Niezwykła żona

Barbara Cartland
Książka Niezwykła żona
Książka Niezwykła żona
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od Autorki Skupienie, spokój i pewność siebie to trzy przesłanki psychologiczne karate. Metoda walki przy użyciu gołych jednynie rąk była znana i rozpowszechniona zarówno w Idniach, jak i Chinach na długo przedtem, zanim Bodhidharma pojawił się w kraju nad Żółtą Rzeką w Roku Pańskim 520. Mimo to zyskał miano pierwszego krzewiciela zasad tej sztuki. Wykorzystując specjalną technikę oddychania, stworzył podwaliny pod ów legendarny system walki, w którym jedyną bronią są władze umysłu. Kung-fu również powstała z inspiracji buddyjskiej i przez całe stulecia mnisi buddyjscy w Chinach i Japonii zgłębiali tajniki kempo. Ju-jitsu różni się od kung-fu tym tylko, że ciosy wymierza się nie zaciśniętą pięścią, lecz krawędzią dłoni. Ju-jitsu nie poświęca tyle uwagi psychologicznemu aspektowi walki co karate. Napis wyryty na pomniku Funakoshi, jednego z najsłynniejszych nauczycieli tej sztuki, głosi "Karate - walka nieofensywna".  
Tytuł oryginalny: Very unusual wife
Data wydania: 1994
ISBN: 83-7082-199-5, 8370821995
Wydawnictwo: Amber
Seria: Najpiękniejsze Miłości
Stron: 148

Autor

Urodzona 9 lipca 1901 roku w Wielkiej Brytanii (Birmingham)

Brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki, w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej w bitwie pod Flandr...

Książki Barbara Cartland

Wszystkie książki Barbara Cartland

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Niezwykła żona aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Niezwykła żona. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}