Jestem mordercą

Max Czornyj
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów
Jestem mordercą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.9 /10
Ocena 6.9 na 10 możliwych
Na podstawie 31 ocen kanapowiczów

Opis

Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem.
Zrobię wszystko, by się nim stać.

OPOWIEŚĆ Z PRZERAŻAJĄCEJ PERSPEKTYWY MORDERCY.

Prawdziwa historia jednego z najbardziej bestialskich seryjnych morderców świata. Dewianta, który zadrwił z biegłych psychiatrów i wymiarów sprawiedliwości kilku państw. Uwodzicielskiego psychopaty, ulubieńca mediów oraz elit towarzyskich.

Poety śmierci.

PRAWDA OKAŻE SIĘ BARDZIEJ PRZERAŻAJĄCA OD FIKCJI.
Mam na imię Jack, Jack Unterweger, miło was poznać.
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 978-83-8195-524-9, 9788381955249
Wydawnictwo: Filia
Seria: Filia na faktach
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 360
dodana przez: chudini0505

Autor

Max Czornyj Max Czornyj
Urodzony 6 września 1989 roku w Polsce (Lublin)
Adwokat, praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Niczym w dowcipie lubi stare wino, spleśniałe sery i samochody bez dachu. Pasjonuje go broń czarnoprochowa - rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zega...

Pozostałe książki:

Grzech Ślepiec Ofiara Rzeźnik Mortalista Najszczęśliwsza Córka nazisty Trauma Pokuta Inna Klątwa Zimny chirurg Bestia z Buchenwaldu Zjawa Bestia Grób Sezon drugi Kat z Płaszowa Spirytystka Inkarnator Krew Mord Pacjent Czas śmierci Wielbiciel Balladyna Jestem mordercą Ted Bundy. Umysł mordercy Fatum Piekło Seryjni mordercy Geneza zła Mengele. Anioł śmierci z Auschwitz Obcy Niebezpieczna propozycja Opowiem ci o zbrodni Sekret magika Wszyscy jesteśmy mordercami Zmora Rozdzieliła nas wojna Wina Zabójczy Pocisk. Polska krew. Czerwony terror Miłość i wojna Sanatorium Zagłada Opowiem Ci o zbrodni. Historie prawdziwe Sekret świąt Zbrodnia i kara Kat Hitlera Sekret nawiedzonego lasu Terror Zodiak Zimno zimniej zbrodnia Sekret ducha Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe Cześć, tu Kopernik! Sekret skarbu Cześć, tu Kolumb! Adwokat Włocha
Wszystkie książki Max Czornyj

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Jestem mordercą" Max Czornyj

31.01.2022

Dzisiaj będzie trochę brutalnie, a to za sprawą książki pod tytułem "Jestem mordercą" Maxa Czornyja. Będzie jeszcze brutalniej, jeśli Wam powiem, że książka ta opisuje prawdziwą historię jednego z seryjnych morderców świata. Jeśli lubicie takie klimaty, to zapraszam na recenzję! Pewnej nocy Jack Unterweger morduje młodą kobietę, dusząc ją ramiąc... Recenzja książki Jestem mordercą

Morderca o niewinnej twarzy

17.09.2021

Na pewno przeczytaliście nie jeden kryminał, więc doskonale wiecie jak jest zbudowany. Autorzy przedstawiają przede wszystkim zbrodnię, a sam sprawca, jego motyw i przebieg np morderstwa jest przedstawiony w sposób powiedziałabym suchy. Autor skupia się na samym czynie a nie na uczuciach sprawcy. Fabuła skupia się także na przedstawieniu czytelnik... Recenzja książki Jestem mordercą

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Wiejska_biblioteczka
2023-05-17
7 /10
Przeczytane Moje własne

"Jestem mordercą" Maxa Czornyja to dobrze skonstruowana powieść o niezwykle bystrym i przebiegłym człowieku, jakim niewątpliwie był Jack Unterweger- seryjny morderca oraz pisarz. Swoją charyzmą, pewnością siebie i urokiem osobistym, manipulował , oszukiwał i wykorzystywał innych, w tym i wymiar sprawiedliwości.
Ta książka pisana jest z perspektywy głównego bohatera, miejscami przypomina nieco pamiętnik. Dzięki temu zabiegowi, jako czytelnik mogłam poniekąd poznać, próbować zrozumieć i ocenić tego mężczyznę. Mężczyznę, który miał dwa oblicza- zdecydowanego, dążącego do spełnienia swoich marzeń przystojniaka, któremu nie oprze się żadna kobieta i nie odmówi żaden mężczyzna, oraz POTWORA, BESTIĘ.
Czytając tę historię, miejscami zastanawiałam się, czy aby nasza postać pierwszoplanowa nie ma rozdwojenia jaźni, bo przecież tak bardzo zapierał się, ze nie zabił tych kobiet. Możliwe, ze sam też w to głęboko wierzył. A jeżeli to była doskonała gra aktorska do samego końca? Tego chyba się nigdy nie dowiemy.
Fabuła wciągająca, ekscytująca i szokująca, szczególnie opisy morderstw oraz brak jakichkolwiek wyrzutów, choć niekiedy pojawiała się monotonia. Nie zrozumiałe jest dla mnie również to bezgraniczne zaufanie kobiet do Jack'a. Każda z nich okazuje się łatwowierna, naiwna i nieodpowiedzialna.
Całość czyta się błyskawicznie i z zainteresowaniem, dlatego polecam ją przeczytać, choćby po to, by samemu wyrobić sobie opinię na temat tej książki.

× 13 | link |
MA
@Magnis
2021-12-06
7 /10
Przeczytane NA FAKTACH THRILLER

Jestem mordercą jest kolejną książką opartą na prawdziwych faktach dotyczących seryjnych morderców jakie napisał Max Czornyj. Najpierw przeczytałem Rzeźnika, później Zimnego chirurga i kolejną została Jestem mordercą. Opowiada o Jacku Unterwegerze, australijskim seryjnym mordercy, zręcznym manipulatorze i niezwykle ujmującej osobie. Pod tym płaszczykiem skrywał się morderca, który zabijał swoje ofiary dusząc.

Książka Jestem mordercą jest kolejnym dziełem opisującym prawdziwego seryjnego mordercy jakim był Jack Unterweger, którego potrzeba dominowania i bycia panem życia i śmierci była bardzo mocna. Poznajemy jego nieudane dzieciństwo i brak opieki nad nim przekładający się na jego późniejsze zachowanie. Jednak w tym wszystkim tkwi pytanie jaki wpływ miało dzieciństwo na jego późniejsze działania i popełniane morderstwa. Czy chęć wzbogacenia się i stania się sławnym pchnęły go do zbrodni. Może chciał poczuć się panem życia i śmierci dający mu władzę nad innymi. Autor próbuje wejść w skórę Jacka próbując odpowiedzieć co było przyczyną popełnianych morderstw. Siedzący już wcześniej w więzieniu prowadził się nie naganie i napisał książkę, która była jego wizytówką do wyjścia z więzienia za dobre sprawowanie. Zresocjalizowany nadal stanowił zagrożenie dla kobiet. Ujmujący styl bycia, miłe uosobienie i zręczne manipulacje wraz z morderczymi zapędami tworzyły z niego nieobliczalnego psychopatę. Przerażający, pozbawiony empatii, sumienia, zręczny manipulator, czarujący,...

× 6 | link |
@_books_and_dog_
2021-08-20
8 /10
Przeczytane 2021 Posiadam

Książka autorstwa Maxa Czornyja "Jestem mordercą" przedstawia historię Jacka Unterwegera zwanego kurierem wiedeńskim czy też dusicielem z Wiednia. W książce całą historię przedstawia nam sam Jack. Podróżujemy trochę w czasie skacząc po różnych wydarzeniach. Sam Jack mówi o sobie "Byłem jedynie skrzywdzonym, zmaltretowanym przez los chłopakiem". Pierwszą ofiarę zabił bo przypominała mu matkę. Został za to skazany na dożywocie. Siedząc w więzieniu wydał książkę "Czyściec". Na jej podstawie biegi orzekli, że Unterweger przeszedł proces resocjalizacji i po 15 latach udało mu się jednak opuścić więzienne mury. Wtenczas zaczęły ginąć prostytutki. Jack do samego końca starał się wszystkich przekonać, że to nie on. Nie chciał wrócić do więzienia, nawet za najwyższą cenę. "Czy lepiej być szczurem na wolności, czy zniewolonym wilkiem" Pętla na jego szyi była dokładnie taka sama jaką miały jego ofiary. Postać Jacka Unterwegera to nie żadna literacka fikcja to najprawdziwsza historia.

× 4 | link |
@moj.drugiswiat
@moj.drugiswiat
2022-05-16
6 /10
Przeczytane biografie/ wspomnienia literatura faktu

Po raz kolejny dzięki serii Filia na Faktach możemy poznać zło z krwi i kości. Ty razem Max Czornyj przedstawia sylwetkę Jacka Unterwegera, austriackiego pisarza i seryjnego mordercy, zwanego również Dusicielem z Wiednia.
Powieść prowadzona jest z perspektywy Jacka. To on jest narratorem, dzięki temu zagladamy niejako do myśli mordercy i razem z nim analizujmy i czujemy. Ten zabieg sprawia, że poznajemy osobowość Jacka. Jest to osobowość narcystyczna, chce być ubóstwiany i wielbiony przez tłumy.
Max Czornyj wykonał niezwykłą robotę. Musiał przeanalizować wiele dokumentów aby pisać w ten sposób. W książce znajdziemy również oryginalne zapisy rozmów i zapisy z policyjnego śledztwa.
Jak seryjny morderca stał się sławnym i wielbionym pisarzem? A może to pisarz stał się seryjnym mordercą?
Na to pytanie szukajcie odpowiedzi w książce.
Polecam


× 4 | link |
@aellirenn
2021-07-23
10 /10
Przeczytane

Jack Unterweger - austriacki pisarz i seryjny morderca zwany Dusicielem z Wiednia. Jaki był?

Bardzo lubię tę serię i podziwiam Czornyja, że wchodzi tak głęboko w postaci morderców. Tym razem książka była mało krwawa, zabrakło drastycznych opisów, do których przyzwyczaił nas autor. Czy dzięki temu była mniej przerażająca? Absolutnie nie.

Czornyj idealnie zbudował postać uwodzicielskiego psychopaty. Czytając naprawdę można było w jakiś dziwny sposób polubić głównego bohatera. I to mnie przeraziło najbardziej. Trudno mi było spać po tej lekturze. Max-Jack zostawił mi mętlik w głowie i lęk. Lęk, że tacy ludzie istnieją, że potrafią się fantastycznie maskować i są genialnymi manipulantami. Straszne.

Piekielnie dobra książka. Gorąco polecam.

× 4 | link |
@czytanie.na.platanie
2021-10-19
7 /10
Przeczytane Przeczytane 2021 Posiadam

Max Czornyj w opartej na faktach powieści „Jestem mordercą” wciela się w postać seryjnego mordercy, Jacka Underwegera zwanego „dusicielem z Wiednia”. Prócz niej na mojej półce czekają „Zimny chirurg” i „Bestia z Buchenwaldu”, obie również sięgające do faktycznych, mrożących krew wydarzeń i emocji ich sprawców. Czytaliście którąś z nich? Polecacie?

Jack Underweger jest postacią złożoną i w tej złożoności przerażającą. Z jednej strony bezwzględnym mordercą, potworem dającym upust swoim mrocznym żądzom, z drugiej, po napisaniu książki o swojej resocjalizacji wręcz celebrytą wielbionym przez media i tłumy. Jak udawało mu się zwodzić tyle osób?

