "wiadoma" sprawa.

× 1 | link |
@_books_and_dog_
@_books_and_dog_
2022-04-29
8 /10
Przeczytane Posiadam 2022

Książka „Większość bezwzględna” to druga część cyklu "W kręgach władzy" autorstwa Remigiusza Mroza.
Przy poprzedniej części pytałam, czy nasze społeczeństwo jest gotowe, aby prezydentem naszego kraju została kobieta? Wydaje mi się, że Daria Seyda sprawdziłaby się w tej roli, gdyby nie to, że jednak była marionetką w czyichś rękach. Układy, układziki w świecie polityki niestety wydają się być czymś na porządku dziennym. Tym razem nasuwa się pytanie czy nasze społeczeństwo jest gotowe, aby osoba sprawującą władzę w naszym kraju była osobą niepełnosprawną?
Jak dla mnie ta część jest lepsza od poprzedniej. Autor na samym końcu odpalił swoistą bombę, że już nie mogę się doczekać jak potoczą się dalsze losy w wykreowanym przez niego świecie polityki.

| link |
@book.book.pl
2022-07-09
5 /10
Przeczytane

Ta seria raczej słaba jak na Mroza, nie powala

| link |
@Magdis
2024-01-07
10 /10
Przeczytane
BT
@Bozena_T
2023-03-09
8 /10
Przeczytane
@oliwia_4
2022-09-02
6 /10
Przeczytane
@Krzysiek86
2022-07-12
9 /10
Przeczytane Remigiusz Mróz
@MLB
2021-06-23
7 /10
Przeczytane
@Sargento_Garcia
2021-04-13
6 /10
Przeczytane kryminał Sensacja
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Większość bezwzględna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Wotum nieufności
Wotum nieufności
Remigiusz Mróz
7.6/10
Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła a...
Władza absolutna
Władza absolutna
Remigiusz Mróz
7.7/10
Po zamachu pod sejmem Polska znalazła się na skraju anarchii. Konstytucja nie przewiduje, kto powini...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl