Klejnot miłości

Barbara Cartland
Książka Klejnot miłości
Książka Klejnot miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od Autorki Część postaci i wydarzeń z tej książki jest autentyczna. Po pięćdziesięciu pięciu dniach oblegania przez Bokserów sprzymierzone wojska państw zachodnich uwolniły wszystkie zagraniczne placówki dyplomatyczne, w tym również brytyjską i amerykańską, które przetrwały do tego czasu wyłącznie dzięki przezornie zgromadzonym zapasom żywności. Tego samego dnia o świcie cesarzowa wdowa uciekła z miasta w przebraniu wieśniaczki wraz z niewielką liczbą eunuchów oraz księciem Tuanem i swoim odsuniętym od tronu bratankiem. Mocarstwa zachodnie zachowały się wobec władz chińskich, które reprezentował wówczas Li Hung Chang, wyjątkowo wielkodusznie. Uznały Bokserów za rebeliantów dążących jedynie do zdobycia tronu i przejęcia rządów w kraju. Przywódcy Bokserów razem z księciem Tuanem zostali wydani dowództwu wojsk sprzymierzonych i osądzeni zgodnie z prawem, na co cesarzowa musiała się zgodzić. Książę Tuan został skazany na banicję. Rząd chiński zobowiązał się również do wypłacenia odszkodowań w wysokości 67 milionów funtów, które otrzymały rodziny zabitych i poszkodowanych misjonarzy oraz osób z personelu dyplomatycznego, a także chińskich neofitów. Li Hung Chang, wkrótce po podpisaniu układów pokojowych z dowódcami wojsk państw zachodnich, zmarł. Cesarzowa zaś wybudowała ku jego chwale świątynię w Pekinie. Czternastego listopada 1908 roku zmarł bratanek cesarzowej, który po wkroczeniu mocarstw zachodnich do stolicy Chin na krótko odzyskał tron. Następnego dnia zmarła również jego stara ciotka — cesarzowa wdowa z mandżurskiej dynastii Ts'ing.  
Tytuł oryginalny: Dragon and the pearl
Data wydania: 1996
ISBN: 83-7169-101-7, 8371691017
Wydawnictwo: Amber
Seria: Najpiękniejsze Miłości
Stron: 191

Autor

Urodzona 9 lipca 1901 roku w Wielkiej Brytanii (Birmingham)

Brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki, w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej w bitwie pod Flandr...

Książki Barbara Cartland

Wszystkie książki Barbara Cartland

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Klejnot miłości? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Klejnot miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}