Klarysa

Barbara Cartland
Klarysa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W drugiej połowie dziewiętnastego stulecia we Francji odnotowano nie spotykany dotąd wzrost zainteresowania publikacjami o zjawiskach paranormalnych. Paryż w wyniku okultystycznej gorączki, jaka opanowała całe miasto, zyskał sobie wówczas złowrogą reputację centrum czarnej magii. Władze kościelne były wielce zaniepokojone powszech­ną modą na kontakty z ciemnymi mocami, która pojawiła się przecież w czasie, gdy anty klerykalizm zataczał coraz szersze kręgi. W takiej atmosferze rozkwitł przerażający ruch zwany satanizmem. Wielu młodych pisarzy spekulowało na temat zjawisk nadprzyrodzonych. Jedną z najbardziej znanych w świecie literackim osobowości był markiz Stanislas de Guaita, poeta, który po lekturze dzieł Eliphasa Leviego popadł w obsesję na punkcie czarnej magii, reaktywował nawet kabalistyczne Bractwo Różokrzyżowców. Człowiek ten całe noce spędzał na studio­waniu tajemniczych manuskryptów oraz starych ksiąg pełnych magicznych zaklęć. Doprowadziło go to do utraty zdrowia i rozumu. Markiz de Guaita zażywał narkotyki. Podobnie czynił poeta Dubus, który doznawał halucynacji, i w końcu, na wpół szalony, zmarł po przedawkowaniu morfiny w pa­ ryskim pisuarze. Wrogie nastawienie Kościoła katolickiego do ruchu satanistycznego szło w parze z potępieniem masonerii. Papież Pius IX w encyklice z roku 1873 zarzucił wolnomularstwu szeroko zakrojoną dzałalność na rzecz sza­tana. Bez wątpienia la belle epoąue, jak nazwano ten okres dziejów ludzkości, znajdowała się pod silnym wpływem złowieszczej czarnej magii. Gdy w 1898 roku wybuchły spory wokół osoby Alfreda Dreyfusa, powszechne były obawy, że jego złowrogie knowania miały na celu obalenie porządku publicznego, a być może nawet zniszczenie całej cywili­zacji.
Data wydania: 1993
ISBN: 978-83-7082-127-2, 9788370821272
Wydawnictwo: Amber
Seria: Najpiękniejsze Miłości
Stron: 156

Autor

Barbara Cartland Barbara Cartland
Urodzona 9 lipca 1901 roku w Wielkiej Brytanii (Birmingham)
Brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki, w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej w bitwie pod Flandr...

Pozostałe książki:

Anioł w piekle Magia miłości Wezwanie z północy Słodycz zemsty Magiczna chwila
Wszystkie książki Barbara Cartland

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Klarysa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Klarysa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl