Eksplozja miłości

Barbara Cartland
Eksplozja miłości
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W latach 1892-1895 Francja znowu stała się widownią groźnych zamieszek i niepokojów wywołanych przez anarchistów. W ciągu tych trzech lat życie w stolicy Francji zostało kompletnie sparaliżowane na skutek powtarzających się aktów terrorystycznych wymierzonych nie tylko w instytucje rządowe, ale również w ludność cywilną. Zarówno przedstawiciele władzy, jak i mieszkańcy Paryża żyli w nieustannej obawie o własne życie. Prasa paryska podsycała jeszcze psychozę strachu poprzez zamieszczanie sensacyjnych doniesień, jakoby anarchiści mieli zamiar wyrzucić trujące substancje do sieci wodociągowej i wysadzić w powietrze system miejskiej kanalizacji. Po zamachu bombowym dokonanym przez Augusta Vaillant w budynku Parlamentu, wprowadzono zaostrzone rygory prawne i zwiększono nadzór nad budynkami publicznymi. Zabójstwo prezydenta Francji, którego anarchiści dokonali w Lyonie 24 czerwca 1894 roku, było już ostatnim tego typu aktem terrorystycznym. Po aresztowaniu wszystkich podejrzanych anarchistów, nie zanotowano już więcej zamachów bombowych i paraliżujący Francję strach nareszcie się skończył.  
Tytuł oryginalny: The explosion of love
Data wydania: 1996
ISBN: 83-7169-103-3, 8371691033
Wydawnictwo: Amber
Seria: Najpiękniejsze Miłości
Stron: 192

Autor

Barbara Cartland Barbara Cartland
Urodzona 9 lipca 1901 roku w Wielkiej Brytanii (Birmingham)
Brytyjska powieściopisarka, znana z pisania licznych romansów i powieści miłosnych. Napisała 723 książki, w tym 5 biografii. Była jedyną córką brytyjskiego oficera, majora Bertrama Cartlanda, który zginął podczas I wojny światowej w bitwie pod Flandr...

Pozostałe książki:

Anioł w piekle Magia miłości Wezwanie z północy Słodycz zemsty Magiczna chwila
Wszystkie książki Barbara Cartland

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Eksplozja miłości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Eksplozja miłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl