Miłość łączy rody

Barbara Cartland
Książka Miłość łączy rody
Książka Miłość łączy rody
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Od Autorki Waśnie i spory pomiędzy klanami zapisały się na trwałe w historii Szkocji. Ostatnia bitwa MacDonaldów z MacKintoshami miała miejsce pod Mulroy w 1688 roku, lecz zaciekłe kłótnie i bratobójcze walki ciągnęły się jeszcze latami i sposób życia na wyżynach prawie się nie zmienił. Przywódcę wciąż uważano za ojca klanu. Dzierżył przekazywaną z działa pradziada straszliwą władzę. Stanowił jedyny autorytet i nie było odwołania od jego decyzji. W siedemnastym wieku pewien przywódca ukarał złodziejkę, przywiązując ją za włosy na brzegu morza, aby poniosła śmierć w falach przypływu. Kiedy Anglicy podbili Szkocję w osiemnastym wieku, docenili niezrównane rzemiosło wojenne górali. Powołanie Górskich Regimentów było istotnym przyczynkiem do stworzenia Imperium Brytyjskiego. Żołnierze, którzy walczyli pod Culloden, a także wielu poległych w Kanadzie na równinach Abrahama pod dowództwem Jamesa Wolfe'a wywodzili się z jednego z pierwszych regimentów, szkolonego przez przywódcę klanu, Simona Frasera z Lovat. W ciągu kolejnych pięćdziesięciu lat Anglicy wyzyskiwali Szkocję. Podczas wojny z Francją na przełomie wieków oddziały szkockich górali stanowiły odpowiednik liczebny siedmiu czy ośmiu dywizji. Było to waleczne i niezwykłe wojsko odznaczające się niedoścignioną odwagą i wiernością.  
Tytuł oryginalny: Love Joins the Clans
Data wydania: 1994
ISBN: 83-7082-415-3, 8370824153
Wydawnictwo: Amber
Seria: Najpiękniejsze Miłości
Stron: 145

Autor

Urodzona 9 lipca 1901 roku w Wielkiej Brytanii (Birmingham)

Brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki, w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej w bitwie pod Flandr...

Książki Barbara Cartland

Wszystkie książki Barbara Cartland

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Miłość łączy rody aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Miłość łączy rody. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}