dostępne tylko u nas

Śnieżka

24.04.2020

Śnieżka Chciałabym na początek wspomnieć że książka autorstwa Weroniki Cichoń jest moim Patronatem z którego jestem bardzo dumna. Wiktoria i Aleks są głównymi lecz nie jedynymi bohaterami tej książki. Są młodzi, wiadomo jak ciężko jest poukładać sobie wszystko aby było idealnie w młodym wieku, biorąc pod uwagę fakt że trzeba myśleć ogółowo. Dobrać... Recenzja książki Śnieżka. Tom 1

@madziara091@madziara091 × 1

Mogłaś być Anną.

23.04.2020

Książka pt."Mogłaś być Anną" to kolejna historia obyczajowa .Autorka porusza w niej ważny temat.Książka jest życiowa i autentyczna. Główną bohaterką jest Małgorzata,bizneswoman pracująca w dużej korporacji.Jej głównym celem jest zdobycie kolejnego awansu i co za tym idzie poprawa stanu materialnego.Kobieta kocha luksus i wszystko ci się z nim wią... Recenzja książki Mogłaś być Anną

Po trupach do celu

23.04.2020

Jak już to wcześniej pisałam przy okazji recenzji o „Szamance od umarlaków”, pani Raduchowska wygodnie rozgościła się w moim fantastycznym serduchu. „Demonem Luster” udowadnia, że w pełni zasługuje na wygodny fotel i ciepłą kawereczkę! Co tym razem czeka Idę w alternatywnym Wrocławiu pełnym demonów, duchów i innych paranormalnych bytów? @Ob... Recenzja książki Demon Luster

@Almaranth@Almaranth × 7

Złote kolczyki

23.04.2020

"Złote kolczyki"Belinda Alexandra str.576 Po książkę pt."Złote kolczyki"sięgnęłam całkiem przypadkowo.Nie czytałam wcześniej opisu i recenzji.Widziałam tylko ,że ma wysokie noty czytelników i spodobała mi się jej okładka .Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Główną bohaterką jest 18-letnia Paloma Batton,wnuczka hiszpańskich uchodźców.Od najmł... Recenzja książki Złote kolczyki (Golden Earring)

Twardy facet....

23.04.2020

Na przeczytanie tej książki zdecydowałam się po wysłuchaniu 'Zdobycia Bieguna Południowego'. Polubiłam spokojny i rzeczowy ton wypowiedzi, no i oczywiście tematykę, która dla mnie - siedzącej sobie w ciepłym domu, mającej dostęp do polarów i inny osiągnięć alpinistycznego przemysłu odzieżowego 'za jednym kliknięciem', jest niesamowita i intrygując... Recenzja książki Moje życie polarnika

@Renax@Renax × 18

Biały domek z serduszkiem

23.04.2020

Patrzę na oceny książki i zastanawiam się, czy aby na pewno czytałam to samo. Bo mnie dwa zera "OO" kojarzą się z prewetem - skądinąd miejscem dla "Okrutnego oskarżenia" nader odpowiednim. O czym ta książka będzie, wiadomo już na pierwszy rzut oka. A nawet gdyby - blurb na froncie nie pozostawia w tej kwestii najmniejszych wątpliwości: Oto rozwydr... Recenzja książki Okrutne oskarżenie

@Jagrys@Jagrys × 18

"Sedno życia"

22.04.2020

Sięgając po książkę K.Kieleckiej pt."Sedno życia" nie sądziłam ,że jej czytanie tak bardzo zajmie mój czas.Spędziłam z lekturą długie godziny nocne ,by zaraz po przebudzeniu przy porannej kawie ,dalej śledzić losy bohaterów. Myślałam ,że bedzie to lekka obyczajowa książka.Okazało się jednak ,że autorka porusza w niej ważne i trudne tematy .Są to m... Recenzja książki Sedno życia

Kitty Crowther

22.04.2020

Książeczka autorstwa Kitty Crowther, to przepiękna książeczka stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. I choć sam tytuł brzmi „ Nocne opowieści ", to przedstawione w niej trzy historyjki są przeznaczone nie tylko na dobranoc. Tak też śmiało można zabrać się za jej czytanie o każdej porze dnia, czy nocy, jeśli maluszek rzeczywiście nie może ... Recenzja książki Nocne opowieści

@DominikaCzyta_Recenzuje@DominikaCzyta_Recenzuje × 4

Historię można opowiedzieć ciekawie

22.04.2020

#Recenzja na wzór wyzwania @Almosa (przypominamy nasze najfajniejsze teksty z LC o ulubionych książkach). Codziennie jedna recenzja. Jest to jedna z najciekawszych biografii historycznych. Jej tematem jest Stalin i jego życie prywatne oraz państwowe w dorosłości. Autor napisał też książkę o młodym Stalinie. Wszystko napisane zostało bardzo ciekawy... Recenzja książki Stalin. Dwór czerwonego cara

@Renax@Renax × 18

Moja prawda, twoja prawda...

21.04.2020

"Rzeź wołyńska była jednym z najkrwawszych epizodów II wojny światowej. Pozostaje też jednym z najmniej znanych, również w Polsce i na Ukrainie. Polscy historycy nazywają ją ludobójstwem. Ukraińscy unikają nawet słowa rzeź; mówią o wojnie polsko- ukraińskiej...". "Sprawiedliwi zdrajcy" to zbiór reportaży przedstawiających sylwetki i losy kilku/ k... Recenzja książki Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia

Brygantka

21.04.2020

Kolejna opowieść z niebywałym tłem historycznym po raz enty przewinęła się przez Moje ręce. Książka rozpoczyna się od składającego się z kilku stron wywiadu przeprowadzonego z samą autorką - Marią Rosą Cutrefelli, w którym to kobieta bardzo szczegółowo stara się odpowiedzieć na zadane jej pytania. Dotyczą one głównie brygantyzmu i tragicznego ... Recenzja książki Brygantka

@DominikaCzyta_Recenzuje@DominikaCzyta_Recenzuje × 5

Drzazga

21.04.2020

Drzazga to kolejna powieść Ewy Nowak z serii miętowej. Dotyczy problemu między Martą, a Jagną i ich matką. Dziewczyny niezbyt się lubią. Wynika to z tego, że ich matk faworyzuje jedną z nich- Martę. Jagnę z kolei uważa, za "diabła wcielonego". Na pierwszy rzut oka nie ma co się dziwić. Marta to bardzo dobra uczennicą, która zdobywa same piątki, je... Recenzja książki Drzazga

@Kyna@Kyna × 1

Ponadczasowe problemy.

20.04.2020

Każdy z nas ma taką książkę do której wraca z sentymentem. Czas miłości to właśnie jedna z nich, ilość przeżywanych emocji przez główną bohaterkę a jednocześnie przemiana z wystraszonej prowincjonalnej dziewczyny w kobietę która musi walczyć o samą siebie i dzieci. Barwność bohaterów sprawia, że nie da się jednoznacznie określić złych i dobrych bo... Recenzja książki Czas miłości

@MonikaKrysa@MonikaKrysa × 1

Brzydkie kaczątko, mydło i powidło

19.04.2020

Kto nie słyszał o brzydkim kaczątku? Ten poniewierany i wyszydzany przez wszystkich pokrak wyrasta na wyjątkowej urody piękność i zostaje przyjęty w krąg sobie podobnych, nadobnych istot, przed którymi ci bardziej szpetni się płaszczą i kadzą, by choć przez moment móc grzać się w blasku obcowania z pięknem. Ale nie wszystko złoto co się świeci. Sw... Recenzja książki Brzydkie kaczątko

@Jagrys@Jagrys × 11

Odważna

19.04.2020

Nie spodziewałam się po tej książce zbyt wiele, myślałam że to kolejne lekkie i przyjemne romansidło i poniekąd tak było. Jeżeli chodzi o język to nie jest to jakaś literatura z wyższej półki raczej coś pomiędzy Lipińską a Haner, ale czyta się całkiem nieźle. Całe zamieszanie dotyczy jednak wątku seksu grupowego, imprez w stylu swingers i związków... Recenzja książki Uratowana

Flamenco

19.04.2020

Czasy wspóczeane. Młoda Angielka Sonia Cameron ulega urokowi hiszpańskiej Grenady, w której urodził się i zginął słynny poeta Federico Garcia Lorca. Podczas wędrówek po mieście zachodzi do jednej z licznych kawiarni. Zaintrygowana zdobiącymi ściany pożółkłymi fotografiami nawiązuje rozmowę że starym kelnerem, który opowiada jej historię rodziny Ra... Recenzja książki Powrót

Powłóczmy się po wsiach i zdziczałych sadach

19.04.2020

Recenzja jest subiektywna i jako taka, ocieka uwielbieniem. Ale zasłużenie. Jest to bowiem NAJLEPSZY przewodnik regionalny, jaki kiedykolwiek miałam w ręce (no może z wyjątkiem Rąkowskiego i jego @Link). Dlaczego tak? Ponieważ oddaje charakter tego regionu. Beskid Niski zajmuje, w przybliżeniu i uproszczeniu, obszar między Komańczą, a Krynicą. ... Recenzja książki Od Komańczy do Bartnego. Beskid Niski.

@MUWIT.pl@MUWIT.pl × 3

Hit czy kit?

19.04.2020

"Tatuażysta z Auschwitz" - powieść znana, szukana, czytana, polecana. Ale czy na pewno zasługuje na naszą uwagę? Lale Sokołow trafia do Auschwitz-Birkenau jako dwudziestosześcioletni chłopak. W obozie udaje mu się otrzymać posadę „Tatowierera”. Jego praca polegała na tatuowaniu przybyszom z całej Europy numerów, ich nowych tożsamości, które utrz... Recenzja książki Tatuażysta z Auschwitz

@modastylcoco@modastylcoco × 1

Mnich i pustelnik

19.04.2020

Biografia ta przybliża nam świat, w którym przyszło żyć św. Charbelowi. Przenosimy się do Libanu, państwa na Bliskim Wschodzie w góry, do klasztoru Annaya, gdzie żył Charbel - cichy, milczący, posłuszny pustelnik. Życie Charbela było całkowicie poświęcone Bogu i służbie Kościołowi. Zachowywał post(prawie całe życie), ubierał się najgorzej jak mógł... Recenzja książki Cedr Libanu. Święty Charbel Makhlouf Mnich i pustelnik.

@modastylcoco@modastylcoco

Złe duchy źródłem wszelkiej choroby

19.04.2020

Kolejna publikacja o.Józefa Witko. Autor zinterpretował w tej książce relacje w rodzinach Abrahama, Izaaka oraz Jakuba na przestrzeni lat, w których pojawiały się te same błędy: kradzione błogosławieństwo, zdrady, seks pozamałżeński i inne nie praktykowane wśród przykładnych chrześcijan rzeczy. Głównym zamysłem książki jest uzdrowienie międzypokol... Recenzja książki Ja jestem Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba

@modastylcoco@modastylcoco

"Jeśli nie zamkniesz drzwi w porę szeptać zacznie ktoś wieczorem..."

19.04.2020

Owdowiały pisarz Thomas Kennedy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synkiem - Jakiem, który tęskni za matką. Pewnego razu Tom i Jake postanawiają kupić dziwnie wyglądający dom w miasteczku Featherbank, które kilkanaście lat wcześniej zostało sparaliżowane przez mordercę małych chłopców Franka Cartera nazwanego przez lokalne media "Szeptacze... Recenzja książki Szeptacz

@modastylcoco@modastylcoco × 1

Zbieram szczękę po tej książce!

19.04.2020

Lubię tak dobre książki! 10 to najmniejsza ocena na jaką książka zasługuje. Gdybym mogła, dałabym znacznie więcej! Jak byście się czuli, gdy nagle dowiadujecie się, że macie rodzeństwo. Tak też czuł się Igor Brudny, warszawski policjant. W Zielonej Górze dochodzi do brutalnego morderstwa. Ginie dwóch mężczyzn, których zwłoki potraktowano w be... Recenzja książki Piętno

Debiut, który nie wyszedł.

18.04.2020

Ciemne siły wiszą nad Hrothgarem. Złoża melotu, które przez wieki wydobywali i transportowali dla Bogów Ragnarok, nagle się wyczerpują. W twierdzy wybucha panika, przez co zostaje odwołana Ceremonia Krwi, a chłopcy którzy jej wcześniej wyczekiwali, zaczynają wątpić w całą ideę tego, że krew wybiera ich los. Oczywiście książka by nie mogła się o... Recenzja książki Czteropalczaści. Dzieci czystej krwi

Mistrzowski kryminał retro z MO, NKWD i leśnymi strachami w tle

18.04.2020

Powojenny i pookupacyjny Olsztynek. A w nim: Milicja małoObywatelska, Wehrmaht po lasach, Sowieci na karku, szabrownicy i Kabatowa z żywnością, rozdawaną na kartki. Układy, układziki, układziątka i ... ciemny las. A w lesie... A w lesie sponiewierany trup. Ale nie w trupie sprawa. Bo przecież, chłop zaginął, ale krowa, panie, zaginęła... W tych cz... Recenzja książki Gwiazda szeryfa

@ziellona@ziellona × 15

Wiele hałasu o nic...

17.04.2020

Czasem (choć w tym roku to zdecydowanie za często mi się zdarza, ale taki okres) trzeba wziąć do ręki coś lekkiego. Ale co lekkie, to nie zawsze dobre, choć i w tym gatunku można znaleźć naprawdę sensownie i seksownie napisane dziełka. To niestety takie nie jest. Dlaczego mi się nie podobało, skoro inni czytelnicy zachwyceni? Kilka powodów było. P... Recenzja książki Driven. Namiętność silniejsza niż ból