Z kart powieści wyłania się obraz psychopaty, narcystycznego manipulatora, skutecznie i latami oszukującego wszystkich wokół. Czy kierowane w jego stronę uwielbienie i fakt, że udawało mu się unikać wykrycia, nie było dla niego równie ważne, jak sam akt zabójstwa? Czuł się bogiem i z tej nadanej samemu sobie władzy nad życiem i śmiercią korzystał bez skrupułów.

Autor nie przedstawił jedynie faktów, a wszedł w umysł mordercy. To przerażające i dojmujące doświadczenie. Odrazą napawało mnie jego samouwielbienie i poczucie wyższości w obliczu popełnianych brutalnych morderstw, a o niewysłowionej przyjemności, wręcz ekstazie z przyglądania się uchodzącemu z ofiar życiu, czytałam z olbrzymim trudem.

To historia warta poznania i z pewnością nie po to, by dołożyć kolejną porcję sławy zwyrodnialcowi, który na...

× 3 | link |
@ewfor
2021-11-23
7 /10
Przeczytane

Przyznam szczerze, że jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, ale po tej książce mam nadzieję przeczytać przynajmniej kilka z jego publikacji.

Lubię książki pisane na faktach, a ta właśnie do takich należy. Sfabularyzowany dokument odnoszący się do jednego z najgroźniejszych seryjnych morderców prostytutek pozwolił mi zagłębić się zarówno w psychikę tego człowieka jak i świadomość społeczną, jaką sobie wypracował zachowując się jak dwie różne osoby.

Z jednej strony, miły, sympatyczny, zawsze elegancki i szarmancki, a z drugiej bezwzględny, bezuczuciowy i szalony.

Narracja książki jest w pierwszej osobie, narratorem i zarazem głównym bohaterem jest mężczyzna, który opowiada o swoim życiu komuś, może jakiejś kobiecie?

Unterweger pierwszy raz został skazany za zamordowanie swojej dziewczyny Margaret Schaefer, i chociaż dokonał okrutnej zbrodni tłumacząc się, że dziewczyna przypominała mu patologiczną matkę, trudniącą się prostytucją, kobietę która zostawiła go pod opieką patologicznego dziadka, to w 1976 roku trafił za kratki. Czas w więzieniu wykorzystał na napisanie kilku opowiadań, sztuk teatralnych i książkę autobiograficzną. Mimo uznania go za psychopatycznego mordercę, sadystycznie podchodzącego do swoich ofiar wśród wielu osób, zwłaszcza kobiet uważany był za przystojnego, szarmanckiego mężczyznę, pokrzywdzonego przez los.

Był człowiekiem o dość spec...

× 2 | link |
@paula1456
@paula1456
2021-09-28
10 /10
Przeczytane

Ta książka to moje nowe odkrycie. Jestem już kilka dni po lekturze, a nadal mi ona siedzi w głowie. Nie mogę wyjść z podziwu dla autora oraz z szoku wywołanego zachowaniem głównego bohatera tej książki.
Czuję ją. Moją ofiarę. To przychodzi nagle. To poczucie, że muszę zabić. Nie wybieram byle kogo. Szanuję kobiety, które wykonują najstarszy zawód świata. I dlatego zasłużyły one na śmierć z mojej ręki. Podjeżdżam, wybieram jedną z nich i zachęcam do krótkiej wycieczki ze mną. Zabawiam się z nią. A później, kiedy jest zrelaksowana, kiedy traci na chwilę chociaż czujność ja zaczynam swoją prawdziwą i właściwą zabawę. Wystarczy pończocha czy pasek od biustonosza… Uwielbiam patrzeć na nie, kiedy uchodzi z nich powoli życie… A co potem? Wracam do domu, zasiadam w fotelu i spędzam wieczór z ukochaną kobietą.
To właśnie te zdania idealnie opisują i oddają treść tej przerażającej książki. Okładka jest niepozorna, rzucony od niechcenia albo zgubiony but, w tle mroczny las. Z początku wydawało mi się, że będzie to kolejny zwyczajny kryminał, jakich już sporo miałam okazję przeczytać. A jednak okazało się inaczej… Z każdą przeczytaną stroną miałam coraz większy mętlik w głowie, aż w końcu cichutko powiedziałam do siebie: “To niemożliwe, żeby ten człowiek żył naprawdę!”. Wpisałam jego imię i nazwisko w Google i… okazało się, że świat jest jeszcze bardziej przerażający niż myślałam! Jack Unterweger. Z jednej strony pisarz i zwyczajny człowiek, a z drugiej morderca. Za je...

