Avatar @Jagrys

@Jagrys

Bibliotekarz
54 obserwujących. 42 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
{} Napisz wiadomość
54 obserwujących.
42 obserwowanych.
Kanapowicz od 2 lat. Ostatnio tutaj około godziny temu.
piątek, 21 sierpnia 2020

Poczuć się damą: Left Bank Martini

Left Bank Martini to drink z klasą. Wytrawny, aromatyczny i bardzo romantyczny.
Doskonały, by zrobić wrażenie. Jeśli któryś z dżentelmenów chciałby zaimponować swojej pani czymś szykownym i oryginalnym - niech przyniesie jej Left Bank Martini. Piłam to cudo na jakimś przeraźliwie nudnym soirée. Wyfiokowane damesy w eleganckich kieckach i butach na obcasie snuły się po żwirowych alejkach lub zapadały w trawie, panowie dusili się w garniturach i pod krawatem (bo nie sądzę, by głęboka czerwień na twarzach była efektem spijania ukrytych w kieszeniach "szczeniaczków").
Byłam też ja - prosto z pracy, jeszcze w ciuchach roboczych, od pierwszego wejrzenia oderwana od pługa granatem. Sympatyczny barman, co rusz preparował Manhattany, Cosmopolitany i Tequila Sunrisy. Od czasu do czasu trafiało się jakieś B52 lub martini. Na pytanie barmana, co podać, odpowiedziałam: "Coś innego". Młodzian zaproponował Left Bank Martini. Gdy postawił przede mną kieliszek z drinkiem - poczułam się wyróżniona i wyjątkowa. To dobrze robi na ego, szczególnie gdy większość tak zwanego "towarzystwa" patrzy na ciebie z góry.
Przepis na dziś: Left Bank Martini.

Składniki
60ml ginu
20ml białego wina, najlepiej Chardonnay
10ml wytrawnego wermutu
20ml likieru czarny bez


Wykonanie
Schłodzić kieliszek, w którym będzie podany koktajl. Shaker uzupełnić lodem. Wlać wszystkie składniki, dokładnie zamieszać. Zamieszać, nie wstrząsać. Przelać przez sitko do kieliszka. Dla większego efektu udekorować skórką limonki.


Left Bank Martini

#drinki#koktajle
{}× 10
Komentarze
@Christina
@Christina · około rok temu
Zdrówko 

{}

Archiwum

  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe