Eksplozja miłości

Barbara Cartland
Książka Eksplozja miłości
Książka Eksplozja miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W latach 1892-1895 Francja znowu stała się widownią groźnych zamieszek i niepokojów wywołanych przez anarchistów. W ciągu tych trzech lat życie w stolicy Francji zostało kompletnie sparaliżowane na skutek powtarzających się aktów terrorystycznych wymierzonych nie tylko w instytucje rządowe, ale również w ludność cywilną. Zarówno przedstawiciele władzy, jak i mieszkańcy Paryża żyli w nieustannej obawie o własne życie. Prasa paryska podsycała jeszcze psychozę strachu poprzez zamieszczanie sensacyjnych doniesień, jakoby anarchiści mieli zamiar wyrzucić trujące substancje do sieci wodociągowej i wysadzić w powietrze system miejskiej kanalizacji. Po zamachu bombowym dokonanym przez Augusta Vaillant w budynku Parlamentu, wprowadzono zaostrzone rygory prawne i zwiększono nadzór nad budynkami publicznymi. Zabójstwo prezydenta Francji, którego anarchiści dokonali w Lyonie 24 czerwca 1894 roku, było już ostatnim tego typu aktem terrorystycznym. Po aresztowaniu wszystkich podejrzanych anarchistów, nie zanotowano już więcej zamachów bombowych i paraliżujący Francję strach nareszcie się skończył.  
Tytuł oryginalny: The explosion of love
Data wydania: 1996
ISBN: 83-7169-103-3, 8371691033
Wydawnictwo: Amber
Seria: Najpiękniejsze Miłości
Stron: 192

Autor

Urodzona 9 lipca 1901 roku w Wielkiej Brytanii (Birmingham)

Brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki, w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej w bitwie pod Flandr...

Książki Barbara Cartland

Wszystkie książki Barbara Cartland

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Eksplozja miłości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Eksplozja miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}