× 2 | link |
@ola.gustaw
@ola.gustaw
2021-12-22
9 /10

Czy jesteś za karą śmierci? Po przeczytaniu książki "Jestem mordercą" od @maxczornyj od razu nasuwa się to jedno pytanie. A co jeśli ktoś jest niesłusznie oskarżony? Jeśli to, co jest przedstawione w sądzie, nie jest tym, czym było w rzeczywistości?

"Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem. Zrobię wszystko by się nim stać."

Jestem Jack Unterweger, zabiłem przyjaciółkę mojej dziewczyny, Margaret Schaefer. Zabiłem ją, ponieważ przypominała mi moją matkę, degenerantkę i prostytutkę, która porzuciła mnie kiedy byłem mały. To przez nią musiałem być pod opieką dziadka, który zniszczył moją psychikę. Trafiłem do więzienia, gdzie napisałem swoją biografię, która nieskromnie powiem, stała się hitem. Kobiety uważają mnie za szarmanckiego mężczyznę, pewnego rodzaju góru, uwierzycie? Ja, zabójca kobiet, jestem uwielbiamy przez inne kobiety. Czy to nie jest paradoks? Mam niezwykły dar manipulowania ludźmi. Czy jestem pokrzywdzony przez los? Być może. Lata przebywania w domu dziecka, a potem w więzieniu, odcisnęło swoje piętno na mojej psychice. Czy wypuszczenie mnie z więzienia było dobrym pomysłem? Oceńcie to sami, czytając książkę o mnie.

Max Czornyj wcielił się w seryjnego mordercę, bezwzględnego, bestialskiego Jacka. Napisał on historię, która zdarzyła się naprawdę, czytając to, miałam ciarki na rękach. Autor wniknął w głąb myśli tego człowie...

× 2 | link |
@ksiazka_ukryta_w_puszczy
2023-11-05
5 /10

Słuchacie czasami audiobooków? Przez tę historię przebrnęłam właśnie dzięki odsłuchaniu audiobooka i bardzo z tego się cieszę, bo gdybym miała siedzieć z książką te kilka dni, to byłby mój najbardziej zmarnowany czas.
.
🌿 Jack Unterweger nazywany inaczej "poetą śmierci", jeden z seryjnych morderców na świecie, który zadrwił sobie z biegłych i wymiaru sprawiedliwości. Swoje ofiary dusił ich własną bielizną, przeważnie używał w tym celu stanika lub rajstop. W więzieniu napisał swoją autobiografię, która stała się bestsellerem, a on został celebrytą. Jack stał się przykładem "cud resocjalizacji", wyszedł na wolność po pierwszym morderstwie. Cztery miesiące po zwolnieniu, znów zaczął zabijać.🌿
.
Cała historia była dla mnie mdła i nijaka, momentami wręcz wiało od niej nudą. Czytając o mordercy i jego zbrodniach zazwyczaj czuję ciarki i niepokój, a tutaj kompletnie nic nie czułam. Miałam wrażenie, że główny bohater chce jedynie się pochwalić swoim sprytem i przebiegłością, jak perfidnie oszukał wymiar sprawiedliwości i stał się celebrytą. Nadal zabijał, zacierał ślady i nikt nie mógł go powiązać z tymi zbrodniami
.
Spodziewałam się po tej książce większego potencjału, tym bardziej że sam pomysł na nią był genialnym posunięciem. Po pierwsze nie wywołała ona u mnie żadnych silniejszych emocji, momentami ciągnęła się, brakowało mi w niej tej iskry, która odpaliłaby zapalnik. Po drugie została napisana z perspektywy samego mordercy, a to już jest mocna rzec...

