Zaginiona księżna

Barbara Cartland
Książka Zaginiona księżna
Książka Zaginiona księżna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od Autorki: Jeśli chodzi o tartan, ludzie często pytają, kto ma prawo go nosić. Ściśle mówiąc, tylko ci, których rodziny historycznie posiadają tartany własnego klanu. Ponieważ jednak ogromna większość łamie tę zasadę, jest mało prawdopodobne, aby była generalnie przestrzegana. W 1746 roku Anglicy uchwalili ustawę, która zabraniała Szkotom zarówno noszenia, jak i posiadania broni. Rok później uchwalono 'Dress Act', zgodnie z którym każdy mężczyzna czy chłopiec „noszący ubranie dla wygody nazywane ubraniem szkockim, czyli szal, philabag czy też mały kilt, szelki lub jakąkolwiek inną część ubrania charakterystyczną dla szkockiego stroju" popełniał wykroczenie. Przez trzydzieści siedem lat znienawidzona ustawa pozostawała w Księdze Statutowej i zgodnie z prawem tartan mogło nosić jedynie wojsko. Unieważniono ją w roku 1783, ale dopiero Jerzy IV, a potem królowa Wiktoria zafascynowali się Szkocją i szkockim strojem. Kiedy królowa zamieszkała w Aberdeen, dała wyraz swemu zainteresowaniu wszystkim, co było związane ze szkocką tradycją, a zamek Balmoral mienił się tartanami. Zioła, o których mowa w tej historii, pochodzą z receptur najsłynniejszego zielarza wszechczasów, Nikolasa Culpappera.  
Tytuł oryginalny: The Duchess Disappeared
Data wydania: 1994
ISBN: 83-7082-198-7, 8370821987
Wydawnictwo: Amber
Cykl: Najpiękniejsze miłości, tom 60
Seria: Najpiękniejsze Miłości
Stron: 176

Autor

Urodzona 9 lipca 1901 roku w Wielkiej Brytanii ( Birmingham )

Brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki, w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej w bitwie pod Flandr...

Książki Barbara Cartland

Wszystkie książki Barbara Cartland

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Zaginiona księżna? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Zaginiona księżna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}