× 1 | link |
@andrzej.trojanowski
2021-09-15
7 /10

Max Czornyj w kolejnej powieści „Jestem mordercą” zabiera nas w umysł Jacka Unterwegera. Nie miałem pojęcia o czym będzie powieść, nie mam zwyczaju poznawania przed „konsumpcją” bo to psuje mi smak i zabawę. Ciężka i męcząca była na tyle, że byłem gotowy odłożyć. Po prostu byłem zmęczony tym przeintelektualizowanym mordercą, który bawił się w pana życia i śmierci. Postanowiłem trochę poczytać w internecie na temat Jacka Unterwegera, a trochę znaleźć można. Wtedy minęła mi złość na autora, że wpuścił mnie w maliny. Cyppek czy Kolanowski to był inny kaliber. To osobnicy w prosty sposób wyrażający swoje uczucia i potrzeby. Dusiciel z Wiednia, poeta, kochany przez tłumy bożyszcze. Ubierający w jakąś chorą ideę zwykłą potrzebę mordowania podpartą niskim poczuciem wartości i skrzywdzenia jest męczący. Aż dziw mnie bierze, że tak długo wodził za nos organa. Nie tyle wina autora, bo przecież to tylko świadczy o jego dobrej pracy, co ja nie trawię typków ubierających zwykłe czyny w płaszczyk pokryty medalami. Jestem zwolennikiem nazywania rzeczy po imieniu. A może to ówczesne społeczeństwo zdawało sobie sprawę kim tak naprawdę jest Jack? Potrzebowało go, brakowało im kogoś ponad, upiornie chorego. Społeczeństwo potrzebowało intelektualnej rozrywki proponowanej przez Jacka, wykreowało idola i modę. Stworzyło mordercę?

× 1 | link |
@Iwona_Nocon
2023-09-26
5 /10
Przeczytane

Jestem fanką serii o komisarzu Eryku Deryło, którą napisał Max Czornyj. Pozostałe książki nie do końca mi leżą, ale staram się sukcesywnie je nadrabiać. Tym razem wybór padł na Jestem mordercą.
Bohaterem powieści jest Jack Unterweger, austriacki pisarz i seryjny morderca zwany Dusicielem z Wiednia.
Doceniam to, że autor zdecydował się napisać historię z perspektywy mordercy. Wejście w jego umysł, dopasowanie fabuły do prawdziwych wydarzeń, wcale nie jest takie proste, jakie się wydaje. Zanim zajrzałam do książki musiałam wyguglować pana Jacka, bo kompletnie nie wiedziałam, kto to jest, ze względu na to, że poświęcam zbyt dużej ilości czasu na interesowanie się seryjnymi mordercami.
Jeżeli chodzi o mnie, pan Jack wydał mi się bezbarwną postacią. Nie wiem, jaki potencjał zobaczył w nim autor, że to właśnie na niego się zdecydował. Jeżeli chodzi o brutalność w opisach - czytam Cartera, więc mało co mnie przeraża. Ode mnie 5/10.

× 1 | link |
KS
@ksiazkowyregal
2021-09-07
6 /10
Przeczytane B/STW 2021

Książkę czytało mi się dobrze i szybko. Tak średnio mnie porwała, ale przyjemnie spędziłam z nią czas.

× 1 | link |
@Utopia
2022-06-20
Czytam

Zaczynam właśnie "przygodę" z Czornyjem. Zapowiada się obiecująco!

× 1 | link |
@ethelyn
2023-06-07
7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Jest wiek, w którym kobieta musi być piękna, by być kochana, i jest wiek, w którym kobieta musi być kochana, by być piękna.
Stoję jeszcze chwilę nad nieruchomym ciałem, dysząc i tkwiąc w tym wyjątkowym stanie między niebem a piekłem, między życiem a śmiercią. Czuję się bogiem.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl